Clio 2 Ön kapı Yalıtımı

seuak

Seçkin Aköz
Asfalt Kurutucu
27 Ara 2016
22
109
735
Aydın
Marka
Renault
Subigarage izleye izleye ufak çaplı bütçemin yettiğince yalıtım denemelerine başladım.😅Döşemeleri söktükten sonra toz ve pislikleri temizledim.Daha sonra Ctk adı verilen malzemeyi ısıtarak saç yüzeye yapıştırdım.Ardından üstüne yapışkanlı akustik süngeri yapıştırdım.Artan malzemeleri de arka koltuğun altına yalıtım yaptım.Kapıların kapanış sesinden hoparlörün sesine hepsi değişti.Daha tok bir his oldu kapılar bi tık ağırlaştı bile 😅

Ekli dosyalar

• IMG_4686.jpeg
    IMG_4686.jpeg
    2.2 MB · Görüntüleme: 0
  • IMG_4695.jpeg
    IMG_4695.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 0
  • IMG_4840.jpeg
    IMG_4840.jpeg
    2 MB · Görüntüleme: 0
  • IMG_4843.jpeg
    IMG_4843.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 0
  • IMG_4848.jpeg
    IMG_4848.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 0
  • IMG_4851.jpeg
    IMG_4851.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 0
  • IMG_4850.jpeg
    IMG_4850.jpeg
    1.9 MB · Görüntüleme: 0
  • IMG_4857.jpeg
    IMG_4857.jpeg
    2 MB · Görüntüleme: 0
  • IMG_4860.jpeg
    IMG_4860.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 0

mete25

Panpa
4 Mar 2019
522
1,281
2,520
Ankara
Marka
BMW
Elinize sağlık. Yol gürültüsüne illaki olumlu etkisi olmuştur. Faydasını hissedebildiniz mi?

uygarefee

Uygar
Elit Apaçi
29 May 2022
301
439
995
İstanbul
Marka
Tofaş
Başarılı uğraş, elinize sağlık. İlerleyen süreçte aracın tabanı için de aynı projeyi hayata geçirin bence 🙂

Onur Kmnt

Kerem Onur Kement
Profesör
18 Mar 2023
271
606
1,445
19
İstanbul
Marka
Ford
Clio 2 için yapılabilecek en iyi ekstra özellik yalıtımdır,
2001 modeli vardı bizde, yalıtımı boş paket Accent blue gibi çok zayıftı, motor, yol sesi, rüzgar sesi her şey içerdeydi,

Saçma saçma modifiyeler yerine bu tip arabanın yararına olan ekstraları her zaman destekliyorum, elinize sağlık,

Farlarda mercek yoksa onu da yaptırın derim, bizimkinde kendi mercekli farı vardı ama mercek küçük olduğu için zayıf aydınlatıyordu

seuak

Seçkin Aköz
Asfalt Kurutucu
27 Ara 2016
22
109
735
Aydın
Marka
Renault
2001 modeli vardı bizde, yalıtımı boş paket Accent blue gibi çok zayıftı, motor, yol sesi, rüzgar sesi her şey içerdeydi,

Saçma saçma modifiyeler yerine bu tip arabanın yararına olan ekstraları her zaman destekliyorum, elinize sağlık,

Farlarda mercek yoksa onu da yaptırın derim, bizimkinde kendi mercekli farı vardı ama mercek küçük olduğu için zayıf aydınlatıyordu
Mercek yok maalesef ama o da aklımda teşekkürler 😊

Ekli dosyalar

• IMG_4290.jpeg
    IMG_4290.jpeg
    9.5 MB · Görüntüleme: 0
  • 17ed91b9f605b5c34a922ec4df735c28.jpeg
    17ed91b9f605b5c34a922ec4df735c28.jpeg
    2.1 MB · Görüntüleme: 0

mete25

Panpa
4 Mar 2019
522
1,281
2,520
Ankara
Marka
BMW

''yalıtımı boş paket Accent blue gibi çok zayıftı'' ifadesini biraz agresif buldum.😅 yalıtımsızlıkta ilk örnek gösterilecek araç accent blue değil bence ya. En azından ilk 208 den başarılıydı. Daha çok Clio 4 seviyesinde gibi hatırlıyorum.

seuak

Seçkin Aköz
Asfalt Kurutucu
27 Ara 2016
22
109
735
Aydın
Marka
Renault
''yalıtımı boş paket Accent blue gibi çok zayıftı'' ifadesini biraz agresif buldum.😅 yalıtımsızlıkta ilk örnek gösterilecek araç accent blue değil bence ya. En azından ilk 208 den başarılıydı. Daha çok Clio 4 seviyesinde gibi hatırlıyorum.
Bendeki fabrikanın yaptığı yalıtım üstteki siyah parça 😂

Ekli dosyalar

• IMG_4844.jpeg
    IMG_4844.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 0

Onur Kmnt

Kerem Onur Kement
Profesör
18 Mar 2023
271
606
1,445
19
İstanbul
Marka
Ford
Valla hocam halihazırda dayım kullandığı için ilk örnek o aklıma geldi :d, şehir içinde 50 ile giderken yol uğultusu, her devirde gelen dizel motor sesi ilkel hissettiriyor biraz, dolu paketlerde belki daha iyidir ama boş paket olanı şehir içinde bile yalıtımsızlık yaşatıyor, c-elysee bile daha iyi o konuda ki elysee'nin yalıtımı da berbattır

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,632
1
5,128
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Minimum fiyata maksimum performans alınan işler. Elinize sağlık. Farkı, özellikle clio 2'de hissedilir.

Genelde gürültüyü klasmanlara ayırmak lazım.

Yalıtım yapılmamış geniş saclardaki "tıngırtı" sesini bu yapışkan malzemeler alıyor. Kapı açma kapama hissi, bass vurduğunda zırıldama sesleri azalıyor. Yüksek frekans sesler. Daha tok hissettirir.

Yol gürültüsü gibi sesleri ise yalıtım süngerleri kesiyor ama onlar bu ince yapıştırma malzemelerden değil. Mesela bunları ayak bölgesine yapıştırsan da motor sesi kesilmez. Oraya baya bildiğimiz kalın süngerden taban halısı uygulamak gerekiyor vs.

Mesela taban halısı sökük kullanın, tüm tabanda yapıştırma yalıtım olsa dahi motor sesini bir kenara koydum, tabana vuran çakıl taşlarını dahi net duyarsınız. Nereden biliyorsun diye sormayın 😅

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım