Clio 2 Hava Hortumu

seuak

Seçkin Aköz
Asfalt Kurutucu
27 Ara 2016
22
109
735
Aydın
Marka
Renault
Clio 2 1.2 motor arabamı aldığımdan beri aklımda olan ve maksimum 30dklık işi bir türlü üstünde uğraşmadığım için anca yaptığım bir projedir.Aracı aldığımda üzerinde orjinal hava hortumu yoktu kağıttan yan sanayi bir hava hortumu vardı.Orjinal hortumu sorduğumda şuanda 2bintlden daha fazla bir ücreti mevcuttu ayrıca aracın hava alacağı yer sol farın arkasında tampon ile paralel olarak duruyordu (yani havayı az alıyordu).Kendim aracın ön tampon ızgarısında delik açtım ve clio2 ile uyumlu olan clio4 hava hortumu aldım ancak deliği deldiğim tampon ızgarasına havayı alacağı yere kısa olduğu için uzak kalıyordu bu sebepten sanırım clio2lerdeki 1.4 motorluların hortumunuda aldım.Clio4 hortumunun ortasındaki körüklü kısmını kesip aldığım hortumu buraya kelepçe ile taktım ve sonuç orjinal gibi ancak orjinalden daha iyi soğuk hava alan bir hortum :) (clio4 hortumunu 400tlye aldım,clio2 1.4 hortumu 150tl,kelepçe 10tl toplam 560tlye bu işi çözdük.)

Ekli dosyalar

• 4.jpg
    4.jpg
    8.5 KB · Görüntüleme: 0
  • 1.jpg
    1.jpg
    189.8 KB · Görüntüleme: 0
  • 7.jpg
    7.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 0
  • 2.jpg
    2.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 0
  • 6.jpg
    6.jpg
    961.8 KB · Görüntüleme: 0
  • 5.jpg
    5.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 0
  • 3.jpg
    3.jpg
    9 KB · Görüntüleme: 0

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Elinize sağlık. Maddi olarak biraz daha külfetli fakat hava akışını daha rahat hale getirmesi açısından uygun bir zamanınızda körüklü kısmı iç yüzeyi dümdüz bir boru veya hortumla değiştirirseniz hava akış verimi ciddi şekilde artacaktır. Şu anki kıvrımları biraz daha ölçüp biçip netleştirdikten sonra, custom bir parça yaptırırsanız (hatta 3d printer'dan doğru ölçü ve şekilde pürüzsüz bir plastik parça da güzel olur) işiniz daha iyi görülür.

seuak

Seçkin Aköz
Asfalt Kurutucu
27 Ara 2016
22
109
735
Aydın
Marka
Renault
Elinize sağlık. Maddi olarak biraz daha külfetli fakat hava akışını daha rahat hale getirmesi açısından uygun bir zamanınızda körüklü kısmı iç yüzeyi dümdüz bir boru veya hortumla değiştirirseniz hava akış verimi ciddi şekilde artacaktır. Şu anki kıvrımları biraz daha ölçüp biçip netleştirdikten sonra, custom bir parça yaptırırsanız (hatta 3d printer'dan doğru ölçü ve şekilde pürüzsüz bir plastik parça da güzel olur) işiniz daha iyi görülür.
Dediğiniz sistemi değerlendireceğim ancak sert plastik olduğu zaman kelepçe ile tutturmak zor olacak

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım