KAPALI bu araba normal fiyatına satılsın ne trafik kalır ne yakıt derdi

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
yerli bunu yap önce de görelim boş vaatler böyle bir aracın sağlayacağı avantajlar saymakla bitmez buyrun izleyin

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,288
16,193
5,720
çanakkale
Marka
Renault
C2A96533-13C4-4238-95AA-8C94A65B7342.jpeg
herşey normal fiyatına satılıyor zaten biz fakiriz

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,288
16,193
5,720
çanakkale
Marka
Renault
F68B9709-E045-475C-96E1-F1CD0A875665.jpeg
Fırsat araçları kısmını saymazsak 248.900 görünüyor şuan en ucuz 1.6hdi

BLL-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Liste fiyatları o günlerin euro dolar kuruna göre yapılırken araçlar Ülkemize girdiği günkü kurdan satılmak zorundaymış.bayilerin ellerinde 149 bin liraya kadar var.aynı şekilde benim pejo 301 im 113 bin tl liste fiyatına sahipken 70 bine alabiliyorsunuz

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,288
16,193
5,720
çanakkale
Marka
Renault
7EE23E1B-9D2B-4829-B507-75EABBCDB284.jpeg
B5ED2FA4-86C8-4088-8558-7C7D6C875BB0.jpeg
Fırsat araçları kısmını saymazsak 248.900 görünüyor şuan en ucuz 1.6hdi

BLL-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ayrıca başlıktan sapıyorum ama bugün hastanemdeki 2 doktor tanesi 285 binden crv alıcaklarken uyarımla kadıköydeki bayiden toplamda 130 bin lira indirimle şu aracı alıcaklar.malatya bayisi 291 den 285 yaparken muhtemelen burda çok az satıldığı için sattıkça araç çekiyorlar istanbul topluca eurp dolar ucuzken(yada tl daha değerli iken) alım yaptılar

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
Başlıkla alakalı olarak; yerli bunu yap da görelim mantığı yanlış. Yapsalar da kim alır bunu? (Aracı küçümsemek için demiyorum) İlk başta tasarım olarak güzel değil. Türkiye'de kullanacak kişinin tek başına olması lazım ki bunla ulaşım sağlayabilsin diğer türlü olmaz, onun dışında yalnızca kırsal kesimlerde falan anca kullanılabilir. İstanbulda vs ilk bakışta mantıklı gibi görünüyor ama öyle değil İstanbul'da yaşayan kimse almaz böyle bir şey. Sağlayabileceği tek avantaj dar bir yere kafadan girebilmek olabilir onun dışında hiç bir şey olmaz. Herkes trafikten şikayetçi, herkeste bu tür araçlar olmadıktan sonra kişide bu aracın olması neye yarar? Trafikte kaldığında kaçma olayı vs yine olmayacak. Trafik çekilecek madem bu tür bir araçla mı trafikte kalmak yoksa daha geniş ferah rahat bir araba ile mi trafikte kalmak?

Güzel kullanışlı araçlar bunlar, ben çok beğeniyorum ama bizim gibi metropolleşmiş şehirlere sahip ülkeler için ne yazık ki uygun değil, eminim birçok Avrupa şehri için çok mantıklı, ben şu an Ankara içinde Eskişehir yolu istikametinde şunu kullandığımı düşünemiyorum. Bajaj Qute tutmadı mesela(bizim sokakta bakkal kullanıyor bi tek), e neden, Ankara trafiğine ayak uydurması zor.
Bajaj qute'un tutmaması aynen bugün aklıma geldi eğer max hızı 70lerde değil de en azınr120 lerde olsaydı fiyatı da 10 15 arası olsaydı çok çok alınası bi araç olabilirdi. Tabi bu sefer de bajaj qute olmamış olurdu hafif tutulamazdı otomobil kategorisinde girerdi ülkeye o zaman da bir anlamı kalmazdı.
Bu arada otoparkın testi attığından beri bajaj qute sürüp denemek istiyorum çok hâlâ nasip olmadı. :D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
İşte sıkıntı şu, orası İtalya, şehrin büyük kısmında 500 ler çok kullanışlı, büyük arabalar giremiyor, bizim ülkemizde öyle bir sorun yok.
Bizim ülkemizde de -farklı nedenlerle oluşsa da- öyle bir sorun var ama pek kimsenin umurunda değil. :D İki tarafında da park yasağı olan bir yolda en azından tek taraflı parkın önünü alamayınca yolu tek yön yaparlar, sonra iki taraflı park başlar, sonra onun da önünü alamazlar. Daha sonra bir kamyonet veya minibüs kötü park nedeniyle daralan bir yerden geçemeyip trafiği kilitler. Korna kıyamet ile park eden araç sahipleri bulunup çağrılır ve küfürler eşliğinde aracı çektirilir. :)

Maddi durumum izin verse, ikinci araba olarak ben böyle bir araç alabilirim.

Bu arada Bajaj Qute modelinin tutmamasının temel nedeni olarak ben şehir içi atikliğinin olmamasını görüyorum. 0-60 hızlanması standart bir B sınıfı arabaya yakın olsa, sonra maksimum hızı 80 olsa da olur. Özellikle İstanbul gibi apocalyptic trafik ortamı olan yerlerde ilk hızlanması iyi olmayan araçlar ciddi tacize uğrar. Hatta yolcuları hayati tehlike yaşarlar.

prnd

Profesör
11 Ocak 2018
99
196
1,060
Manisa
"james may people's car" bu belgelin bubble car bolumunde tam bu konu işleniyor. 1960larda hem ekonomik hem ucuz araç olarak bunlar uretiliyor ve istenen basari japonya disinda elde edilemiyor. belgeselin sonunda ingilterede halk aracı transit, japonyada halk aracı olarak honda cup motorsikletini seciyorlar

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,729
3
9,666
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Türkiye satış fiyatı 168.000-201.000 TL arası olur eğer ki satılırsa :D Basit bir matematik ve devlet vergi kafasıyla bu fahiş fiyatlara ulaşabilirsiniz :D

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,073
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
sahsen smart varken bunu almam. smart brabus bile cevre yolunda insana guven vermiyor, cevre yoluna bile cikmadiginiz bir alanda araba kullaniyorsaniz ise yarar. bir sahil kasabasinda yada cok kucuk bir sehirde yasarsam kullanabilirim.. buyuk sehirlerde bu araclari kullanmak sorun, tabi paris gibi biyerde yasamiyorsaniz.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Açıkçası bu baya küçük de daha fiesta boyutuna yaklaşan elektrikliler bize lazım olanlar. Hafif olacak şöyle 20kw batarya ile 300 km menzil sunacak fiyati 10.000$ tr de 65.000tl civarı olacak gider 1 tane alır benzin vergi vs den kurtulurum. Yada elektrikli Golf gelsin 25.000$ a 150.000tl ye alırim hele elektrikli passat biz de çok satar :)

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
Açıkçası bu baya küçük de daha fiesta boyutuna yaklaşan elektrikliler bize lazım olanlar. Hafif olacak şöyle 20kw batarya ile 300 km menzil sunacak fiyati 10.000$ tr de 65.000tl civarı olacak gider 1 tane alır benzin vergi vs den kurtulurum. Yada elektrikli Golf gelsin 25.000$ a 150.000tl ye alırim hele elektrikli passat biz de çok satar :)
evet bahsettıhınız tarz iyi satar ama gelgelelim ki böyle bir tarz belli kişi ve kurumların işine gelmiyeceğinden yapmıyorlar belkide

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
evet bahsettıhınız tarz iyi satar ama gelgelelim ki böyle bir tarz belli kişi ve kurumların işine gelmiyeceğinden yapmıyorlar belkide
Renault 400 km menzilli yenilenmiş Zoe tanıttı ödül de aldı açıkçası teknolojik olarak da geliştirmiş ve gerçekten satmak için üretilmiş ise güzel seçenek olur. Fiyatı da 20.000€ altında olacak denildi ülkemize 120 bandında gelirse düşünürür fakat satar. Aslında elektrikli Fluence Ze ler var sahibinden de batarya değişimi yapılmış 240km menzile çıkartılmış onlar da düşünmüyor değilim de eski teknoloji diye guvenemiyorum

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım