Borusan Rezaleti mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Arkadaşlar merhaba,
Bu yazıyı yazma gereği duydum çünkü Borusan'ın yaptığı ayıp mıdır bilmem, eğer ayıpsa yaymak istedim. @aydingokce abimiz kendi aracına yazılımı yüklettikten sonra NGK buji siparişi vermiş, gelen bujilerden birisi hatalı çıkmıştı. Acilen uzun yola çıkması gerektiği için Borusan'a gidip 300 lira bayılıp buji almış ve o zamanlar doğal olarak orijinal bujinin Beru olduğunu bilmiyordu. Neyse bujiler falan takılmış, güzelce arabasını sürerken 16 bininci kilometrede P0304(missfire) hatası ile karşılaşmıştı. Biz bujilerin Beru olduğunu düşünüp hemen sorunu bobin ve yazılımda aradık ki öyle değilmiş. Bujilerin markası Championmış!!!! Bu markayı araştırdım fakat net bilgi bulamadım. Bmw N13 motor kodlu araçlarında standart olarak Beru kullanır, eğer normalde servisine giren araca hala Beru kullanıp Gökçe abiye böyle bir kazık attılarsa gerçekten BÜYÜK REZİLLİK!!! Faturasını zamanında çöpe attığı için hiç bir kanıtta yok. Siz siz olun, Borusan'da yaptırdığınız her şeyi kontrol edin. Aracınızın bakımı için ne yazıkki en iyi yer yetkili servis olmayabiliyor.

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Hiç şaşırmadım yaparlar.izmirde (eskiler bilir)toyota Akdemir plaza ve hyundai çakırlar plakalar kapatıldı haklarında öyle şeyler söylendiki aklınız durur.

Kenda aracımla ilgili halen sorun yaşıyorum.1.5 tdci ford sahibiyim.kılavuzunda 0w 30 yağ kullanılmalı yazıyor. Servisler 5w30 koyuyor.o kadar yere basvurdum ama sonuç yok araç garantili adamlara kendi yaĞImı götürsem yarın bişey olsa benim yağa atarlar diye suçu yapamıyorum. Kısacasi herşey beklerim bu servislerden

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Zamanında Ford yetkili servislerinde yaptırdığımız bakımlarda kullanılan parçaların orijinal olmadığını fark etmiştik biz de. Ne yazık ki olabiliyor bu tarz şeyler. Bu tarz durumlar için her tür faturayı koyacak bir çanta, ne bileyim kutu falan bulundurmak lazım.

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Hazir konusu acilmisken burdan yazayim.kanitlariyla birlikte. aracima 15 bin bakiminda ford yetkili servisi 6 lt yag koydu.(motor kaputunun altinda 3.8 lt max yag kapasitesi yaziyor.klavuzundada ayni sekilde)zaten 1.5 motorun alacagi 4 lt dir.ben araci teslim aldim 100 m gittim.saga cekip kontrol edeyim bir dedim ne yapmislar gözlerime inanamadim 6 lt yag parasi alinmis.kaputu actim heryerden yag fiskiriyor.tabi sonra bende kayış koptu.adamlar saatlerce bunlar 6 lt diye aliyir diyede diretti.adamlara laf anlatamadim.ustelik aracin yagi 0w 30 olmadina ragmen 5w 30 koydular.sinirimden cumlelerim bile kopuk oldu şu an

Ekli dosyalar

• img1485638356298.jpg
    img1485638356298.jpg
    1,003 KB · Görüntüleme: 294

petrich

Profesör
7 Eyl 2016
536
880
1,820
İzmit
Marka
Mazda
Valla buji falan bence yine hadi gözükmeyen şeyler arkadaşımın polo 6c si bi kazaya karışmıştı sağ ön farın falan değişmesi gerekiyordu kaskodan sakarya otokurda onarım gerçekleştirildi 6r farı takmışlardı araca arkadaşımda incelememiş ben fark etmiştim araba hayko çepkine dönmüştü yeni far gelene kadar bi kaç gün öyle gezmek zorunda kalmıştı.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Hazir konusu acilmisken burdan yazayim.kanitlariyla birlikte. aracima 15 bin bakiminda ford yetkili servisi 6 lt yag koydu.(motor kaputunun altinda 3.8 lt max yag kapasitesi yaziyor.klavuzundada ayni sekilde)zaten 1.5 motorun alacagi 4 lt dir.ben araci teslim aldim 100 m gittim.saga cekip kontrol edeyim bir dedim ne yapmislar gözlerime inanamadim 6 lt yag parasi alinmis.kaputu actim heryerden yag fiskiriyor.tabi sonra bende kayış koptu.adamlar saatlerce bunlar 6 lt diye aliyir diyede diretti.adamlara laf anlatamadim.ustelik aracin yagi 0w 30 olmadina ragmen 5w 30 koydular.sinirimden cumlelerim bile kopuk oldu şu an
Hocam 3.8 litre alan araca 6lt koymaları büyük felakete sebep olabilirdi yahu ne yaptılar geri mi cektiler yağı?

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Valla buji falan bence yine hadi gözükmeyen şeyler arkadaşımın polo 6c si bi kazaya karışmıştı sağ ön farın falan değişmesi gerekiyordu kaskodan sakarya otokurda onarım gerçekleştirildi 6r farı takmışlardı araca arkadaşımda incelememiş ben fark etmiştim araba hayko çepkine dönmüştü yeni far gelene kadar bi kaç gün öyle gezmek zorunda kalmıştı.
:DDD Utanmasalar golfünkini takıcaklar hayko cepkin :dd

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Faturayı çöpe atması bir şey değiştirmez.

borusanoto.com 'dan online işlemlere girsin, o serviste ne olduğu tek tek yazar.

Champion markayı duydum ama iyi midir, değil midir bilemiyorum. BMWPassion'da bujinin ucunun eğik olduğunu yazmıştın, sanırım buraya onu eklemeyi unuttun.

Eğik olması da bir şey değil, o buji ucu kırılıp motorun içine (pistonun üstüne) düşse üst kapak açılmadan alınamaz.

Borusan'ın değil, takanın işini düzgün yapmamasından kaynaklı.

Banada buji değişim zamanı sizin araca BERU dışında bir marka olmuyor, şu anda elimizde yok, geldiğinde halledelim demişlerdi.

Champion'u nereden çıkardılar anlamadım.

Son düzenleme:

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Faturayı çöpe atması bir şey değiştirmez.

borusanoto.com 'dan online işlemlere girsin, o serviste ne olduğu tek tek yazar.

Champion markayı duydum ama iyi midir, değil midir bilemiyorum. BMWPassion'da bujinin ucunun eğik olduğunu yazmıştın, sanırım buraya onu eklemeyi unuttun.

Eğik olması da bir şey değil, o buji ucu kırılıp motorun içine (pistonun üstüne) düşse üst kapak açılmadan alınamaz.

Borusan'ın değil, takanın işini düzgün yapmamasından kaynaklı.

Banada buji değişim zamanı sizin araca BERU dışında bir marka olmuyor, şu anda elimizde yok, geldiğinde halledelim demişlerdi.

Champion'u nereden çıkardılar anlamadım.

Orada yanlis anlasilmisim galiba :D Aldigi NGK bujiler kargodayken aldigi darbe sonucu egilmis ve dogal olarak takmamislar o bujiyi, onu takamadiklari icin borusandan buji almis.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Biraz yabancı forumlari arastirdim Champion buji icin cunku Turkiye de hic kimse kullanmiyor, millet uyumlu ucuz oldugu icin yan sanayi niyetine kullaniyor bmw araclarinda. Champion buji bide galiba Amerikan markasi.

sunake

Profesör
8 Eyl 2016
269
371
1,445
Okuduktan sonra ben de biraz baktım, neredeyse buji üzerine kurulmuş bir marka sırf. Markadan kaynaklı değil de @AlkanExclusive'in dediği gibi takan arkadaştan kaynaklı bir sorun yüksek ihtimalle.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
O yamuk NGK bujiler hic bir zaman takilmadi, Champion bujiler de saglamdi, takilmasinda da hic bir sikinti yok, ne yazdimda bu kadar yanlis anlasildim yahu :D

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
Biraz yabancı forumlari arastirdim Champion buji icin cunku Turkiye de hic kimse kullanmiyor, millet uyumlu ucuz oldugu icin yan sanayi niyetine kullaniyor bmw araclarinda. Champion buji bide galiba Amerikan markasi.
Abi amerikan malıdır ve cidden kaliteli bujilerdir ama tr de her markaya bulunmuyor daha cok amerikada olan arabalar icin oluyor biz arazi araçlarında kullanıyoruz 5.2 lerde lpg ile banamısın demiyor iyi markadır anlıcanız champion markası olsa benim corsaya bile takarım

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Bence sıkıntı n13 kodlu motora yazılım yapmak , hiç iyi geri dönüşleri yok
Yav ülkedeki tüm 320 ler yazılımlı, ona rağmen sıkıntılı geri dönüş çok az. Yabancı forumları da araştırıyorum üstelik bayağı, çok az rastladım buna. Mini'lerde kullanılan versiyonunda sorunlar olmuş ama Mini versiyonuyla BMW versiyonu zaten farklı motorların.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım