BMW F20 116i ve 118i Farklılıkları[detaylı]

mehmet77

Düz Yol Gazcısı
11 Ocak 2018
26
8
145
Bence kafana göre iş yapma, öncelikle git yazılım yaptırdığın yerle konuş. Eğer kem küm ediyorsa yazılımı sildir. 40bindeki arabada bobin sıkıntısı olması çok zor. Ben 60k km'de sadece buji değişimi sonrası, o da zamanı geldiğinden, sıkıntısız kullanmıştım yazılımla.
Olay sonrası gitmiştim 80-90 tane bizim arabadan yaptığını sorun olmadığını söylemişti yapan kişi,buarada benim yazılım obd üzerinden yapıldı fark olucağını sanmıyorum ama yine de bilginiz olsun.Belki obd olunca daha kısıtlı erişimi olabilir ecu'ya diye düşündüm..

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Yazilimcinin yalancisida hic cekilmiyor, 90 tane araba yapmismista, tek sende sorun cikmista, rsa yi o egitmiste, bilmem ne de...

Su an nerede yazilim yaptirirsaniz yaptirin buji bobin sorunu yasayabilirsiniz, bundan dolayi strese girmeyin. Arabayi cok zorlarsaniz tahrik hatasi alirsiniz. Bazen bir sure sonra kendi kendine duzelebiliyor, bazen duzelmiyor. Duzeldigi zaman ngk iridyum buji ve ngk bobin almak en sagliklisi, yazilimi kullanabirsin, sikinti cikmaz ama n13 yazilim ile cok sikistirmaya gelmiyor. Ben artik eskisi gibi sikistirmiyorum. Cunku stock halinde bile bi yeri catlayip patlayan arabada bunlarin olmasi normal. Sadece sinir bozan tarafi, bugun gidip 218hp lik jcw mini alsan onda da ayni bobin buji kullaniliyor, onda sorun cikmazken bizde niye sorun cikiyor? Neyse, zaten senin yazilimda yurtdisi menseili yazilimdir, adam sana direk stage 1 atmistir, onu kisacak vasfa da sahip oldugunu sanmiyirum. Rsa da hazir yazilim kullaniyor ama baya saglikli bir hazir yazilim. Benim yaptirdigim yer tahminimce soyle, hazir yazilimi almis, uzerinde epey bir oynamis, benim keyfime gore de ayar yapiyor. Baska bi arabama onda yaptirdim memnun kalmadim, sans isi bu isler. Moralini bozma, devam.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
BMW lerde obd den yazılım olmuyordu en son. Beyin sökmek lazımdı falan. Allah allah merak ettim şimdi

Bu aracin beynine erisim saglayan firma(alientechdi galiba) yeni bir guncelleme ile beyine obd uzerinden ulasimi cozduler. Zaten tum firmalar o firmanin ara birimini kullandigi icin artik tum firmalarda beyin acmadan erisim var. Beyin acma iside fazla buyutuluyor. Ben bugune kadar 3 arabamda da defalarca actirdim, en ufak sorun yasamadim. Onemli olan isini bilen adama arabani teslim etmek.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
detay vermediğim için yanlış anlaşılmış. 2014 öncesi araçlarda radyatör sıvısı problemi vardı. su eksiltiyordu. borular çatlıyordu vs. abimin aracında YAZILIMSIZKEN hepsi başımıza geldi. sadece 2700tl'ye tüm üst borularını değiştik. yağ soğutucu evet 170'liklerde var. bmw 2014 revizesinde tüm bu sorunları ayıktı ve arabaları revize etti. zaten şu dediğim borular değişince araç aynı hataları bir daha vermiyor çünkü taktıkları borular 2014 sonrası üretim oluyor haliyle. abimin araca yağ soğutucu taktırmayı deneyeceğiz. olabiliyor zannediyoru
Vallahi benim araba zemzemle yıkanmış demek ki. Ulan 5.5 sene oldu borulara ait sadece ilave su pompası arıza verdi o kdr. Onun dışında genleşme kabını ben kendi isteğimle değiştirdim tahliyenin kenarından çatladığı için. Millet abartı kullanıyor demek ki.. Hortumlarda ne çatlak var, ne su kaçağı?!

mehmet77

Düz Yol Gazcısı
11 Ocak 2018
26
8
145
Yazilimcinin yalancisida hic cekilmiyor, 90 tane araba yapmismista, tek sende sorun cikmista, rsa yi o egitmiste, bilmem ne de...

Su an nerede yazilim yaptirirsaniz yaptirin buji bobin sorunu yasayabilirsiniz, bundan dolayi strese girmeyin. Arabayi cok zorlarsaniz tahrik hatasi alirsiniz. Bazen bir sure sonra kendi kendine duzelebiliyor, bazen duzelmiyor. Duzeldigi zaman ngk iridyum buji ve ngk bobin almak en sagliklisi, yazilimi kullanabirsin, sikinti cikmaz ama n13 yazilim ile cok sikistirmaya gelmiyor. Ben artik eskisi gibi sikistirmiyorum. Cunku stock halinde bile bi yeri catlayip patlayan arabada bunlarin olmasi normal. Sadece sinir bozan tarafi, bugun gidip 218hp lik jcw mini alsan onda da ayni bobin buji kullaniliyor, onda sorun cikmazken bizde niye sorun cikiyor? Neyse, zaten senin yazilimda yurtdisi menseili yazilimdir, adam sana direk stage 1 atmistir, onu kisacak vasfa da sahip oldugunu sanmiyirum. Rsa da hazir yazilim kullaniyor ama baya saglikli bir hazir yazilim. Benim yaptirdigim yer tahminimce soyle, hazir yazilimi almis, uzerinde epey bir oynamis, benim keyfime gore de ayar yapiyor. Baska bi arabama onda yaptirdim memnun kalmadim, sans isi bu isler. Moralini bozma, devam.

Moral bozukluğum geçti Özgürcüm umarım tekrarlamaz,zaten tekrarlarsa gider stock a dönerim o saniye..

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Vallahi benim araba zemzemle yıkanmış demek ki. Ulan 5.5 sene oldu borulara ait sadece ilave su pompası arıza verdi o kdr. Onun dışında genleşme kabını ben kendi isteğimle değiştirdim tahliyenin kenarından çatladığı için. Millet abartı kullanıyor demek ki.. Hortumlarda ne çatlak var, ne su kaçağı?!

Ya bence biraz sans isi, 320i ed si olan arkadasim surekli eco proda sakin sakin takilmasina ragmen bir suru sorun yasadi, sen yasamadin, yasadigin sorunlar revizyon gormus parcalar zaten, ben ortalamanin altinda soru yasadim henuz, sans sans...

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
aynen radyatör sıvısı problemi vardı. kullanın ile alakalı da elbette ancak biz aracı aldıktan 1 ay sonra hemen o masrafa girdik. yazılım ile zorlamayla alakası yok.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,069
4,358
4,220
varsova
Marka
Porsche
bu konunun asagilara eskilere inip kaybolmamasi lazim bence, internette kolayca bulunamayacak kadar degerli bilgiler iceriyor. @Berkin yok mu buna bir formul ? :)

mehmet77

Düz Yol Gazcısı
11 Ocak 2018
26
8
145
Görüyordum ama anlamlandıramıyordum başka araçlarda, sağ arka gece ledlerim sönükleşti,tamir etmiyorlar direk yeni far grubu takıyorlarmış..Bilgisi olan var mı bi devre yüzünden tümünü değiştirmek yazık..

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Görüyordum ama anlamlandıramıyordum başka araçlarda, sağ arka gece ledlerim sönükleşti,tamir etmiyorlar direk yeni far grubu takıyorlarmış..Bilgisi olan var mı bi devre yüzünden tümünü değiştirmek yazık..

Aynı sıkıntı ben dahil çevremde tüm arkadaşlarımda var, gördüğüm 1 lerin %90 ında aynı sıkıntı var, tamir edilmiyor, yeni almak lazım, ona da para veremem valla, muayeneden de geçiyor, varsın bi kaç led eksik yansın, sıfır alsan bile aynı sorun devam ediyor, arkadaş sağ arka stovunu kırıldığı için 2016 da değiştirdi, onun da gümledi.

mehmet77

Düz Yol Gazcısı
11 Ocak 2018
26
8
145
Aslında bmw iyi niyet garantisi altında değiştirmeli yada tamir etmeli,can sıkıcı..

tuneman

Elit Apaçi
23 Şub 2018
168
128
785
Marka
BMW
Superchips in 2 verisi var, sitedeki tabloda 218 hp 330 nm Tork, sitesindeki dyno grafiginde 228 hp 298 nm tork, tam ne oldugunu kendileri de bilmiyor bence
merak edip tekrar siteye baktığımda superchipsin 134 bhp den ekstra 83 bhp aldıklarından bahsetmişler,fakat dyno sheet te standart ölçümde 1,16i için 151 bhp ölçmüşler,tork olarakta 226 nm başka biyerde okuduğumdada 220 nb overboosttan daha yüksek değere çıkoyordu,demek şehir efsanesi gerçek 136 beygir,dynoda 150 beygir civarı çıkıyor,bu adamların dynosuda en iyilerden birini farzedersek.Yani adamların sitesinde bi karışıklık yok..

ozankayikci

Senkromeççi
4 Eki 2018
2
0
85
Birde, bu arabaya motul 5w40 koyardim hep, bence iyi bir koruculugu yok ve motoru cok yoruyod, mobil esp formula 5w30 koydum araba derin bir oh beeee cekti. Yakit kis sartlarinda uzun donemde 1-1.5 litre dustu.

Selam
Ben de şimdi 45bin bakımı için yetti Borusan'da Castrol yediğimiz diyerek Motul 8100 xcess 5W-40 aldım.
Tercihimi şöyle yaptım, bakındığım 5W-30'ların çoğu LL-04 idi, LL-04 Avrupa'da düşük sülfür için önerilen yağ, Türkiye'de öyle kaliteli yakıt kullanıyor muyuz emin değiim. LL-01 ABD'deki yüksek sülfürden kafayı yiyen 5.28i furyasından sonra çıkan bir sertifikasyon, o yüzden de LL-01'li gördüğüm xcess 5W-40 daha iyi göründü.
Bir de yazın tatile oraya buraya gidersem sorun olmasın dedim - ama son Kosifler bakımında 5W-30 koymuşlardı, Girit'te 45c sıcaklıkta yüksek sürat de olsa bayağı bir zorladım, 127c'yi geçmedi yağ.

Şimdi sizin mesajı görünce ki bir üstte de hep 8100 5W-40 kullanıyorum demişsiniz, biraz işkillendim. 5W-30 yüksek sıcaklıklarda vizkositesini iyice kaybediyor, siz nasıl bir farklılık gördünüz - Mobil'e geçmeden önce 8100 5W-30 denediniz mi?

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Selam
Ben de şimdi 45bin bakımı için yetti Borusan'da Castrol yediğimiz diyerek Motul 8100 xcess 5W-40 aldım.
Tercihimi şöyle yaptım, bakındığım 5W-30'ların çoğu LL-04 idi, LL-04 Avrupa'da düşük sülfür için önerilen yağ, Türkiye'de öyle kaliteli yakıt kullanıyor muyuz emin değiim. LL-01 ABD'deki yüksek sülfürden kafayı yiyen 5.28i furyasından sonra çıkan bir sertifikasyon, o yüzden de LL-01'li gördüğüm xcess 5W-40 daha iyi göründü.
Bir de yazın tatile oraya buraya gidersem sorun olmasın dedim - ama son Kosifler bakımında 5W-30 koymuşlardı, Girit'te 45c sıcaklıkta yüksek sürat de olsa bayağı bir zorladım, 127c'yi geçmedi yağ.

Şimdi sizin mesajı görünce ki bir üstte de hep 8100 5W-40 kullanıyorum demişsiniz, biraz işkillendim. 5W-30 yüksek sıcaklıklarda vizkositesini iyice kaybediyor, siz nasıl bir farklılık gördünüz - Mobil'e geçmeden önce 8100 5W-30 denediniz mi?

Valla 5w40 xcess denedim de motoru koruduğundan çok kalın gelip yorduğu için 5w30 a düştüm, 5w30 40-45 dereceli yaz sıcaklarını kaldırıyor, xclean+ güzel yağ, 5 bin km oldu koyalı, hala kalitesi düzgün.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım