Canavar yollarda- Motul projesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,138
1
3,136
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Böyle arazi araçlarını görünce benim aklıma hep mangal geliyo. Atacan arkasına mangalı, itin öldüğü yere çıkacan manzaraya karşı tek başına takılacan diye garip garip bişeyler söylüyo içim. Olaya biraz yanlış bakıyorum galiba :D

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
@sinan abi aman otoparklarda tavanı falan sürtmeyesin :) Bir de bununla off road günlerine katılma gibi bir durum olsa çok güzel malzemeler çıkabilirdi.

Son düzenleme:

egeerdogan

Asfalt Kurutucu
13 Eki 2016
32
28
595
Hiçbir mühendislik değeri içermeyen bir proje olmuş. Tech'te gördüğümüz parasını ver usta işi yapsın ama millet beni konuşsun projelerinden ne farkı var ?

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,066
3
15,354
5,720
27
Istanbul
Marka
Honda
Hiçbir mühendislik değeri içermeyen bir proje olmuş. Tech'te gördüğümüz parasını ver usta işi yapsın ama millet beni konuşsun projelerinden ne farkı var ?
Yok ama OTOPARK'ın zaten diğerlerinden farklı olması gibi bir hedefide yok. Motul projesi zaten ismi üstünde, marka için yapılan bir araç projesi.

sinan

Yönetici
Yönetici
Admin
8 Eyl 2016
417
4,117
4,095
37
İstanbul

100k+ euro harcayıp baja truck yapilabilir tabi ama ne markaların öyle bir bütçesi ne de yapacak yer var. En iyi.ihtimal türkiye offroad şampiyonası için hazırlanır ama pickupta o isin arabasi degil. Mert Becce sezona çok sıkı bir vitara hazırlıyor, görmeni tavsiye ederim.

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Mühendislik değeri olarak nasıl bir proje olması gerektiğini bana biraz anlatabilir misiniz? Gerçekten merak ettiğimden soruyorum, beklentinizi merak ediyorum.

Bwaapshh

Profesör
19 Ara 2016
90
202
1,110
Ankara
Çok hoş, Emre'nin tasarımı çok güzel duruyor. Ayrıca böyle aksamları gözüken badass modellere hastayız. :D

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,719
1
6,481
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
mühendislik firması değil ki burası, neden böyle bir beklentin olmuş?

ayrıca tech'de parasını verip, ustaya yaptırılan projeye neden sallıyorsun ki?

Ki benzer projeler burada da mevcut.

Proje arabasına binmek için illa, mühendis veya usta olmaya gerek yok, kiminin imkanı maddi olur, kiminin manevi...

NOT: mühendisim, kendi arabama babamın dükkanında birlikte modifikasyon uygularız. Yine de parasıyla iş yapana sataşmak doğru değil.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,810
1
4,133
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Mükemmel olmuş, kaplamasıyla, yapılan modifikasyonları ile nerdeyse monster truck olmuş :) canlı görmeyi isterdim. Testini sabırsızlıkla bekliyorum

LvntDmr67

Levo
Panpa
Beta Programı
27 Eki 2016
1,693
5,498
4,070
38
Ankara
Marka
Peugeot
Maşallah güzel bir çalışma olmuş. Ellerinize, emeklerinize sağlık. Snorkel de olduğuna göre sudan geçme videosu da bekleriz @sinan :)

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Araç güzel olmuş, duruş olarak güzel, arazi araçlarından da pek anlamam, sadece zamanında bisiklete servet yatırdığım için ordaki Fox marka maşamın aynı markasını profesyonel arazi araçlarında da görüyorum, acaba bunda da ondan mı var :)

Birde anlayamadığım bir konu var, Motul'un gerçekten bu arabaya bu kadar para yatırması reklam olarak karşılığını verecek midir?

AcilStop

Elit Apaçi
3 Kas 2017
346
248
945
40
Araç duruş olarak harika gözüküyor. Bu kadar para yatrıdıklarına göre Off Road yarışlarına katılırlar herhalde.

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Gercekten amaciniz ne anlamadim ama bazi arkadaslarin da bahsettigi gibi bu bir is, yani musterinin talebi uzerine yapilan gorsel bir sunum esasinda. Muhendislik icermiyor demissin ya bende sana sunu sorayim, 100 lerce muhendisin yillarca calisarak hayata gecirdigi 100 binlerce euro verilen ciplerin hangisini, kim, uzerinde hicbir degisiklik yapmadan daga tasa vuruyor acaba.
Offroad la alakaniz olmadigi belli, offroad pilotu arabasini ne kadar iyi tanirsa tanisin, her etkinlik sonrasi bak suraya da sunu yapalim, surayi keske soyle yapsaymisim gibi deneysel ve gozlemsel yontemlerle arabaci ile ugrasmaya devam eder, bu isin muhendisligi deneyimlerine buldugun cozumlerin altinda yatar !!!

sinan

Yönetici
Yönetici
Admin
8 Eyl 2016
417
4,117
4,095
37
İstanbul
Araç güzel olmuş, duruş olarak güzel, arazi araçlarından da pek anlamam, sadece zamanında bisiklete servet yatırdığım için ordaki Fox marka maşamın aynı markasını profesyonel arazi araçlarında da görüyorum, acaba bunda da ondan mı var :)

Birde anlayamadığım bir konu var, Motul'un gerçekten bu arabaya bu kadar para yatırması reklam olarak karşılığını verecek midir?

Fox yok maalesef, burada yarışanlar bile fox kullanamıyor fiyattan dolayı.

Şöyle bir örnek vereyim; redbull önce 1 araç yaptırıyor sonra ilgiden ve ihtiyaçtan 2 araç daha yaptırıyor. Markalar için 20 30 büyük bütçeler değil. Bizim araç tüm Türkiyeyi dolaşacak, tanıtım yapacak, marka algısını arttıracak. Bunların yanında 20 nin pek lafı olmaz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım