AÇIK Bmw f20 N13 2013 rolantide sallama

sağlıkcı2727

furkan ncr
Senkromeççi
29 Kas 2023
31
0
60
26
gaziantep
Marka
BMW
Herkese merhaba aracım da rolantide sallama var buji bobin denedik sonra külbütör kapağının üzerindeki valfi degistik olmadı fikirleriniz nelerdir 5 ay öncede tahrik arızası vermisti aracım selenoid valf değişti

sağlıkcı2727

furkan ncr
Senkromeççi
29 Kas 2023
31
0
60
26
gaziantep
Marka
BMW
Kompresör ölçümü

Ekli dosyalar

• IMG_7226.jpeg
    IMG_7226.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 0
  • IMG_7227.jpeg
    IMG_7227.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 0
  • IMG_7228.jpeg
    IMG_7228.jpeg
    1.9 MB · Görüntüleme: 0
  • IMG_7229.jpeg
    IMG_7229.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:

sağlıkcı2727

furkan ncr
Senkromeççi
29 Kas 2023
31
0
60
26
gaziantep
Marka
BMW
Anladığım kadarıyla motorda bir silkeleme var, beyinden ISTA üzerinden hata kodlarına baktırdınız mı ? Eğer baktırdıysanız kodları söyleyebilir misiniz ?
Ölçüm yaptirdim resimleri yükledim bi bakarmisiniz usta diyor iki tane selenoid valf varya onlari degiselim onlardan şüphe ediyorum dedi eger gecmezse subaplarda yanık vardır

MuratV.

Asfalt Kurutucu
23 Eyl 2019
34
47
595
bursa
Marka
Fiat
ben cihazla bakardım bmw'nin kendi ista+ve autologic'i ile ama esas sağlıklısı bu,ama bana kalırsa kompresyon düşük kapağa yönelin bence hele hele 3.silindir sanırım 3.teki görsel çok düşük ustanız selenoid dediği vanosun selenoidi onlarda aptal aptal çalıştırır ama bu kadar kompresyon düşüklüğüne sebeb vermez hata bence orda değil kapakta sorun bence

Son düzenleme:

sağlıkcı2727

furkan ncr
Senkromeççi
29 Kas 2023
31
0
60
26
gaziantep
Marka
BMW
ben cihazla bakardım bmw'nin kendi ista+ve autologic'i ile ama esas sağlıklısı bu,ama bana kalırsa kompresyon düşük kapağa yönelin bence hele hele 3.silindir sanırım 3.teki görsel çok düşük ustanız selenoid dediği vanosun selenoidi onlarda aptal aptal çalıştırır ama bu kadar kompresyon düşüklüğüne sebeb vermez hata bence orda değil kapakta sorun bence
Yani düşünceniz üst kapak revizyon ?

sağlıkcı2727

furkan ncr
Senkromeççi
29 Kas 2023
31
0
60
26
gaziantep
Marka
BMW
evet kapak açılıp bakılacak,eğer km'niz düşük ve yağ yakmanız yoksa kapakla kurtarırsınız,kapak açıldığında bloğun ölçülmesi için (gömlek ve pistonlara bakması için) rektifiyeci gelir bakar açılınca tam sonuç ortaya çıkar,iyi bir özel bmw servisi bulun tavsiyem
Teşekkürler tekrar sonucu söyleyeceğim
Km 173.000

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,706
2
9,637
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Valla kimseye güvenmediğim den oylece biniyorum yokmu gaziantep de guvenebilicegimiz bi usta taniyan
Adana'yı bir düşünün derim imkanınız varsa , çok geçmiş olsun bende yakın takipteydim konuyu fakat BMW marka araçtan çok anlamam , olurda düşünürseniz Adana'da bir kaç servise bakarım sizin için.

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
455
1,064
2,695
Ankara
Marka
BMW
Ben konuyu kaçırmışım, kompresyon kaçağınız mevcut. 1 ve 4. silindirler güzel 2 ve 3. silindirler de kaçak var.
Araçta yağ eksiltme var mı ? Eğer yoksa bu iyi haber ki bu km'lerde ben silindirlerde bir şey olduğunu düşünmüyorum. Yağ eksiltme bu araçlarda 5 bin km'de 1 litreye kadar normal görülüyor bunun üzerinde bir yağ eksiltme varsa o zaman motora da girilmesi gerekebilir.
Az az su eksiltme mevcut mu kaçak olmadan ? Eğer varsa üst kapak contasından olabilir, yoksa da supaplardan olabilir.
Daha önce bu motorla uğraşmış bir usta bulmanızı ve en yakın zamanda üst kapak açtırmanızı tavsiye ederim. Her halükarda tekleyerek devam etmek bu motor için riskli, piston yakmanıza, daha da kötüsü kol eğmenize sebep olabilir.

sağlıkcı2727

furkan ncr
Senkromeççi
29 Kas 2023
31
0
60
26
gaziantep
Marka
BMW
Ben konuyu kaçırmışım, kompresyon kaçağınız mevcut. 1 ve 4. silindirler güzel 2 ve 3. silindirler de kaçak var.
Araçta yağ eksiltme var mı ? Eğer yoksa bu iyi haber ki bu km'lerde ben silindirlerde bir şey olduğunu düşünmüyorum. Yağ eksiltme bu araçlarda 5 bin km'de 1 litreye kadar normal görülüyor bunun üzerinde bir yağ eksiltme varsa o zaman motora da girilmesi gerekebilir.
Az az su eksiltme mevcut mu kaçak olmadan ? Eğer varsa üst kapak contasından olabilir, yoksa da supaplardan olabilir.
Daha önce bu motorla uğraşmış bir usta bulmanızı ve en yakın zamanda üst kapak açtırmanızı tavsiye ederim. Her halükarda tekleyerek devam etmek bu motor için riskli, piston yakmanıza, daha da kötüsü kol eğmenize sebep olabilir.
Burdaki usta üst kapakdan bu dedi subap yakmış olduğunu söyledi dediginiz gibi,motor felan demedi yani zaten aracım da tekleme yok performansı yerinde sadece rolantide sallantı oluyor ayaklarimda hissediyorum su eksiltme yok yağ da yakma 4.000 km kadar oldu yağ değişeli yarım lt koydum

keremkarakaya

Kerem Karakaya
Elit Apaçi
8 Eyl 2016
92
44
970
İstanbul
Marka
Opel
Hocam bu ihtimallerden bence piston gibi görünüyor.
Deneme yanılmadan daha çok tamamen arıza verene kadar kullanılmasını öneririm.
Deneme yanılma ile gidip daha sonra pistonda sorun çıkarsa harcanan para 2 katına çıkacak.
Zaten tekleme gibi bir şikayet yok. Rölantide vibrasyon var demiş. Bunun için bence hiç kurcalatmaya gerek yok.
Aynı sorun Astra 1.4T motorda da başıma geldi. Hiç dokundurmadım. Vibrasyonun artmasını bekledim ve işin sonunda piston arızası olduğunu netleştirdim. En azından arıza netleşince kafam rahatladı.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım