Bmw konfigürasyon neden kalktı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

subaruwrx

Profesör
26 Kas 2016
59
56
1,010
Bildiğiniz üzere yılbaşından önce euronun tl gösterdiğini yazmıştım birkaç gün sonra konfigüre bölümü kalktı, anlaşma yaptıkları kurumla sözleşmeleri mi bitti yoksa kendi bünyelerinde geliştiriyorlar ve BMW gmbh deki gibi detaylı versiyonu Türkiyeye adaptif etmeye mi çalışıyorlar ?
Bilgisi olan var mı ?
@AlkanExclusive

subaruwrx

Profesör
26 Kas 2016
59
56
1,010
Hemen hemen her marka kaldırdı konfigrasyon şeysini ötv olayından diye düşünüyorum çünkü hepsi aynı zaman diliminde bunu yaptı bu kadar tesadüf olamaz :)
tahminim eklenen opsiyonların ötv sınıfını değiştirdiği için konfigürasyon sistemini kaldırıp orada olacak ön yargıyı kırmak çünkü konfigüre edip ötv farkının arttığını gören kişi fikrini değiştire bilir bunu bayii de yapmaya yönlendirmek maksat bence.
vw var diye biliyorum ama fiyatları güncel değil aynı zamanda opelde kaldırmış
Vw ve Seat da da yok şuan konfigürasyon bölümü .
Teşekkürler yorumunuz için.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Bildiğiniz üzere yılbaşından önce euronun tl gösterdiğini yazmıştım birkaç gün sonra konfigüre bölümü kalktı, anlaşma yaptıkları kurumla sözleşmeleri mi bitti yoksa kendi bünyelerinde geliştiriyorlar ve BMW gmbh deki gibi detaylı versiyonu Türkiyeye adaptif etmeye mi çalışıyorlar ?
Bilgisi olan var mı ?
@AlkanExclusive
Kur arttığı için araçların ve opsiyonların fiyatları değişiyor. Hepsinin tek tek değişmeside zaman alıyor.

Genellikle Euro kurunda sık sık değişim olduğu zaman kaldırırlar çünkü bugün x tl'de sabit olan kur 10 gün sonra yükselirse ya da düşerse tek tek uğraşmak istemiyorlar. Piyasalar durulunca açarlar. Belki daha da erken açabilirler ama durum böyle.

Birde tabii müşteri araç tasarlıyor, orada çıkan fiyat ile değişiklik gösterebiliyor illaki böyle dövizdeki artışlar azalmalar gibi durumlarda. Onunla da uğraşmak istemiyorlar.

Ayrıca yeni 5 serisi gelecek ona da hazırlık olabilir.

subaruwrx

Profesör
26 Kas 2016
59
56
1,010
Kur arttığı için araçların ve opsiyonların fiyatları değişiyor. Hepsinin tek tek değişmeside zaman alıyor.

Genellikle Euro kurunda sık sık değişim olduğu zaman kaldırırlar çünkü bugün x tl'de sabit olan kur 10 gün sonra yükselirse ya da düşerse tek tek uğraşmak istemiyorlar. Piyasalar durulunca açarlar. Belki daha da erken açabilirler ama durum böyle.

Birde tabii müşteri araç tasarlıyor, orada çıkan fiyat ile değişiklik gösterebiliyor illaki böyle dövizdeki artışlar azalmalar gibi durumlarda. Onunla da uğraşmak istemiyorlar.

Ayrıca yeni 5 serisi gelecek ona da hazırlık olabilir.
Euro kurunda dikkatimi çeken risk yönetiminin 30 kuruşluk az olan fiyat verdiği örneğin kur güncellemesi yapılmış ve bu farkaz ise 15 kuruş gibi euro genelde birkaç güne artıyor.(yatırım tavsiyesi değildir(yasal zorunluluk))
Şuan ise3,67 güncellemesi yapıldı euronun 4 küsür olduğu dönemde acaba euronun 3,97 yi uzun vadede geçmeyeceğimi düşünülüyor yoksa kar marjından mı kısılıyor.Ben ikincisi olduğunu düşünyorum.
Teşekkürler yorumunuz için.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Borusan zaten hazır paketleri bundan çıkartıyor.

Almanya'ya gidiyorlar ve Münih'te masaya oturuyorlar. Diyor ki Borusan, TR'de en çok giden opsiyonlar bunlar, bu paketlerle 1 serisi için bu yıl ön görümüz 2000 adet, 3 serisi için 3000 adet, 5 serisi için 5000 adet diye siparişi en başta veriyorlar ve ben sana yılbaşında araç siparişi veriyorum ona göre bana güzel bir fiyat ver. Borusan'a ona göre indirimli araç satılıyor. Dolayısıyla Borusan her türlü karda.

Son düzenleme:

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Bu şey gibi işte; markete gidersin etikette 5 lira yazıyordur alırsın alırsın parana göre kasaya bir gelirsin 6 lira çıkar barkod da, isyana gelirsin ya niye değiştirmediniz etiketi diye, aynı hesap işte bana göre. Fiyatlar dalgalı milletin de fikirleri dalgalanmasın diye kaldırmışlar toptan. Gidip abi bu kaç lira diye sorar gibi soracaksın bayilere. :D

ilhan55

Profesör
12 Eyl 2016
1,250
3,043
3,720
Kur sürekli değişiyor bunun ile uğraşmak istemiyor olabilirler.Birde Sitede konfigüre ettiğinizde oldukça yüksek çıkıyor bayii'de çok daha iyi fiyatlar veriyorlar.Müşteri kaybetmemek içinde yapılmış olabilir.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,138
1
3,136
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
dolar kuru disko topu gibi oynuyorken ben de sabit fiyattan araba satmazdım şahsen. söğüşlenecek zibilyon tane keko var.

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
Ya aslında borusanda vitesin körük deri rengine kadar seçilen M sporta maun ağaç bile eklenen bir sistem var onu verseler ya çok güzel olur :)

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Ya aslında borusanda vitesin körük deri rengine kadar seçilen M sporta maun ağaç bile eklenen bir sistem var onu verseler ya çok güzel olur :)
BMW Coloring System adı. Adında Coloring geçtiğine bakıp renk seçimimi yapacağız sadece demeyin. Sistemin adı bu olsa da tüm opsiyonları ekleyip çıkartabiliyorsunuz. Borusan'dan bir şekilde temin etmiştim, sürekli update geldiği içinde güncel.

Hemen belirteyim, internette boşuna arayıp zaman kaybetmeyin çünkü hiçbir bilgi yok bu sistemle ilgili. BMW AG sadece yetkili satıcılar ve distribütörlere veriyor CD & USB olarak, oradan bilgisayara yüklenebiliyor. Yüklendikten sonra zaten güncellemeleri BMW AG'den otomatik olarak alıyor.

Bizim bmw.com.tr'deki BMW'ni Tasarla'nın ana sistemi bu. Atıyorum 116i'ye M fren kiti opsiyonu var, hatta bu seçilince 18" jant seçilmesi gerek diyor (fren diski ve kaliper boyu yüzünden) ama Borusan artık getirmiyor bu opsiyonu. Her şeyi görebiliyorsunuz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım