Dış Plastik Aksamlar Soldu

mert5010

Mert
Senkromeççi
18 Mar 2024
44
37
70
İstanbul
Marka
Mercedes
Selamlar, araç 2015 Mercedes Sprinter. Tamponlar ve yan marşpiyellerin üstündeki siyah plastikler zamanla grileşti daha doğrusu soldu biraz, onları tekrardan nasıl düzeltebilirim. Plastik aksam parlatma spreylerini vesaire biliyorum fakat öğrenciyim ve babam da o tarz şeylerle uğraşmak istemiyor biraz sıkıldı peder bu işlerden :) Evde nasıl bunları biraz siyahlaştırabilirim yani anlatamadım pek ama solmuş plastiklerin nasıl biraz daha güzelleşmesini sağlayabilirim?

mert5010

Mert
Senkromeççi
18 Mar 2024
44
37
70
İstanbul
Marka
Mercedes
Özellikle yandakiler göz zevkini çok bozuyor
Screenshot_2024-04-01-14-14-58.png

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,027
7
51,358
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Benim binek araçta onlardan çok daha açık renge döndüler. Lastik cilasıyla bir derece kurtuluyor. En azından göze batmıyorlar. Uygun fiyatlı çözüm olarak onu öneririm.

mert5010

Mert
Senkromeççi
18 Mar 2024
44
37
70
İstanbul
Marka
Mercedes
Benim binek araçta onlardan çok daha açık renge döndüler. Lastik cilasıyla bir derece kurtuluyor. En azından göze batmıyorlar. Uygun fiyatlı çözüm olarak onu öneririm.
Lastik cilası aklıma geldi yakında almak istiyorum bir tane ama mâlum fabrika servisi çektiğimiz için yollar biraz toz toprak. Yani boşuna almış olacağım ondan mantıksız geldi. Ayakkabı boyasıyla mı boyasam :D

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,857
26,204
5,720
Ankara
Marka
Skoda
pürmüzle yakarak yapıyolar böyle büyük alanları genelde, onun dışında plastik parlatıcıların dandikleri iyice soldurur, iyisi de senin öğrenci bütçesine sıkıntı verebilir

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,027
7
51,358
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
pürmüzle yakarak yapıyolar böyle büyük alanları genelde, onun dışında plastik parlatıcıların dandikleri iyice soldurur, iyisi de senin öğrenci bütçesine sıkıntı verebilir
Cilanın dandiği, kaybedecek hiçbir şeyi olmayan plastiğe daha kötü bir şey yapamıyor, tecrübeyle sabit :D

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,857
26,204
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Cilanın dandiği, kaybedecek hiçbir şeyi olmayan plastiğe daha kötü bir şey yapamıyor, tecrübeyle sabit :D
griden beyaza döndü benim arabanın ön tamponlar ya :D az daha beyazlarsa gövde rengi olacak

• Haha
Tepkiler: bt

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
Pürmüz plastiğin yağını yüzeye çıkarır kısa süreli parlaklık getirir ama uzun vadede çok daha kötü bi manzarayla karşılaşırsın. Üstteki nano magic plastcare çok güzel ürün onu düşebilirsin ama toz toprak konusunda çok başarılı bi ürün değildir biraz toz tutar. Koch Chemie PSS almanı öneririm. Fabrika çıkışı mat görüntü istiyorsan. Onun haricinde lastik cilaları solvent içerdiği için plastiğin yapısını bozar kullanmanı önermem

mert5010

Mert
Senkromeççi
18 Mar 2024
44
37
70
İstanbul
Marka
Mercedes
Pürmüz plastiğin yağını yüzeye çıkarır kısa süreli parlaklık getirir ama uzun vadede çok daha kötü bi manzarayla karşılaşırsın. Üstteki nano magic plastcare çok güzel ürün onu düşebilirsin ama toz toprak konusunda çok başarılı bi ürün değildir biraz toz tutar. Koch Chemie PSS almanı öneririm. Fabrika çıkışı mat görüntü istiyorsan. Onun haricinde lastik cilaları solvent içerdiği için plastiğin yapısını bozar kullanmanı önermem
arabayı 2 günde bir yıkıyoruz yine de hep toz toprak içinde oluyor, yani ne denersem deneyeyim pek işe yarayacak gibi değil abi :)

BorgaXxX

Panpa
29 Ocak 2017
443
1,435
2,645
Marka
Ford
Ben zamanında Fiesta varken belki lazım olur diye alıp koymuştum kenara. Muhtemelen hala kilerde duruyordur bir yerlerde 😄. Yolu Eskisehirden geçen olursa deneyebiliriz.

mert5010

Mert
Senkromeççi
18 Mar 2024
44
37
70
İstanbul
Marka
Mercedes
Ben zamanında Fiesta varken belki lazım olur diye alıp koymuştum kenara. Muhtemelen hala kilerde duruyordur bir yerlerde 😄. Yolu Eskisehirden geçen olursa deneyebiliriz.
Babamdan arabayı kaçırıp Eskişehir'e yolcu bulup gelsem yine geçerli olur mu abi :D Sprinter bunun için değil mi zaten :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım