KAPALI Dizel öğrenci arabası seçimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gokhany

Senkromeççi
19 Eyl 2018
4
0
85
herkese merhabalar, ben öğrenci arabası bakıyorum da çok kararsızım yardımcı olabilir misiniz? bütçem 50-80 bin arası dizel ve otomatik bir araç istiyorum bir de böyle içi falan güzel ekranlı vs bir şey olursa mükemmel olur. bu zamana kadar c4 cactus baktım sürekli, aslında aklıma da yatmadı değil ama farklı araçlar da bulursam en azından fikir olur. şimdiden teşekkürler

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,066
3
15,356
5,720
27
Istanbul
Marka
Honda
Foruma hoşgeldiniz, başlığı güncelledim :) Üyelerimiz başlığı görünce görüşlerini paylaşacaklardır :)

brky06

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
37
41
645
Ankara
Marka
BMW
öğrenci arabası dediğin B segmenti dizel olur görüşündeyim . Ben de polo kullanıcısıyım ve çok memnunum. Otomatik vites için 1.6tdi ya da 1.4 tdi bakmanız gerekmekte ben 1.2tdi kullanıyorum soft yazılım+jant+yay ile mükemmel sürüş keyfi ve şehiriçi(ankara) 5litre ortalama ile kullanıyorum. 134bin kmdeki aracım 31binkmdir bende açtığı masraflar ise bagaj kilidi bozuldu(200tl) porya bilyası ses yaptı(300tl) 2.5 yılda . Dayanıklı bir model olduğunu düşünüyorum öğrenciye birebir
POLO->1.4 tdi(5 litre yakar) 1.6tdi(6litre yakar)
Bildiklerim ve bindiklerim bunlar size de gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
Bunun haricinde fiesta clio da iyidir ama kullanıcılarına sormak lazım düzenli kullanımda nasıldır abimde clio var 4.5 litre yakıyo şehir içinde(polodan ekonomik bakım parça yakıt ) konforlu araba o da güzeldir.
citroen markasına uzak olduğum için alma taraftarı olmazdım ama kullanıcısından bilgi almak en doğrusu. Segment arttıkça maliyetler de artar bunları göz önünde bulundurmak lazım.

EmreBHZ

Profesör
8 Eyl 2016
672
1,274
2,270
herkese merhabalar, ben öğrenci arabası bakıyorum da çok kararsızım yardımcı olabilir misiniz? bütçem 50-80 bin arası dizel ve otomatik bir araç istiyorum bir de böyle içi falan güzel ekranlı vs bir şey olursa mükemmel olur. bu zamana kadar c4 cactus baktım sürekli, aslında aklıma da yatmadı değil ama farklı araçlar da bulursam en azından fikir olur. şimdiden teşekkürler
-Bence Ekran gibi sonradan halledebileceğiniz 1-2 Bin Tl lik detaylara takılmayın onun yerine değiştiremeyeceğiniz detaylara bakın uzun ömürlülük malzeme kalitesi kısmen yol tutuş ve konfor ve bize daha fazla yardımcı olmak için şunları belirtirseniz daha iyi olur
-Yakıt türü, karoser yapısı mesela 3 kapı olsa olur mu? arka hacim veya bagaj önemli mi,nispeten yeni bir araba alacağınızı düşünerek mtvsinden dolayı motor hacmi 1300cc altı mı olmalı...

gokhany

Senkromeççi
19 Eyl 2018
4
0
85
öğrenci arabası dediğin B segmenti dizel olur görüşündeyim . Ben de polo kullanıcısıyım ve çok memnunum. Otomatik vites için 1.6tdi ya da 1.4 tdi bakmanız gerekmekte ben 1.2tdi kullanıyorum soft yazılım+jant+yay ile mükemmel sürüş keyfi ve şehiriçi(ankara) 5litre ortalama ile kullanıyorum. 134bin kmdeki aracım 31binkmdir bende açtığı masraflar ise bagaj kilidi bozuldu(200tl) porya bilyası ses yaptı(300tl) 2.5 yılda . Dayanıklı bir model olduğunu düşünüyorum öğrenciye birebir
POLO->1.4 tdi(5 litre yakar) 1.6tdi(6litre yakar)
Bildiklerim ve bindiklerim bunlar size de gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
Bunun haricinde fiesta clio da iyidir ama kullanıcılarına sormak lazım düzenli kullanımda nasıldır abimde clio var 4.5 litre yakıyo şehir içinde(polodan ekonomik bakım parça yakıt ) konforlu araba o da güzeldir.
citroen markasına uzak olduğum için alma taraftarı olmazdım ama kullanıcısından bilgi almak en doğrusu. Segment arttıkça maliyetler de artar bunları göz önünde bulundurmak lazım.
poloyu ben de düşünüyorum ancak her ne kadar kendime alacak olsam da bi aile durumu da var bu yüzden küçük olur mu diye çok düşündüm.
-Bence Ekran gibi sonradan halledebileceğiniz 1-2 Bin Tl lik detaylara takılmayın onun yerine değiştiremeyeceğiniz detaylara bakın uzun ömürlülük malzeme kalitesi kısmen yol tutuş ve konfor ve bize daha fazla yardımcı olmak için şunları belirtirseniz daha iyi olur
-Yakıt türü, karoser yapısı mesela 3 kapı olsa olur mu? arka hacim veya bagaj önemli mi,nispeten yeni bir araba alacağınızı düşünerek mtvsinden dolayı motor hacmi 1300cc altı mı olmalı...
bahsettiğiniz şeyleri pek bilmiyorum yani multimedya olayını bu yüzden nasıl bir yol izlemem gerek. yukarıda kısmen ne istediğimi yazdım onun yanına sedan olmasını da ekleyebiliriz. yani az yakan çok kaçan, çok yaşı olmayan, otomatik ve sedan olmasın

brky06

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
37
41
645
Ankara
Marka
BMW
polo küçük (2009-2017 modeller için) hatta sınıfının en küçük bagaj hacmine sahip. Direk eleyin derim iç hacim istiyosanız :D
Ekran için internetten aratabilirsiniz çoğu araba için orjinal ekranlar mevcut. Misal kendim poloma da orjinal rcd510 multimedya ekranını 450 tl gibi bir fiyata taktırmıştım şuanda da 600-750 tl gibi fiyatlara bulunur diye düşünüyorum. 1.6tdci focus kullanan arkadaşım var 2012 modeldi sanırım o fiyat bandında olması lazım. Araba gerçekten yürüyor ve yakmıyor. Otomatik vites durumunu bilmiyorum ama bi araştırın derim arabadan çok memnun arada ben de binerim yanına yol tutuşu vs. de çok güzel.
Bu arada citroen markasının ustası Ankara da bile çok zor bulunuyor bilginiz olsun yaşadığınız yer büyük şehir değilse çok sıcak bakmayın derim :)

gokhany

Senkromeççi
19 Eyl 2018
4
0
85
istanbulda yaşıyorum yani burada bulabilirim sanırım, cactus konfor ve yakıt tüketimi olarak beni baya cezbetti çünkü hangi yorumu okusam arabaya hayranlar. ben de bu tarz bir şey aradığımdan iyi bir seçenek gibi geldi. focus sedan değil miydi? sedan araçları pek beğenemmiyorum ya. megane ve cliolar hakkında hiç bilginiz var mı?

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Polo, Clio ya da Fiesta öneririm. i20’de mantıklı bir araç olabilir. Öğrenci için hem az yakan hem de kolay satılabilen bir araba daha iyi bir tercih olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım