KAPALI Boş Passat mı dolu Leon FR mı?

manticore

Takipçi
3 Mar 2019
1
1
20
Arkadaşlar aklımda 2 soru var. ÖTV muafiyetli araç alacağım;
1-) 2018 passat 1.4 TSI 125ps trendline manuel vergili fiyat olarak soyliyim aracin bos hali 116.000 TL eklenti olarak Sunroof (5030TL) + Isik gorus paketi (1950TL) + Metalik renk atlantik mavi (1660TL) + Moscow 16" Jant (2340TL) hepsi toplamda 10 bin kusur yapiyor buna KDV de eklenince (%18) 13.000 TL ye bu ozelliklere ekliyorlar. Ben sunroof ve isik gorus paketini istiyorum. Acikcasi arabayi istiyorum janta da para veririm ama diger bayiler bu janti 500-1000TL ye veriyorsa ben enayi gibi kdv dahil 2700 TL Janta vermek istemem. Yani satarken bu jant icin fazladan fiyat koyabileceksem alirim oyle soyliyim. (bana bos trendline manuel 86 bine geliyor, bu araci ise 95.700 e birakiyorlar)
2-) Seat Leon FR 1.5 ACT TSI 150ps araba da bana 105.000TL'ye geliyor. Araç Full (hayalet ekran, hız sabitleme, 17 jant, deri koltuklar ve ek olarak DSG vs.) yukarda anlattığım opsiyonlu passat yerine 10.000TL daha verip bu aracı almak daha mı mantıklı olur?

KorcanTufan

Profesör
10 Eki 2016
82
180
1,060
İstanbul
Marka
Honda
5 yıl satamayacağım bir araçta donanım ararım. Leon ya da Passat değerlendirilmesindense gerekli donanımlara bakılmalı.
Benim için hız sabitleme, sunroof ve otomatik vites olmazsa olmaz. Bu ihtiyaçlarıma cevap veren C sınıfı kompak otomobiller satın alırım.
İhtiyaçlar belirlenmeden seçilen otomobilden mutsuz olunur.
Mesela Leon ve Passat bagaj hacminde dağlar kadar fark var. Araç boyutları çok farklı. Konforda biri uçan halı diğeri çok sert süspansiyonlu. Karşılaştırma bir garip.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Golf ve Leon'un süspansiyon markaları bile farklı :D:D ama aynen aynı arabalar :D:D:D:D.

Leon artı 4 hava yastığı 2 disk freni 15 cm uzun gövdesine rağmen polodan bile hafif bir araba nasıl golfle aynı oluyor?motor şanzuman aynı olabilir ama bişeyler eksik o arabada

Leon 1149
Polo 1180

Demek ki 17 yildir 5 ayri model Golf ve 2016’dan beri Leon kullanan adam ya ne kullandigini, ya arabasinin limitlerini bilmiyor ya da iskembeden salliyor. Troll deyince de kizarlar :)

Son düzenleme:

omerta84

Profesör
29 Ara 2016
242
130
1,085
arkadaşa 2 hafta önce sıfır 320d m paket aldık 125500'e de, şimdi bu teklifleri görünce gözlerim kanadı

reyiz sana yakışcak araba, biz almanın kıyısından döndük sen alıver, 90 civarına verirler:

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...focus-st-2.0l-ecoboost-250-hp-427468758/detay
şu focusların saçma sapan iç mekanı olmasa 2.elde tercih edebilirim belkide. o hız göstergelerine baktım mı uykum geliyor yeminle :S
km77 deki videolara bakınca zaten hepsinin mqb olduğu belli oluyor. pek fark yok golf/leon/a3 hele a3 daha kötü. hele mqblerin virajlarda saçma sapan öne yığılmaları; iğrenç
bu kadar sevmeme rağmen o uyku verici iç tasarımı yüzünden ve vwlerden farklı olmasından ötürü ayrıca ucuz olmasıyla leon derim.(sıfır araç almak zaten hayal-sıfır focus hayal) vagların artısı ne özellikle leon; bastımı gidior ezip geçior hertürlü. birde dış tasarım. hala iyi bence
leon passat karşılaştırmsında da abicim 10 bn sonuçta büyük para. herşey acayip pahlı ben yine leon derim. :S

mertmol

Takipçi
26 Şub 2019
3
2
20
Leon'un iç mekanı neden bu kadar vasatmış gibi gösteriliyor anlamıyorum. Fr düşünen adam zaten sertliğe çok takılmaz, iç mekan olarak da C segmentinde hangi modelden aşağı kalıyor Golf dışında? Aynı zamanda işçilik olarak da gayet başarılı. Dsg'yi düzenli kullanınca bir sıkıntı yaşamak başarı olur herhalde. 154 bin km'de Passat sattık, sadece 1 kere 90 binde kavraması değişmişti.

Moderatör tarafında düzenlendi:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım