Civic RS Hız Limiti Kaldırma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kansuvargun

Profesör
8 Eyl 2016
237
259
1,385
34
İstanbul
CVT şanzımanla alakalı durum olabilir. Sonuçta şanzımandaki iki silindiri döndürmek için arada kevlar yapılı bir kayış kullanılıyor ama bu kevların da hasar göremeyeceği anlamına gelmiyor. Bundan bir limitleme getirmiş olabilirler.

Bebebiskuvisi

Profesör
9 Eyl 2016
432
736
1,645
Turbo hemen riske giren birşey değil kalkıp da 30dk top speed gitmezseniz. O zaman lastiğiniz de patlayabilir. Aşırılıklar her zaman belaya yol açar.

Honda'nın turbo konusunda ne kadar temkinli olduğunu biliyoruz. Adamlar belli ki bu parçaya güvenmiyorlar. Sorunsuzlukla anılan bir markanın böyle temkinli davranmasının bir sebebi vardır.

Konunun CVT ile alakalı olduğunu sanmıyorum, 260 yapan Accord videoları var internette ki şanzımanın çalışma mantığıyla yüksek hızın bu şanzımana zarar verebileceğini düşünmüyorum. Tork belki zarar verebilir, o da devir arttıkça azalan bir şey zaten. Belki de bu vites değiştirme hissini de araç sürekli yüksek devirde kalmasın diye yapmışlardır.

Yüksek devirde turbonun başına neler gelebileceğini @Ozgur Gunes daha iyi anlatır.

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
Honda'nın turbo konusunda ne kadar temkinli olduğunu biliyoruz. Adamlar belli ki bu parçaya güvenmiyorlar. Sorunsuzlukla anılan bir markanın böyle temkinli davranmasının bir sebebi vardır.

Konunun CVT ile alakalı olduğunu sanmıyorum, 260 yapan Accord videoları var internette ki şanzımanın çalışma mantığıyla yüksek hızın bu şanzımana zarar verebileceğini düşünmüyorum. Tork belki zarar verebilir, o da devir arttıkça azalan bir şey zaten. Belki de bu vites değiştirme hissini de araç sürekli yüksek devirde kalmasın diye yapmışlardır.

Yüksek devirde turbonun başına neler gelebileceğini @Ozgur Gunes daha iyi anlatır.
turbo ile alakalı olmadığına ispat aşağıdaki gibidir. aynı araç herşey aynı sadece şanzıman farklı. sebep ne bilmem ama turbo ile alakası yok

ya arkadaşlar allah aşkına ne turbo koruması??? illa bana linki paylaştıracaksınız.

buyrun aynı araba ve stock. SADECE MANUEL. amaç turbo korumaksa hani nerede?

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
CVT ile alakalı olduğunu düşünüyorum
Turbo ile alakalı olması nereden baksan çağ dışı olur

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
12 dolara alabiliniyor.
https://videohive.net/item/epic-car-opener/14786039

Car Opener After Effects yazınca da müziğiyle birlikte hemen ücretsizi çıkıyor.

Bu da Otopark'ınki:
https://videohive.net/item/beyond-the-limits/12776938
e723fc12d02865a4bf4dd6d4f2785b9c.gif

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım