KAPALI C180

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

omercanyumusakk

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
104
30
995
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...essor-luxury-cok-temiz-araba-508067465/detay/

İlandaki araç için yorumlarınızı alabilirmiyim bugün fiyatı 77binden 67.5 a çektiler uzun süredir takip ediyordum aracı bizde aradık salı günü görmek istedik araç servis bakımlı değil bu bir sorun mu sizce herhangi bir mercedes bayisine gidip araçla ilgili rapor alabilirmiyim aracı alan arkadaş 4 ay önce almış şimdi satmak istiyoru kafamda soru işaretleri var yardımcı olabilirmisiniz

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İlanda full servis bakımlı diyor ama siz de servis bakımlı değil diyorsunuz. İlanda yalan konuşmuş o zaman araç sahibi ? Araç bakımlı olduktan sonra özel yahut yetkili servis mevzusu 2009 model bir araç için fazla mühim değil bence. Ama dediğim gibi ilanda yalan söylemişse başka konularda da yalan söylemiş olabilir veya söyleyebilir. Onun haricinde aracın kondisyonu konusunda yorum yapabilecek daha tecrübeli arkadaşlar mevcut @bt

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...essor-luxury-cok-temiz-araba-508067465/detay/

İlandaki araç için yorumlarınızı alabilirmiyim bugün fiyatı 77binden 67.5 a çektiler uzun süredir takip ediyordum aracı bizde aradık salı günü görmek istedik araç servis bakımlı değil bu bir sorun mu sizce herhangi bir mercedes bayisine gidip araçla ilgili rapor alabilirmiyim aracı alan arkadaş 4 ay önce almış şimdi satmak istiyoru kafamda soru işaretleri var yardımcı olabilirmisiniz
Arabanin onunde ceki demirinin oldugu kapak bile yok bence iyi bir ekspertize kesinlikle sokulmali

omercanyumusakk

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
104
30
995
İlanda full servis bakımlı diyor ama siz de servis bakımlı değil diyorsunuz. İlanda yalan konuşmuş o zaman araç sahibi ? Araç bakımlı olduktan sonra özel yahut yetkili servis mevzusu 2009 model bir araç için fazla mühim değil bence. Ama dediğim gibi ilanda yalan söylemişse başka konularda da yalan söylemiş olabilir veya söyleyebilir. Onun haricinde aracın kondisyonu konusunda yorum yapabilecek daha tecrübeli arkadaşlar mevcut @bt
72-73 bin liralara boyle bir c180 ariyorduk bunuda takip ediyordum dusunce atladim hemen ama biraz kurtlandim aslinda adam umraniyenin disina cikamayacagini hgs nin olmadigini soyluyor

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
72-73 bin liralara boyle bir c180 ariyorduk bunuda takip ediyordum dusunce atladim hemen ama biraz kurtlandim aslinda adam umraniyenin disina cikamayacagini hgs nin olmadigini soyluyor
Vallahi otomobilin kondisyonundan daha öte sahibinin ilanda ve size söyledikleri konusundaki çelişkili tavrı beni şüpheye düşürdü. Ayrıca bu mevzuya ek olarak aracı 4 ay önce satın alıp şimdide elden çıkarmaya çalışması şüpheye düşürmüyor değil. Ama tabii bunlar hep varsayım. Aracı alıp güzelce kontrol ettirmeniz gerekiyor. Dediğim gibi fotoğraflardan bakıldığında otomobilin nispeten kusuru olup olmadığını daha iyi yorumlayabilecek arkadaşlar mevcut.

omercanyumusakk

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
104
30
995
Vallahi otomobilin kondisyonundan daha öte sahibinin ilanda ve size söyledikleri konusundaki çelişkili tavrı beni şüpheye düşürdü. Ayrıca bu mevzuya ek olarak aracı 4 ay önce satın alıp şimdide elden çıkarmaya çalışması şüpheye düşürmüyor değil. Ama tabii bunlar hep varsayım. Aracı alıp güzelce kontrol ettirmeniz gerekiyor. Dediğim gibi fotoğraflardan bakıldığında otomobilin nispeten kusuru olup olmadığını daha iyi yorumlayabilecek arkadaşlar mevcut.
Sakaryadan gidecem bu araci gormeye insallah deger

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Mercedes servisine gotursem bana arac hakkinda bilgi verebilirlermi motorda su degismis bu degismis boyle sorun cikartabilir vesayre gibi
Verebilir. Hatta sanırım herhangi bir yetkili servise götürürseniz bilgi verebilir. Fakat ben ekspertizin gerekli olduğunu düşünüyorum, sonuçta sağı solunu sanayide de yaptırmış olabilir sahibi.

Edit: Çok da pimpirikli olmaya gerek yok aslında. Ciddi bir kazası vs. yoksa alın gitsin derim. Sonuçta İstanbul trafiğinde boya olması vs. artık çok normal şeyler. Önemli bir şeyi yoksa alınır yani...

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Mercedes servisine gotursem bana arac hakkinda bilgi verebilirlermi motorda su degismis bu degismis boyle sorun cikartabilir vesayre gibi
Ford'dan örnek vermem gerekirse, Ford'un yetkili servislerinde tanıdığınız yoksa bu işleri yapmıyorlar. Çünkü araçta herhangi bir şey çıkarsa sorumlu duruma düşmek istemiyorlar. Eğer Mercedes yetkili servisi size hayır derse, herhangi bir belge ya da kağıt istemiyorum, sizi de sorumlu tutmam, ücreti de neyse karşılarım gibi konuşursanız belki bakabilirler.

omercanyumusakk

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
104
30
995
Verebilir. Hatta sanırım herhangi bir yetkili servise götürürseniz bilgi verebilir. Fakat ben ekspertizin gerekli olduğunu düşünüyorum, sonuçta sağı solunu sanayide de yaptırmış olabilir sahibi.

Edit: Çok da pimpirikli olmaya gerek yok aslında. Ciddi bir kazası vs. yoksa alın gitsin derim. Sonuçta İstanbul trafiğinde boya olması vs. artık çok normal şeyler. Önemli bir şeyi yoksa alınır yani...
Yarin bir kac servisi arayip soracagim

omercanyumusakk

Elit Apaçi
8 Eyl 2016
104
30
995
Ford'dan örnek vermem gerekirse, Ford'un yetkili servislerinde tanıdığınız yoksa bu işleri yapmıyorlar. Çünkü araçta herhangi bir şey çıkarsa sorumlu duruma düşmek istemiyorlar. Eğer Mercedes yetkili servisi size hayır derse, herhangi bir belge ya da kağıt istemiyorum, sizi de sorumlu tutmam, ücreti de neyse karşılarım gibi konuşursanız belki bakabilirler.
Anladim yarin bir kac servisle gorusup buraya yazacam durumu

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34

kombinasyondan ötürü mü bilmiyorum ama araç aşırı yorgun duruyor yav. açıklamaya büyük harflerle kayıt kaza vs yoktur yazmasının sebebi o sanırsam. muhtemelen herkes bu yorgunluğun farkında :D işkillendim ben yalan yok...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,022
7
51,356
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
"Ağır hasar kaydı yoktur" diyor. Ağır hasarı yoktur demiyor. :) Bu önemli bir detay. Kayıt yok demek, aldığında kıvrak adamsan elinde patlamadan hızlıca elden çıkarabilirsin demek. =)
Arkadan hasarı var. Bagaj kapağının çizgilerinden direk anlaşılıyor. Arkadan hasar değilse durum daha vahim, şasi eğrilmiştir :)
Modeli yakından tanımadığım için yanlardan gözüken o kadar fazla kaput açıklığı normal mi bilemiyorum. Ön tampon hasarlı ama sorun değil, çıtır hasar dedikleri kategoriye girer. Yakın zamanda olur, "yahu zaten satacağım" deyip üzerinde durmaz, sıkıntı yaratmaz.

Benim takıldığım başka yerler de var. Araç şirket üzerine kayıtlı. 4 aydır son sahibinde. Belki alacağa mahsuben alınmıştır bilemiyorum. Telefondaki Arapça yazılar da işkillendirdi beni. TR'de bu profildeki "iş adamı" abilerde legal konularda ciddi sıkıntılar olabiliyor. Araç illegal yolla el konulmuş bile olabilir :D HGS yoksa Ümraniye'den Ankara'ya veya İzmir'e kadar gitmek mümkün. "Araba ihbarlı, Ümraniye'de ayarlanmış ekipler dışında çevirmeye girdiğinde bağlanır" diyememiş olabilir :) Tüm bunları düşünerek bu arabaya yolda kalana kadar anahtar değmemiştir diyebilirim. :) Bu profildeki araçlar hiç bakım yüzü görmüyor maalesef.

Türkiye'de toplam 5 tane C180 olup da sadece bu satılık olsa derim ki her şeyi göze alıp gidin alın. Ama bu arabayı kesinlikle ama kesinlikle önermem. Arabanın bakımsızlığı bir tarafa, başınıza başka işler de alabilirsiniz. Size C180 mi yok :)
Yaşadığım şehirden şöyle birkaç örnek bırakayım:
Yüksek tramerine rağmen şu araç bile daha güvenilirdir.
Şu araba da arkadan hasarlı ama iyi ekspertizle düşünülebilir. Ha, bir de basınçlı dış yıkamaya sokulup bagajın içi ıslanıyor mu bakılmalı :)
Neden bu kadar pahalı anlamadım ama araç sahibinin döve döve aklı başına getirilirse şu araç da güzel :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım