BMW Z3 ROADSTER

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Herkese Selamlar

Uzun süredir keyifle takip ettiğim forumda ilk defa konu açmak nasip oldu.

Aracım 1996 model Z3 Roadster. 139.000 km'de. M44B19 kodlu DOHC tipi 1.9 litre motora sahip. teknik detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

İlk sahibi arabayı 18 sene tuttuktan sonra bir tanıdığına veriyor, o da 1 sene kadar elinde tutmuş. 2 senedir de bende.

Aracı teslim aldıktan sonra ilk işim detaylı bakımlarını yaptırıp ufak tefek eksikliklerini gidermek oldu.

Ekstra olarak ST X Coilover taktım, sürüş dinamikleri baya değişti.

2 senelik bir araştırmanın sonunda geçen ay hardtop bulabildim, bu hevesle yaz-kış hardtopla dolaşıcam gibi duruyor :)

VEROLy.jpg

0yAXpB.jpg

5Yz0nL.jpg

A3PVXL.jpg

NkJXpP.jpg

Fotoğraflar Omar Bahlol kardeşimin emeği, instagramdan kendisine ulaşabilirsiniz.

Arkadaşlar iyi kötü yorumlarınızı ve varsa bir maşallahınızı alırım, aracımda herhangi bir değişiklik yaptığım anda bu başlık altında paylaşmayı düşünüyorum. İstanbul tayfası olarak buluşmalar yapabiliriz araçlarımız başında akşamları muhabbet ederiz keyifli olur.

Zaman ayırdığınız için hepinize teşekkürler.

volkan

Profesör
Yayın Yönetmeni
7 Eyl 2016
113
377
1,835
Maşallah geçenlerde fenerbahçede ara sokak da ayak üstü muhabbet etmiştik diyememiştim araca maşallah diye kombinasyon çok güzel güle güle kullanman dileğiyle :)

emre16

Panpa
8 Eyl 2016
1,607
4,922
4,070
28
Aydın / Bursa
Marka
Renault
Selam Emre, eğer ciddi düşünüyorsan almayı çevremdeki z3 sahiplerine sorarim. Özelden yazabilirsin.
Hocam öncelikli hedef seneyi masrafsız geçirmek o yüzden en yakın tarih yaz ayları olacak o Zaman sizinle seve seve iletişime geçerim bu arada tecrübelerini paylaştıkça kafamda iyice netleşir daha önce e46 compact dan ağzım yandı da biraz :)

ardaserin

Profesör
19 Eyl 2016
246
669
1,835
29
İstanbul
Hocam öncelikli hedef seneyi masrafsız geçirmek o yüzden en yakın tarih yaz ayları olacak o Zaman sizinle seve seve iletişime geçerim bu arada tecrübelerini paylaştıkça kafamda iyice netleşir daha önce e46 compact dan ağzım yandı da biraz :)
Zaten yaza doğru böyle arabaları almak daha mantıklı fakat yaz başı fiyatlar uçup gidiyor. Ben bundan sonraki tüm tecrübelerimi burada fotografli sekilde paylasicam. Ne zamanki alma fikrin ciddiye biner haberim olsun güzel bi cabrio bulmaya calisiriz

ardaserin

Profesör
19 Eyl 2016
246
669
1,835
29
İstanbul
Arkadaşlar bir hafta içinde aracıma bmw'nin en sevilen jantlarından style 32 leri takmayı düşünüyorum.İlk olarak 17 inç aracıma uygun ofsetli style 32 bulmaya çalıştım fakat bulamadım galiba 16 inç takıcam. Aklımda hala soru işaretleri var fakat jantı hafifletmek aracın gidişini hem de konforu etkileyeceğinden galiba kafaya koydum bunları takıcam. 17 inç jant çıkarılıp 16 takılır mı orası da hala kafamı kurcalıyor. Sizin de düşüncelerinizi almak isterim.

bunlar aradıklarım 17 inç 8-9 ofset style 32 lerlıcak
IMG_2995.jpg

bunlar ise 1 hafta içinde almayı düşündüğüm 16 inç style 32 ler
14872594_2142827475942472_2022517072_n.jpg

Yorumlarınızı bekliyorum..

Son düzenleme:

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Bence 17 aramaya devam edin 16 style32'lerin pek albenisi olmuyor :) ve orjinal renginde olursa süper olur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım