Çıkma kış lastiği

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Selam arkadaşlar , elimde düşük bir bütçem var , aracımı kışa hazırlamak istiyorum , sadece önlere çıkma kış lastiği alsam faydası olurmu yada çok abuk subuk markaların çok ucuza kış lastiği var , çıkma kış lastiği veya markası hiç bilinmeyen ucuza kış lastiği alınırmı ? Bide sadece önlere aliyim diyorum yeterlimidir

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
Bence en dandik markanın sıfır lastiği, en iyi markanın çıkmasından iyidir. Başkasının kullanmaktan vazgeçtiği lastiği ben niye alıp arabama takayım?

Sadece önlere takma olayını şahsen tasvip etmiyorum ama faydasız bir işlem diyemem illa ki biraz işe yarayacaktır. Yine de mümkünse 4 lastik tabi.

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Bende başlık açacaktım bi arkadaşımda conti ts850 var biri yarılmış 3tanesini satıyor ne yapayım 1tane 0mı alsam bu arada lastikler ile 1.000-2.000km yapılmış

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Diş derinligi ve hamur kalitesi önemlidir eğer hamur kurumamış ve dişler fazla erimediyse alınır diğer türlü zaten bitmiş bir kış lastiği yaz lastiklerinden daha kotü performans verecektir.mersinde kar kış olmadığı için ihtiyacım olmuyor fakat Ankarada okurken 4 tane petlas almıştım 3 yıl idare ettiler beni :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,277
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Emirim sadece önlere takılan kış lastikleri riskli oluyor. Hiç işe yaramaz diyemeyiz ama kaza yapmaktan kurtarır mı bilinmez. Yeni nesil araçlarda bunca elektronik sisteme rağmen yoldan çıkabiliyorsa, elektronik sistemleri olmayan araçların işi daha zor olacaktır. İkinci el lastiğe gelince, bütçen en ucuzundan lastiğe el veriyorsa kesinlikle sıfır almalısın, yok alamıyorsan da maksimum 1 bilemedin 2 kış kullanılmış hamuru özelliğini yitirmemiş kış lastiği almalısın.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,059
7
51,433
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Alacaksan 4 lastiği kış lastiği al. 2 alırsan araba çeker hızlanır ama dönemez de duramaz da. Hiç alma daha iyi. 4 lastik de kış olunca istedin mi yine yanlarsın. Ama "istediğinde" :) Gerekirse turbodan kıs, egzozdan kıs, ama lastikten kısma. Petlas'tan filan uygun yollu iş görür 4 tane al.

fatih yavuz

Profesör
8 Eyl 2016
559
1,083
2,320
İstanbul
Marka
Saab
bizim abi de aynı senin corsa'dan vardı, bir tek önlere petlasın kış lastiğini takıp kaza yaptı. aracın arkası easy drift lastiği takmış gibi kopuyordu karda. kesinlikle önermem.

Onay Kalkan

Profesör
8 Eyl 2016
415
749
1,695
29
Sakarya
Marka
Hyundai
Kış lastiğinin amacı aracı hareket ettirmekten ibaret değildir. Cevaplarda da yazıldığı üzere aracı yolda tutması da önemli. 4 tane almayacaksanız hiç almayın, en azından lastiklere güvenip yola çıkmamış olursunuz. Geçen sene Accent varken kış lastikleri ile az yanlamadım :) İstediğin takdirde her türlü lastikle karda yanlayabilirsin. Önemli olan yanlamak istemediğinde aracın kontrolünü sağlamak.

fatih yavuz

Profesör
8 Eyl 2016
559
1,083
2,320
İstanbul
Marka
Saab
Net örnekleyici olay. Flash tv tadında geldi hemen :D
13 sezon flash tv dizisi olur. :D
65++64564.jpg

Batuone1

Asfalt Kurutucu
23 Eyl 2016
33
39
595
çorum
geçen sene sadece elimizde 4 kış lastiği ve 2 arabayada ihtiyaç olduğu için 2 sininde önlere kış lastiği taktık good year ultragrip 8
aşırı kar yağmadı ama bir keresinde sağlam yağmıştı kar küreme araçları yolları açmaya çalışıyordu o gün çok yolda kalan oldu tırın biri hafif bir yokuşu çıkamayıp kenara çekmişti o gün Kalkülüs vizesine önlerde 2 kış lastiğiyle gittim 70i geçmedim ama eve dönerken sokağın başında hafiften yanladım falan lift off yapıp güzel oluyo :D

kerpetenemir

Emir Kerpeten
Panpa
9 Eyl 2016
1,332
2,965
3,770
27
İstanbul
Marka
Opel
Ya abi zaten öyle çok bilinçsiz bi adam değilim , önlere kış lastiği takıp tamamdır deyip gazlamam tin tin giderim sağdan sağdan zaten arabada çok tork var , karda çıkarmam arabayı sadece şu hava soğukken kış lastiğim olsun istiyorum , kış lastiği diyince hemen karlı hava geliyo aklımıza ama istanbulda pek kar yağmıyor

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,277
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ya abi zaten öyle çok bilinçsiz bi adam değilim , önlere kış lastiği takıp tamamdır deyip gazlamam tin tin giderim sağdan sağdan zaten arabada çok tork var , karda çıkarmam arabayı sadece şu hava soğukken kış lastiğim olsun istiyorum , kış lastiği diyince hemen karlı hava geliyo aklımıza ama istanbulda pek kar yağmıyor
Şimdi emirim havalar 7'nin altında olmadığı sürece kış lastikleri ıslak zeminde yaz lastiğinden daha fazla kayıyor. Böyle bir durumda zaten torku yüksek olan araç daha da patiye düşecektir. Akşamları dışarı çıkıyorum ve benim petlaslar 4.kışında şuan, 20-25 km hızda bile ıslak zeminde kayıyorum. Aldığım ilk sene de aynı şekilde kayıyordu. Kaliteli olanları nasıl bilmiyorum ama kış lastikleri biraz cins, ne zaman nerede nasıl tepki verecekleri pek kestirilmiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım