Clio 4 1.5 DCI 75 HP Uzun Yol Tüketim Sonuçları (Bursa-Didim)

Recepp

Asfalt Kurutucu
30 Eki 2019
22
40
595
33
Bursa
Marka
Renault
Arkadaşlar herkese selamlar. Eylül ayında Bursa-Didim arasında seyahat ettim. Aracımı yaklaşık olarak 4 ay önce aldım. İlk uzun yol deneyimim öncesi yakıt tüketimini de merak ediyordum. 2 bin devir altına düşmeden ayrıca gereksiz hız yapmaktan her zaman kaçınan biriyim. Bundan önceki aracım 1.3 Multijet 95 HP Linea idi. Onunla da kıyaslama yapma fırsatı yakaladım. Linea ortalama uzun yolda 4.2 civarında yakıyordu. Araçta 2 kişiydik ve tek bir bavulumuz vardı. Giderken gece yolculuk yaptım klima kullanmadım ama dönüş yolunda %80 açıktı. Ücretli yol olarak sadece Aydın-İzmir otoyolunu kullandım. Yakıt tüketiminden çok memnun kaldım. Bu değerleri yakalamak sabır gerektiriyor ama ben araç kullanırken keyif alıyorum. Hızlı gitmek beni yoruyor :) Saygılarımla.

Ortalama 3,6.jpg

Ekli dosyalar

• Geçilen Mesefe.jpg
    Geçilen Mesefe.jpg
    73.7 KB · Görüntüleme: 0
  • Kalan yakıt.jpg
    Kalan yakıt.jpg
    76.3 KB · Görüntüleme: 0
  • Tüketilen yakıt.jpg
    Tüketilen yakıt.jpg
    75.3 KB · Görüntüleme: 0
  • Ortalama hız.jpg
    Ortalama hız.jpg
    74.8 KB · Görüntüleme: 0

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
30 kilometre kadar kiralık olanını kullandım aynı aracın, gerçekten yakıt tüketimi muhteşem. Hiç dikkat etmeden kullanılsa bile 5 litreyi geçmeyeceğini düşünüyorum. Araba kullanmaktan bihaber bir arkadaşımda bu kasanın otomatiği vardı, o kasabın bile beş bin kilometre ortalaması 5 litreydi.

Ömer.

Profesör
23 Ağu 2020
57
32
1,020
Malatya
Marka
Fiat
Hocam sanki mazotu yakmamış ara sıra koklamış 😅. Hem de neredeyse yarısında klima açık Maşallah, motor zaten az yakıyor ama sizin de kullanım tarzınız iyice aşağı çekmiş. Aracınız da hayırlı olsun, güle güle kullanın 🙂👍🏻

Recepp

Asfalt Kurutucu
30 Eki 2019
22
40
595
33
Bursa
Marka
Renault
30 kilometre kadar kiralık olanını kullandım aynı aracın, gerçekten yakıt tüketimi muhteşem. Hiç dikkat etmeden kullanılsa bile 5 litreyi geçmeyeceğini düşünüyorum. Araba kullanmaktan bihaber bir arkadaşımda bu kasanın otomatiği vardı, o kasabın bile beş bin kilometre ortalaması 5 litreydi.
Yakıt tüketimi dediğiniz gibi şahane. Beklentilerimin çok üzerinde.

Recepp

Asfalt Kurutucu
30 Eki 2019
22
40
595
33
Bursa
Marka
Renault
Her zaman sakin kullanmaktan yanayım ama kesinlikle 2000 devir altı kullanmam. Dizel aracı devirsiz kullanmak araca yapılan en büyük eziyet. Aslında düşük devir kullanmak az yakacak anlamına gelmiyor bunu da ispatlamış olduk :) güzel yorumunuz için teşekkürler.

Recepp

Asfalt Kurutucu
30 Eki 2019
22
40
595
33
Bursa
Marka
Renault
Hocam sanki mazotu yakmamış ara sıra koklamış 😅. Hem de neredeyse yarısında klima açık Maşallah, motor zaten az yakıyor ama sizin de kullanım tarzınız iyice aşağı çekmiş. Aracınız da hayırlı olsun, güle güle kullanın 🙂👍🏻
Her zaman sakin kullanmaktan yanayım ama kesinlikle 2000 devir altı kullanmam. Dizel aracı devirsiz kullanmak araca yapılan en büyük eziyet. Aslında düşük devir kullanmak az yakacak anlamına gelmiyor bunu da ispatlamış olduk :) güzel yorumunuz için teşekkürler.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım