Clio 4 Spor Yay mı Coilover mı

Emiinatile

Emin Atile
Düz Yol Gazcısı
13 Ağu 2020
40
16
145
24
Kayseri
Marka
Renault
Merhaba arkadaşlar aracım clio 4 0.9 tce aracımı basmak istiyorum hangi yöntemle basmamı önerirsiniz bir kaç kişi direkt soğuk press yaptır dedi ama ben pek sıcak bakmıyorum araç zaten pek konforlu değil daha çok öldürmek istemiyorum ama görüntü içinde basmak istiyorum

Emiinatile

Emin Atile
Düz Yol Gazcısı
13 Ağu 2020
40
16
145
24
Kayseri
Marka
Renault
Arkadaşlar önerebileceğiniz spor yay markası var mı h&r ultra racing düşünüyorum yoksa coil mi takayım ?

mehmeetakiff

Profesör
5 Haz 2020
519
1
946
2,020
22
Bir Yerler
Marka
Volkswagen
Merdiven altı, AR-GE'si yapılmamış coilover almak yerine H&R , Eibach, Vogtland gibi kaliteli markalardan 3 cm'lik yay alıp, orjinal amortisör ile kullanmak en mantıklı, fazla konfor bozmayan, görüntü tamamlayan yol tutuşunu da az da olsa artıran bir çözüm olur bence .

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,498
1
4,826
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Ben sıfır km clio 4 üme h&r spor yay takmıştım. Eğer arabayı apaçi işi yerlerde süründürmeyip tadında güzel gözüksün daha iyi yol tutsun derseniz kaliteli bir spor yay der bu forumda herkes :) Tadında düşer vurma sekme olmaz sertifikalı ar-ge si yapılmış tüv onaylı malzeme her zaman farklıdır.

Emiinatile

Emin Atile
Düz Yol Gazcısı
13 Ağu 2020
40
16
145
24
Kayseri
Marka
Renault
Merdiven altı, AR-GE'si yapılmamış coilover almak yerine H&R , Eibach, Vogtland gibi kaliteli markalardan 3 cm'lik yay alıp, orjinal amortisör ile kullanmak en mantıklı, fazla konfor bozmayan, görüntü tamamlayan yol tutuşunu da az da olsa artıran bir çözüm olur bence .
eyvallah kral 3 cm yayımı alıp yoluma bakarım <3

Emiinatile

Emin Atile
Düz Yol Gazcısı
13 Ağu 2020
40
16
145
24
Kayseri
Marka
Renault
Ben sıfır km clio 4 üme h&r spor yay takmıştım. Eğer arabayı apaçi işi yerlerde süründürmeyip tadında güzel gözüksün daha iyi yol tutsun derseniz kaliteli bir spor yay der bu forumda herkes :) Tadında düşer vurma sekme olmaz sertifikalı ar-ge si yapılmış tüv onaylı malzeme her zaman farklıdır.
yok abi apaçi tarzı düşürüp vurma sektirme yaptıracak bir şey yok bende tadında görünsün araba dursun vurma sekme yapmasın makul

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,498
1
4,826
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Eski arabamın fotosunu buldum. 17 jant 205-45-17 lastiklerle H&R 40mm yaylar vardı. Net 30mm düşmüştü 1 hafta sonunda.

15621796_1319600551444005_7652324760135916890_n_1319600551444005.jpg

Emiinatile

Emin Atile
Düz Yol Gazcısı
13 Ağu 2020
40
16
145
24
Kayseri
Marka
Renault
bende de aynı jant lastik var 17 inç 205 45 17 40 cm hr yay alsam sizin ki gibi olur herhalde 1 hafta sonunda

34GM7898

Ünal Özbay
Asfalt Kurutucu
17 Kas 2020
61
86
560
32
İstanbul
Marka
Fiat
Benim araç önler başaran coil arkalar pres 3.5 cm. Ama pres iyi birşey değil spor yayla işini görebilirsin

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,072
4,358
4,220
varsova
Marka
Porsche
Ford Ka'da Eibach yay kullanmistim cok iyiydi, hem konforu oldurmedi hem de tutusu artirdi, tavsiye ederim.

diesel_s3

Uras Kayra Bağcı
Elit Apaçi
27 Ocak 2021
80
123
760
İzmir
Marka
Volkswagen
Kendi aracımda eibach prokit yay kullanıyorum. Süspansiyonlar orijinal. sonuç olarak bilinen ve güvenilir bir marka olmasının avantajı var elbette. Yol tutuşuna katkısı çok fazla belki az da olsa konfora etkisi oldu araba artık daha sert ama sonuçta arabanın dinamikleri bozulmadı. Yay kesme Soğuk press bunlar merdiven altı güvensiz seçimler. Hatta seçim demek bile yanlış olur. Eğer ekonomik durum yetmiyorsa bence ekonomik durum yetene kadar beklemek sonuçta arabada hayatını taşıyorsun. 3 kuruş daha az vericem diye sakat kalmak gibi bir risk alınmamalı.

Emiinatile

Emin Atile
Düz Yol Gazcısı
13 Ağu 2020
40
16
145
24
Kayseri
Marka
Renault
Kendi aracımda eibach prokit yay kullanıyorum. Süspansiyonlar orijinal. sonuç olarak bilinen ve güvenilir bir marka olmasının avantajı var elbette. Yol tutuşuna katkısı çok fazla belki az da olsa konfora etkisi oldu araba artık daha sert ama sonuçta arabanın dinamikleri bozulmadı. Yay kesme Soğuk press bunlar merdiven altı güvensiz seçimler. Hatta seçim demek bile yanlış olur. Eğer ekonomik durum yetmiyorsa bence ekonomik durum yetene kadar beklemek sonuçta arabada hayatını taşıyorsun. 3 kuruş daha az vericem diye sakat kalmak gibi bir risk alınmamalı.
Aynen öyle sağlık her şeyden önce gelir aklımda hr var 40cm spor yay yaptırıp yoluma bakarım gibime geliyor yapıldıktan sonra yine burada paylaşacağım

Emiinatile

Emin Atile
Düz Yol Gazcısı
13 Ağu 2020
40
16
145
24
Kayseri
Marka
Renault
Coilover önermiyorum özellikle sanayi sitelerinde tezgah üzerinde karambole üretilenleri.
Spor yay kesinlikle 3.5 CM'den fazlasını tavsiye etmem.
XT Springs F/P ürünü isterseniz.
Eibach
Vogland
xt springsi sürekli görüyorum ama bilemedim fp ürünü dediğiniz gibi aklımda 4 cm hr spor yay var

diesel_s3

Uras Kayra Bağcı
Elit Apaçi
27 Ocak 2021
80
123
760
İzmir
Marka
Volkswagen
Aynen öyle sağlık her şeyden önce gelir aklımda hr var 40cm spor yay yaptırıp yoluma bakarım gibime geliyor yapıldıktan sonra yine burada paylaşacağım
Bencede kesinlikle öyle yap. Bilindik ve AR-GE sürecinden geçmiş bir ürün almak her zaman çok daha iyidir. Şimdiden hayırlı olsun. Öncesi sonrası fotoğraflarınıda bekliyorum :)

Emiinatile

Emin Atile
Düz Yol Gazcısı
13 Ağu 2020
40
16
145
24
Kayseri
Marka
Renault
Bencede kesinlikle öyle yap. Bilindik ve AR-GE sürecinden geçmiş bir ürün almak her zaman çok daha iyidir. Şimdiden hayırlı olsun. Öncesi sonrası fotoğraflarınıda bekliyorum :)
Bende sabırsızlıkla bekliyorum arabaya o kadar işlem yaptım ama arabayı gösteren basıklığı olacak gibi merakla bekliyorum bende bakalım :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım