ÇEKİŞİN OLDUĞU TEKERLEKLERE KIŞ LASTİĞİ TAKMAK

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Berkay.Kerim

Asfalt Kurutucu
27 Eyl 2016
30
46
645
Ankara
Marka
Peugeot
İyi akşamlar öncelikle.Aracımı alalı bir kaç ay oluyor.Üstünde 185/65 r15 ebatlarında eco contact 5 lastikler var durumları gayet iyi.Eski sahibinden kalma kış lastikleri var fakat 2 tane alabilmiş.Petlas snowmaster marka.Bu iki lastiği ön tekerleklere taktırmalı mıyım yoksa eco contact 5 lerle devam mı etmeliyim.Kış lastiği alma gibi bi imkan yok arabayı borç harç aldık.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,272
45,905
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Tam anlamıyla güvenli olmayacaktır fakat kışlıkları çekişin olduğu tekerleklere takıp biraz daha rahat edebilirsiniz. Ama kesinlikle çok güvenmeyin. İlk kalkışlar sırasında karlı zeminde rahat edersiniz ama kaza yapma olasılığı her zaman yüksektir. Dikkatli sürmeye çalışın.

Berkay.Kerim

Asfalt Kurutucu
27 Eyl 2016
30
46
645
Ankara
Marka
Peugeot
Ön tekerleklere taksak arkalar kızaklama yapar diye korkuyorum karda aracı çıkarmam sadece buzlanma için önlem almak istiyorum

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,272
45,905
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ön tekerleklere taksak arkalar kızaklama yapar diye korkuyorum karda aracı çıkarmam sadece buzlanma için önlem almak istiyorum
Videoda da görüldüğü gibi kesinlikle buzlu ve karlı zeminde hızı yükseltmemek gerekiyor. Karda ve buzda ilk kalkış sırasında biraz rahatlık yaşarsınız ama fren konusunda sıkıntı olacaktır. Araç önce ön tekerleklere fren uygulayacaktır, yetmediği yerde arkalara fren uygular. Bu tüm araçlarda böyledir. Önün yetmediği bir durumla karşılaştığınızda arkaya fren yapsa bile lastik tutuşu güzel olmayacağı için fren kaliteniz düşecek, mesafe uzayacaktır. Dikkatli ama çok dikkatli sürmek gerek.

Sinasi

Profesör
18 Eyl 2016
154
107
1,135
Adana
Yaz lastiğine göre çekişte olan lastiğe kış lastiği takarsanız çekiş iyileşecektir ama bir virajı dönerken ani frende arkayı savurabilir . Fwd gibi düşünerek yorum yaptım. Rwd olursa virajlarda kafa açıla bilir . Hepsine takmanız sizin için daha iyi olacaktır.

hollandali

Profesör
9 Eyl 2016
75
51
1,010

intercitynin konuyla ilgili cok guzel bir videosu var izlemenizi tavsiye ederim.
tam alakali degil ama kislarin daha iyi tutacagini ongorerek izlenebilir.

Son düzenleme:

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Hiç yoktan 2 lastik iyidir yolda kar bastırırsa kurtarırsın kendini ama bence arkaya çıkma temiz lastik bulabilirsin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım