Dell XPS 13 9360 vs. Lenovo Yoga 910

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

And

Üye
8 Eyl 2016
144
1,419
3,035
40
İstanbul
Arkadaşlar,

Emektar Sony VAIO Z'mi yavaş yavaş kızağa çekme vakti geliyor. Kendisi alındığı 2011 Temmuz'undan beri format görmedi ve halen canavar gibi çalışıyor aslında, hatta Levorg'un montajını onla yaptım. Ama insanoğlu tamahkar bir mahluk :)

Başlıktaki iki laptop özellik olarak birbirine çok yakın, gördüğüm tek belirgin farkları Lenovo'nun ekranının tam katlanabiliyor olması. Buna ne kadar ihtiyacım var kestiremiyorum; bugüne kadar bilgisayarımı %99 evde/ofiste, masanın üstünde kullandım. Sadece arada Çeşme'ye yazlığa götürmüşümdür ya da evde farklı odalarda gezmiştir. Yani taşınabilirlikle pek işim yok esasında ama minik ve güçlü laptop fetişim var (hot hatch hesabı :p)

Siz ne dersiniz; özellikle Türkiye şartlarında, servis tedarik vs. bakımından hangi marka daha avantajlı?

Teşekkürler :)

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Lenevo'nun teknik servis ağı iyidir şacma sapan şeylere kullanci hatası diyip üstünden atmaya çalışmıyor ve gayet ilgili davranıyorlar benim laptob lenevo aldıktan sonra 15 gün sonra 1 adet piksel öldü diye servise yolladım değişime aldılar yeni makine yolladılar şaşırmıştım

subaruwrx

Profesör
26 Kas 2016
59
56
1,010
Dell oneririm iki markayida kullanmadim , iki modeli de arastirmadim ama buarada stage 2 upgrade yapabiliyorsan vaio ya ssd upgrade baya ise yariyor laptoplarda bi arastir derim , kal salicakla bu arada dell in kapidan al servisi olmasi lazim

subaruwrx

Profesör
26 Kas 2016
59
56
1,010
yukarida lenovadan memnun olan birkisi var ben kullanmadin cevremde duyduklarim oyuzden bir yorum yapmicam ama upgrade isini birdusun cdroomun /bluray yerine takilabilen kitler var vaioya uygun mu bilmiyorum

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,697
5,320
26
Avcılar-Darıca
Çok taşınma olmayacaksa ultrabook almak mantıksız bence çünkü Û tipi işlemciler frekans olarak düşük ve fazla sıcak çalışıyor genel olarak. Almışken yeni nesil İ7 Hq ve harici ekran kartına sahip bir pc alınmalı.

Kasaların da küçük olmasından ötürü genel bir ısınma olması kuvvetle muhtemel.
Bu fiyatlara almışken kesinlikle harici ekran kartı olması gerekir hatta bence en az GTX960m bulunmalı :D Yeri geldiğinde Render alırken yeri geldiğinde de oyun oynarken(oyun önemli :D) üzmemeli bence o kadar pahalı bir bilgisayar.

MSI'ın modellerine bakmanı öneririm ağabey fiyat performans kalite açısından güzel bilgisayarları var ince kasaya, daha prestijli tasarıma sahip yeni modellere özellikle bakmalısın.

Dokunmatik ve katlanır ekran gerçekten Laptop da pek kullanışlı olmuyor.

Servis kalitesi olarak ikisi hakkında pek bir bilgim yok ancak şirket olarak Dell kullanıyoruz kurumsal olduğundan sanırım fandan ses geldiğinde bile arıyorsunuz gelip yerinde müdahale edip gidiyorlar.
Lenovo için de garantisinin son gününde bile ürününü iade edebilen kullanıcıların olduğunu ve anlayışlı bir servisinin olduğunu okumuştum.
Bütçe hakkında ufak bir bilgi sahibi olabilirsek senin için araştırma yapabiliriz.
Örnek model olarak:
http://www.sanalmarketim.com/msi-ge...-1tb-gtx1060-3gb-156-full-hd-freedos/p_64846/
90 TL'ye de Windows alıp kurarsınız :D

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,560
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Bu fiyatlara MSI almak daha doğru olur gibi ama bu 2 bilgisayar arasında seçecek olursak Lenovo kesinlikle reis :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,056
7
51,431
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Marka konusuna en son geleceğim.

Geçmişte 3D görselleştirme ve video rendering & editing işleri yapıyordum. En son veritabanı yönetimi ve genel IT destek işlerinde çalıştım. Bu sayede genel olarak sistem gereksinimleri hakkında biraz tecrübe edindim.

Öncelikle video edit gibi ağır işlemler yapacaksan Intel U serisi işlemciler yerine HQ serisi işlemcileri tercih etmeni öneririm. U serisi işlemcilerin mobil cihazlarda avantaj sağladığı nokta düşük enerji tüketimi=daha uzun şarj. Bunun karşılığında daha kısıtlı performans sunuyor. HQ işlemcileri genelde oyun bilgisayarlarında kullanıyorlar. Örneğin, Dell'de Alienware serisinde kullanılır. Video işleme sırasında CPU kadar ekran kartının da güçlü olmasında yarar var. Burada da oyun bilgisayarları öne çıkıyor.

Eğer laptopu harici 4K bir ekrana bağlayarak kullanmayacaksan QHD ekran çok gereksiz bir özellik. O kadar yüksek çözünürlük, laptopun ekranında kullanıldığında gereksiz yere grafik işlemcisini yorar. FullHD (1080p) yeterli bir çözünürlüktür.

Servis konusunda benim bildiğim kadarıyla iki markanın servisleri de pek sorun çıkarmıyor. Ama cihazlara bakıldığında Dell, Lenovo'ya göre daha güvenilir durumda. Son yıllarda üretilen Lenovo'larda ısınma sorunu ve ekran kusurları duydum ve yaşadım. Dell ise sorunsuzluğu nedeniyle kurumsal firmaların personeline verirken tercih ettikleri bir marka. 5-6 yıllık Dell'lerin sıfır sorunla çalıştığına canlı şahit oldum. Bu yüzden iki marka arasında benim önerim Dell olur.
Yukarda belirttiğim kriterler nedeniyle de önereceğim bilgisayar:
http://www.mediamarkt.com.tr/tr/pro...3gb-17-3-inç-w10-gaming-notebook-1163959.html
Bulabilirsen aynı özelliklerde bunun 15" ekranı da var, nispeten daha makul fiyata satılır.

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Ben şirketimin bana kurumsal olarak verdiği Dell Latitude e5450 i7 kullanıyorum. Şarjı 4 saat video flim izlemeye yetiyor. Neredeyse 8 aydır kullanıyorum, Bataryası ilk aldığımda 51,680 mWh kapasitesinde iken şimdi 47,637 mWh düştü 8 ayda %7 batarya yıpranması var. Dell de bataryalar 2 yıl garantidedir. Diğer firmalar 1 yıl garanti verir.
Kurumsal notebook olduğu iin yerinde destek garantili. Bozuldumu yapmaya geliyorlar. 2 günde sorunu çözüyorlar.

Lenovalarda çift batarya vardır. Ama thinkpadlerde. Bu diğer seçeneğinde mühtemelen tek batarya vardır. Yanlışım yok ise bataryada 1 yıl garanti veriyorlar.

Son düzenleme:

onurdk

Profesör
13 Kas 2016
134
69
1,035
İkisine üst düzey aslında performansları var. Dell ama her zaman Windows tarafının enthusiast pc üreticisi, lenovo en büyüğü olabilir sektörün. Dell kalite olarak her zaman önde olacaktır. Xps 13 ekran olarak çok zarif, minimalist yapısi var(mac lerce en çok karşılaştırılan Windows markasi) bu ikisi arasında bence Dell, bu işte prolar.

Benim birde alternatifim var.
Toshiba p20w radius özellikler soyle;
I7 6500u
8gb ram
4k 12.5 ips dokunmatık ekran
512gb ssd
1.3kg
Fiyat. 4900tl
Dell ve lenovo dan iyi ekranı var ve 2 katı ssd kapasitesi.
512gb çok önemli yükseltme masrafı ve zamandan tasarruf. Ve 4k ekran bu başka bir şey.

Son düzenleme:

Yarimgazdebriyaj

Profesör
8 Eyl 2016
176
75
1,035
Dell XPS 13 9360 Bu ikisi arasindan tercih yapmak istiyorsan dell i secmeni oneririm cogu laptabu kullanma firsatim olmustur annemin mesleginden dolayi elime bu makine 1 hafta gibi bir sure gecti ve gercekten muadillerinden cok daha once pisman etmiyecegi kesin.Lenovo tarafina bakarsak vir ultrbook un omru uzun degil ince yapisindan dolayi tasarim onceliklidir yoga alirsan anca sinana hava atarsin ince diye baska bir isine yaramaz performans vb durumlarda dell in cok gerisinde rakibi degil ama ikisi arasindan diyorsan kesinlikle dell

Moderatör tarafında düzenlendi:

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Dell XPS 13 9360 Bu ikisi arasindan tercih yapmak istiyorsan dell i secmeni oneririm cogu laptabu kullanma firsatim olmustur annemin mesleginden dolayi elime bu makine 1 hafta gibi bir sure gecti ve gercekten muadillerinden cok daha once pisman etmiyecegi kesin.Lenovo tarafina bakarsak vir ultrbook un omru uzun degil ince yapisindan dolayi tasarim onceliklidir yoga alirsan anca sinana hava atarsin ince diye baska bir isine yaramaz performans vb durumlarda dell in cok gerisinde rakibi degil ama ikisi arasindan diyorsan kesinlikle dell
Vay kardeşim audiyle nasıl gidiyor.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
PC konusunda pek bir bilgim yok yardımcı olamam ama And hocam eğer gerçekten 2011'den beri format atılmayıp, test bile montajlayacak performansa sahipse hala, sol üst köşesine -tercihe göre sağ üst- ufak bir buse kondurup müzeye falan kaldırın ya. Neredeyse 7 sene olacak!? Ben deniz 6 ayda pc'nin ırzına geçen maximaorhan olarak şaşkınlığımı dile getirmek istedim. İyi akşamlar efenim

Hasan

Asfalt Kurutucu
19 Eyl 2016
2
1
545
Ben bu tarz ultrabooklarda görüp, dokunmak gerektiğini düşünüyorum. İkisi arasında kayda değer fark yok, Dell'in ekranı ve kasaya oturtuluş şekli çok şık, Lenovo'nun bu ürünü ise birçok yerde test edilip beğenilmiş bir ürün. Görüp kafaya yatanı almak lazım.

Ben de bu segment bir cihaz arıyorum ve uygun bulabilirsem sadece ekranın oturtuluş biçiminden dolayı Dell alacağım; ama memlekette hem az hem pahalı. Acer Swift 3 uygun fiyatıyla da göz kırpıyor istersen birde ona bak. 1000$ hemen altına i7 versiyonları alınabiliyor.

And

Üye
8 Eyl 2016
144
1,419
3,035
40
İstanbul
@subaruwrx @maximaorhan Vaio Z'de 256GB SSD, 6GB RAM var :) kapak karbonfiber, klavye alüminyum, kasa magnezyum; 1.4 kg. 13" ekranda 1600x900; full HD modeli almamıştım simgeleri göremem diye... ve sene 2011 :) Sony'nin çıldırdığı günlerdi

Format atılmama durumu benlik; pc temizliği ve kondisyonu konusunda obsesifim. Başlangıçta açılan sadece Antivir + Tuneup, yüklü gereksiz program sıfır, kullanılmayan tüm servisler devredışı, düzenli chkdsk vs :D

Şimdi baktım da ibre XPS 15'e doğru kayıyor. Madem yanımızda taşımıyoruz ve video editliyoruz, bir boy büyütelim :)

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,697
5,320
26
Avcılar-Darıca
@subaruwrx @maximaorhan Vaio Z'de 256GB SSD, 6GB RAM var :) kapak karbonfiber, klavye alüminyum, kasa magnezyum; 1.4 kg. 13" ekranda 1600x900; full HD modeli almamıştım simgeleri göremem diye... ve sene 2011 :) Sony'nin çıldırdığı günlerdi

Format atılmama durumu benlik; pc temizliği ve kondisyonu konusunda obsesifim. Başlangıçta açılan sadece Antivir + Tuneup, yüklü gereksiz program sıfır, kullanılmayan tüm servisler devredışı, düzenli chkdsk vs :D

Şimdi baktım da ibre XPS 15'e doğru kayıyor. Madem yanımızda taşımıyoruz ve video editliyoruz, bir boy büyütelim :)
Abi video editleme işinde de kullanacaksanız yeni GTX 10 serisi ekran kartı içeren bir model almanızı öneririm. Ofiste var sanırım bir adet MSI Gt, onun yanına biraz daha kibar hafif ve ince olan Ge serisi bir bilgisayar çok iyi olur bence.
Fırçalanmış metal görüntüsü ve magnezyum alaşımlı kasası gerçekten çok estetik ve çok hafif.
Bu işin bir de yazılım desteği kısmını düşünmek gerek...
Anlaşılan kurumsal ve prestij takılıp Dell alacaksın ama yinede yazmak istedim içimde kalmasın :D

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai

Xps 15 klavyesi kasaya ufak kaliyor. Goruntusu cirkinleşiyor. Ellerimi yazarken touchpadin iki yanina yasliyorum. Okadar uzakta kaliyor. Kalebodur icine gomulmuş klavye gibi hissettiriyor. Tabi tercih senin. Cok fazla buyuk 13 inc olana gore. 2 inchden fazla buyuk hissettiriyor. Sanki yuzde 40 gibi.

NeedForSpeed

Profesör
8 Eyl 2016
411
624
1,695
Ankara
Marka
Skoda

O fiyatlara çıkmışken bence macbook bakabilirsin. Bilindiği gibi video montaj, edit vs. en kolay maclerde yapılır. 2011 den beri MacbookAir 13" kullanıcısıyım son derece memnunum. Evde masaüstü veya başka bir bilgisayar da olmadığı için epey yüklenerek kullanmak zorunda kaldım fakat hiçbir sorun yaşamadım taş gibi çalışmaya devam ediyor. 128GB SSD - 4GB RAM - İntel İ5

Macbook istemiyorum illa ikisinden biri olsun diyorsan kesinlikle XPS, arkadaşımda 13" olanı var çok memnun.

Son düzenleme:

ilhan55

Profesör
12 Eyl 2016
1,250
3,043
3,720
Macbook varken bunlar ne alaka reyiz?4 k nın üzerine çıkınca apple alınır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım