Citroen Saxo 1.5 Dizel - Kibrit Kutusu

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,505
1
4,880
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Adını kibrit kutusu koyduk evde :D Deyim yerindeyse kara dizel. Yanan herhangi bir sıvı ile çalışabilen, anahtarı kendinden büyük olan, içi şaşılacak şekilde geniş, yakmayan ama gitmeyen tam bir şehir içi arabası. Yakıtı gözlemlediğim kadarıyla şaka gibi. Net rakamı ilerleyen günlerde paylaşırım. F7R varken yanına almayı çok istediğim ancak bu güne kısmet olan bir araç. Parça fiyatları komik. Tofaşla yarışır düzeyde. Klima Airbag elektrikli ön camlar uzaktan kumandalı merkezi kilit gibi muhteşem! özellikleride var :D Kliması difriz gibi soğutuyor. (şaka yapmıyorum) Bonus olarak bal küpüm can kızımıda bir MaşAllah isteriz amcaları :)

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Abi alınabilcek, en ama en mantıklı arabayı almışın. Hele bir de masrafı yok ise, tüketim şampiyonu olursun. Benim bildiğim bunlar Avrupanın 4,7 ile en az yakan 8 nci arabası... Düşün işte Normal şartlarda 4,7 kasarsan 3,43 litre :)
Kızınız içinde Maşallah.
Maşallah hayırlı olsun. Güle güle kazasız belasız kullanın.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,065
7
51,440
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ohooo bayılırım bunlara :) Maşallah iyi de yol yapmış. Güle güle kullanın, kucağınızda tutuyormuş gibi motor sesi olsa da hakikaten çok az yakar. Hoparlörleri sağlamdır umarım :D
Prensese de Maşallah :)

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,505
1
4,880
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Ohooo bayılırım bunlara :) Maşallah iyi de yol yapmış. Güle güle kullanın, kucağınızda tutuyormuş gibi motor sesi olsa da hakikaten çok az yakar. Hoparlörleri sağlamdır umarım :D
Prensese de Maşallah :)
İlk kez aldığım bir arabaya hoparlör lastik ve muayene gibi masraflar yapmayacağım hepsi yeni içide ufak olunca iyide ses veriyorlar :D Motor sesi beklediğimden az ama çok doğal bir kullanımı var gerçekten kullanıcısıyla bütünleşiyor herşey tabiri caizse organik.

emre16

Panpa
8 Eyl 2016
1,607
4,922
4,070
29
Aydın / Bursa
Marka
Renault
Abi maşallah çok güzel :)
582368631853.jpg

Şu jant kapaklarından bulursan tak bence abi çok hoş duruyo bunlarda :)

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
690
1,845
Marka
Renault
maşallah allah kaza bela vermesin ayrıca kızınız içinde maşallah diyelim:) .allah analı babalı büyütsün

Son düzenleme:

plt54

Taklacı Güvercin
13 Mar 2017
13
38
295
sakarya
Hayırlı olsun güle güle kullanın vaktinin şehir içi arabalarından gideri olan bi araç atkı ayrı bi değer katmış hani....

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,566
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Maşallah maşallah nazar değmesin kızınıza da arabanıza da, arkadaşımın eşinde var aynısı, 2ni çocuğun olmasıyla araba küçük geliyor büyük almak lazım diyerek yeni araba arayışına geçti ama kendi arabasından kopamıyor. Cidden az yakıyor

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Hayırlı olsun abi araba. Kilometreye göre çok temiz görünüyor. Çok az yakan bir araba. Tek eksisi model yılından dolayı güvenlik donanımlarının düşük olması.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,505
1
4,880
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Arkadaşlar ilk yakıt denememi yaptım. 14,3 lt mazot ile 293 km yaptım. 100 km si uzun yol sayılır 3 kişi ara ara klima açık (cam buğu yaptığından ve dışardaki fırtına yüzünden cam açamadığımızdan serinlemek amaçlı) 70-110 arası hızlarla. Kalanında Trabzonu bilenler az çok aşina olur 2 kez boztepenin arka taraflarına çıktım 3 kez köyüme çıktım (akçakale tekke mah.) anamlara gittim 2 kez (yıldızlı toki). Of ilçesi seyahati haricindekiler hep dağ bayır şehir içi vs. 14,3 lt mazot aldı araç. Aldığım yerde (aytemiz) litresi 4,19 tl idi. 60 tl ya doldu depo. İyiden iyiye sevmeye başladım kibrit kutusunu. Bu arada ufak tefek ilaveler yaptım eksikler gidermek anlamında onlarıda paylaşıyorum.

önce bi kapak yaptım ama ı ıh sevmedim geri çıkarttım.

sonra eldeki ince kollu kapakları siyaha boyadım ayak üstü denemek için. Bence çok daha güzel oldu ne dersiniz?

vites topuzu soldaki gibiydi. orjinal topuz ile yeniledik.

arka silecek süpürgesi orjinal değildi. uygun yollu bi silecek aldım. camın üst orta kısmını hiç silmiyor bi çaresine bakacağız tavsiyelere açığım.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Arkadaşlar ilk yakıt denememi yaptım. 14,3 lt mazot ile 293 km yaptım. 100 km si uzun yol sayılır 3 kişi ara ara klima açık (cam buğu yaptığından ve dışardaki fırtına yüzünden cam açamadığımızdan serinlemek amaçlı) 70-110 arası hızlarla. Kalanında Trabzonu bilenler az çok aşina olur 2 kez boztepenin arka taraflarına çıktım 3 kez köyüme çıktım (akçakale tekke mah.) anamlara gittim 2 kez (yıldızlı toki). Of ilçesi seyahati haricindekiler hep dağ bayır şehir içi vs. 14,3 lt mazot aldı araç. Aldığım yerde (aytemiz) litresi 4,19 tl idi. 60 tl ya doldu depo. İyiden iyiye sevmeye başladım kibrit kutusunu. Bu arada ufak tefek ilaveler yaptım eksikler gidermek anlamında onlarıda paylaşıyorum.

önce bi kapak yaptım ama ı ıh sevmedim geri çıkarttım.

sonra eldeki ince kollu kapakları siyaha boyadım ayak üstü denemek için. Bence çok daha güzel oldu ne dersiniz?

vites topuzu soldaki gibiydi. orjinal topuz ile yeniledik.

arka silecek süpürgesi orjinal değildi. uygun yollu bi silecek aldım. camın üst orta kısmını hiç silmiyor bi çaresine bakacağız tavsiyelere açığım.
Güzel olmuş. Özellikle vites topuzunu çok beğendim. Güzel de bir jant istiyor.

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
690
1,845
Marka
Renault
sizin yüzünüzden iyice merak ettim bu arabayı iyice bir araştırcam.
peki kibritin bakım aralığı nedir :D
dikkat edilmesi gereken bir noktası varmı.hani bakım zamanında yapılacak olur,sürerken şuna dikkat et diyeceğiniz olur :)

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,505
1
4,880
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
sizin yüzünüzden iyice merak ettim bu arabayı iyice bir araştırcam.
peki kibritin bakım aralığı nedir :D
dikkat edilmesi gereken bir noktası varmı.hani bakım zamanında yapılacak olur,sürerken şuna dikkat et diyeceğiniz olur :)
Deneyimledikçe paylaşırım. Birlikteliğimiz pek uzun olmayacak gerçi ama bakalım. Bakım yaptırdığım özel servi,s bakım aralığına 10,000 km dedi ama benim huyum her aracımda bu periyot 5-6 bini geçmez. Frenler bir acaip renodan sonra. abs yok ama kolayına kilitlemiyor. iyice sert basmak gerekiyor. Durma gibi bir sıkıntısı yok ama.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım