Bu Filtre Orjinal mi?!?!

Sizce?

• Bence orjinal

• Seni kazıklamışlar

• Servisine danış

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Zahid

Elit Apaçi
11 Eyl 2016
56
33
970
Marka
Peugeot
Daha geçen gün aracımın bakımını kendim yapacağıma dair başlık açmıştım. Bugün fırsatım oldu ve yeni aldığım filtre ile servisin değiştirip bana verdiği fabrikadan üzerinde gelen filtreyle karşılaştırma yaptım ve durum bu. Tek tek saydım, orjinal filtrede 88 tane kağıt parçası varken aldığım filtrede 56 adet var. Orjinal diyerek sizpariş verildi, üzerlerindeki seri numaraları birebir aynı vs. Acaba bir ümit yanılıyor olabilir miyim?

IMG_2727.JPGIMG_2726.JPGIMG_2728.JPG

alianil

Elit Apaçi
23 Mar 2019
158
158
885
29
Tekirdağ
Marka
Toyota
Yetkili servis ve faturalı aldıysanız orjinaldir.
Yetkili servisin imkanı yok yan sanayi kullanması.

Zahid

Elit Apaçi
11 Eyl 2016
56
33
970
Marka
Peugeot
Hayır başka bir yedek parça firmasından satın aldım

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,284
45,927
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Orjinal ya da değil fark etmez. Neticede yetkilinin taktığı ürünle benzer olmadığı ortada. Yerinizde olsam yetkili servislerden birine gider ellerinde ki filtreye bakardım, karşılaştırırdım. Yetkili de bu üründe bir değişikliğe gitmediyse elinizde ki ürünü iade edersiniz.

nacker

Profesör
12 Ocak 2019
433
809
1,645
İstanbul
Orjinal değil büyük ihtimalle. "Made in FR France" yazıyor ve mann logosu ve yazılar silik.
Ayrıca sahte filtreyi ayırt etmenin en kolay yollarından birisi de etrafındaki kırmızı contayı sıkmak. Orjinal kaliteli filtrelerde bu conta sakız gibi bir hayli esnek olur. Kalitesizlerde bırakın yumuşaklığı bazılarını elinizle ezemezsiniz bile.
Aşağıda orjinal mann filtre paylaşayım. Yaprakların düzenindeki muntazamlığa bakın. Ayrıca yazıların yönüne de dikkat. Bende ve sizin eski orjinal filtrede yazıların üst kısmı yaprakların ucuna bakarken, sahte filtrede kırmızı contaya bakıyor.
3c06827cfa9378f514f8c95893db35c7.jpg

aiby10wddmgudzr6g.jpg
awv924s9qx71a136g.jpg

99754194839d49d7f064333915c3d4e9.jpg

nacker

Profesör
12 Ocak 2019
433
809
1,645
İstanbul
Ayrıca şu bakım seti diye satılan şeylerin %80'i sahte bence. (Bazı bilindik sitelerin dışında). Şimdi bakıyorum, volvo için bakım seti yağ+hava+polen 80-90 tl'ye satılıyor. Gel gelelim piyasada sadece -orjinal- bosch polen filtresi 50-60 tl'ye satılıyor. İmkanı yok kaliteli malların bu kadar ucuz olmasının.
Mann, bosch, mahle, meyle vs. bu tür bilindik markaların ürünleri artık 40-50-60 tl'den aşağı satılamaz, döviz kurları ortada. Satılıyorsa bir bit yeniği vardır.

Zahid

Elit Apaçi
11 Eyl 2016
56
33
970
Marka
Peugeot
Ayrıca şu bakım seti diye satılan şeylerin %80'i sahte bence. (Bazı bilindik sitelerin dışında). Şimdi bakıyorum, volvo için bakım seti yağ+hava+polen 80-90 tl'ye satılıyor. Gel gelelim piyasada sadece -orjinal- bosch polen filtresi 50-60 tl'ye satılıyor. İmkanı yok kaliteli malların bu kadar ucuz olmasının.
Mann, bosch, mahle, meyle vs. bu tür bilindik markaların ürünleri artık 40-50-60 tl'den aşağı satılamaz, döviz kurları ortada. Satılıyorsa bir bit yeniği vardır.
Teşekkür ederim hocam emeğinize sağlık, söylediklerinize sonuna kadar katılıyorum. Filtreyi elime alıp peugeot servisine götrüdüm. Çok yoğun oldukları için göz ucuyla bakıp orjinal deyip salladılar beni. Servis dahil hiçbir ustaya güvenip kalmadı maalesef. İşini düzgün yapanları tenzih ederim ama topu üçkağıtçı olmuş ne işi bilen var ne de işini düzgün yapan. Rabbim bizi iyi insanlarla karşılaştırsın ne diyim. Bu arada fiyattan bahsedince aklıma geldi, Yaklaşık 6 ay öncesinde almıştım filtreleri. Hava 15, Yağ 15, Polen 15, Mazot 45 TL ye satın almıştım. Bu fiyatlara orjinal ürünlerin satılması mümkün gözükmüyor sanırım. Ürünlerin iadesini gerçekleştiricem, güvenilir bir siteden de 250 TL ye set halinde sipariş verdim, inşallah aynı sorunları tekrar yaşamayız.

c4gin

Takipçi
24 Eyl 2019
2
1
10
38
Çorlu
Marka
BMW
Selamlar,
Biraz konuyu tekrardan hortlatmak gibi olucak ancak
Dün aldığım filtre aynen bu şekil oldu 2 bakımdır kendim yapıyorum.

Elime aldığım anda orjnal olmadığını anladım benimki dizel olduğu için altındaki süngerden kağıt malzemesine kadar tamamen sahte br filtre
Aractan orjinalini çıkarınca daha da net belli oluyor.

Filtrem çok tıkalı olduğu için istemeyerek taktım ancak kısa zamanda orjinal mann ile değiştireceğim
orjinal olmayan filtrelerin tozu iyi tutacağını sanmıyorum filtre kağıdı normalde çok özel malzemelerden yapılıyor polen filtresi kritik olmadığı için en ucuzunu alıyorum ancak hava ve yağ filtresi kesinlikle orjinal olmalı.

Malesef böyle bir durum varmış mahle bulamadığım için bundan alayım dedim satıcı da orjinal filan dedi ancak kargoyla gelen filtre tamamen sahte umarım kısa kullandığım sre zarfında motora fazla toz kaçmaz ve pistonlar tozdan kurum bağlamaz motorun içi çizilmez.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım