KAPALI Dizel Otomatik Astra vs Golf ??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OguzT

Asfalt Kurutucu
21 Eyl 2016
14
11
595
Arkadaşlar sıfır kilometre dizel otomatik araba almayı düşünüyorum ve herkesin yaşadığı ikilemi ben de yaşadım. Golf mü yoksa Astra mı ? Arabayı 5 yıl kadar kullanıp satmayı düşünüyorum, o yüzden benim için 5 yıl sonra çok fazla değer kaybetmemesi çok önemli. Bugün dolu sayılabilecek donanımdaki Astra'ya(Dynamic) yaklaşık 100 bin vermek gerekiyor. Bunun karşısında Comfortline donanımlı Golf'ün fiyatı 103 bin ve Golf'ün Astra'ya göre eksiklikleri de var bu donanım karşılaştırmasında.Aslında Golf'ün Highline donanımıyla Astra'nın Dynamic donanımını karşılaştırmak daha mantıklı o zaman da aralarındaki fiyat farkı 10 bin civarı oluyor. İkisi de az yakan araçlar bu konuda bir çekincemiz yok ancak Golf 7'nin gücel kasası gözümde çok eskidi ve o kadar da çekici gelmiyor, Astra ise daha sportif ve motoru da daha güçlü. Sonuç olarak araç sahiplerinden bana yardım etmelerini istiyorum. Bu arada 30 yaşındayım.

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
Hocam öncelikle hayırlı olsun,Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin.Renk tercihi konusunda aklınızda hiç kuşku olmasın.Benki, beyazdan nefret eden bir insan,Allstar'a siyah ve beyazdan başka renk yakışmıyor.Jantlar renginden kaynaklı sanırım.Az km yapıyorsanız benzinlide isabetli karar olmuş.Tekrardan uğurlu olsun diyor,selamlıyorum.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,138
1
3,136
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
İlk iki sayfayı okurken, bu kadar az kullanan biri keşke dizel almasaydı diye aklıma getirmiştim. Doğru olanı yapmışsınız bence. Beyaz gömücüler gelmeden tavsiyemi vereyim: cam filmi, ayna kaplaması, difüzör vs. gibi ufak dokunuşlarla bence beyaz da bu otomobile oldukça yakışan renklerden biri. Biraz araştırıp kişiselleştirirseniz çok güzel olur diye düşünüyorum.

Ayrıca dokunmatik ekran Comfortline donanımda bile çoğu zaman kullanmayı bile unutacağınız birsürü bilgiyi veriyor. Bluetooth ile de rahatça görüşme yapabiliyorsunuz. Hatta aux kablosu olmadan telefonunuzdaki müzikleri dinleyip, direksiyondan kumanda edebiliyorsunuz. Ben spotify açıp keyfime bakıyorum.

Kazasız belasız kullanın inşallah.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,056
7
51,431
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Herkese iyi akşamlar. Arabanın siparişini bugün verdim ancak hayati değişiklikler oldu :) Öncelikle dizelden vazgeçtim çünkü arabayı ciddi anlamda az kullanıyor olacağım ve trafikle de çok işim olmayacak. Bu yüzden 1.4 tsi 125 hp dsg motor şanzıman kombinasyonunu tercih ettim. 150 hp olan gereksiz güçlü geldi ve ACT'nin de yakıt tüketimine çok da katkısı olmadığını Otopark testlerinde gördük. Ayrıca Comforline donanımı yerine Allstar donanımına karar verdim ve Higline ile arasındaki küçük farklılıkları da Işık Görüş Paketi sayesinde kapatmış oldum, daha dolu bir araca sahip olabilmek adına. Gelecek Allstar araçta Highline'dan tek fark olarak katlanır aynalar ve içerideki ambiyans aydınlatması olmayacak. Renk olarak da gümrükte gri tonları yer almadığı için mecbur Opak Beyaz'a döndüm ama 17'lik Madrid jantlar beyazla da güzel geldi gözüme. Bir haftadır Golf 7'nin içini dışını sabah akşam araştırdığım için birçok bilgiye vakıfım ancak en çok merak ettiğim konu ben bu araçla telefonu kulağıma götürmeden Bluetooth aracılığıyla telefon görüşmesi yapabilecek miyim ? Ayrıca arabalarıyla ilgili bilgilerini esirgemeyen herkese de teşekkür ederim. :rolleyes:
Hayırlı uğurlu olsun. Bluetooth tam olması gerektiği gibi. telefonu cebinizden bile çıkarmadan görüşme yapabilirsiniz. Eğer görüşme özelse, çağrı geldiği zaman açma ve kapama tuşlarından başka bir buton daha oluyor ekranda, ona basarak telefonunuzun ahizesinden normal görüşme de yapabiliyorsunuz. Ayrıca cep telefonunuzdaki müzikleri de bluetooth yoluyla çalabiliyorsunuz. Bu özelliklerle başınız ağrımaz.

Beyaz konusunda gelince, ben beyaz rengi gömenlerdenim (bu kadar salladıktan sonra umarım lafımı yiyip bir gün beyaz araba denk gelip onu almam:) ) Ama yine de ruhsatta işli rengi etkilemeyecek, çevirmelerde ve muayenelerde başınızı ağrıtmayacak şekilde ince detaylardaki renklendirmeyle düz beyazı çok iyi bir hale getirebilirsiniz. Akla ilk başta görsel modifiyede siyah ve kırmızı renk gelse de gri (karbon desen de olabilir) ve turuncu tonlarıyla da çok güzel kompozisyonlar oluşturabilirsiniz. :)

OguzT

Asfalt Kurutucu
21 Eyl 2016
14
11
595
Usta sana birkaç sorum var o zaman :rolleyes: @berkertekin Aracı alır almaz seramik kaplama yaptırmaya götüreyim diyorum mantıklı mı ? Bir de tavanı full siyah kaplatsam nasıl durur ve ruhsata işletmek gerekir mi ?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,056
7
51,431
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Usta sana birkaç sorum var o zaman :rolleyes: @berkertekin Aracı alır almaz seramik kaplama yaptırmaya götüreyim diyorum mantıklı mı ? Bir de tavanı full siyah kaplatsam nasıl durur ve ruhsata işletmek gerekir mi ?
Full siyah tavan kaplamasını ruhsata işletmek gerekiyor. Araba 0 km olacak, o yüzden 3 yıl muayene derdi olmayacak. Ama çevirmede kıllık yapan bir trafik polisine denk gelirseniz ellerinizle bile söktürmeye kalkışabilir. O yüzden önermem.

Arabayı ilk aldığınızda showroom cilası dedikleri ince, ama arabayı kapalı alanda ışıklar altında şıkır şıkır gösterecek bir cila olur. 3-5 yıkamada da bu cilayı atar. Ondan sonra arabanızın gerçek kaportasına merhaba diyebilirsiniz :). Seramik kaplamayı pasta&cilanın tersine araba yeniyken yaptırmak en doğrusudur. Genel olarak boyanın üzerinde dayanıklı bir katman oluşturup eskimesini geciktiriyor, kuş pislikleri, güneş yanıkları gibi büyük dertlere karşı da avantaj sağlıyor. Yağmur kaydırma vb ekstra güzellikleri de oluyor sanırım. Özetle seramik kaplamayı arabayı yeni almışken yaptırmanız mantıklı. Ama soruşturup iyi bir yere yaptırmanız çok önemli. O konuda da daha tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaktır. Zira ben 3,5 yıldır cilasını seramiğini geçtim, komple boya isteyen bir arabaya biniyorum. Seramik kaplamaya benim hayatımda henüz sıra gelmedi :)

OguzT

Asfalt Kurutucu
21 Eyl 2016
14
11
595
@berkertekin Sizi çok iyi anlıyorum hocam. Ben de Golf'ten önce 7 sene kadar 98 model Polo kullandım ve rengi de bayağı koyu bir lacivertti. Güneş yanıkları ve pislik içinde gördükçe içim cız ediyordu. Geçen sene komple boyattım anca öyle toparladı kendini. :) Dün seramik kaplamayle ilgili detaylı bir video izledim Youtube'dan ve bahsettiğiniz konuları bire bir gördüm. Bu yüzden iyice kafama yattı seramik kaplatma işi.. Şimdi İzmir'de iyi bir yer araştırıp araç geldikten sonra yaptırmaya çalışacağım. Eğer forumda İzmir'de yapan iyi bir yer bilen arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

karadag58

Taklacı Güvercin
7 Ocak 2017
28
11
295
İstanbul
abi kesinlikle astra daha dün internetten astrayı araştırdım güzellik görecelidir golfü de begeniyorum ama opel çok sağlam araba yapmış astranın tasarımı mükemmel bence ayrıca performanslı kullanan biri olmasan bile 110bg güç az bence astranın tam hatırlamıyorum ama 136bglik dizel otomatik versiyonu var
  • 17" alaşımlı jantlar
  • Anahtarsız Giriş ve Anahtarsız Çalıştırma Sistemi (Open & Start)
  • Düşük hızlarda çarpışmayı hafifleten otomatik fren özelliği ile Ön Çarpışma İkazı
  • Işığa duyarlı otomatik kararan iç dikiz aynası
  • Krom kaplı üst cam çerçevesi
  • LED arka farlar
  • Otomatik Yanan Farlar (Tünel algılama özelliği)
  • Ön koltuk sırtlarında cepler
  • Park Sensörü (ön ve arka)
  • Parlak siyah B sütunu
  • Siyah iç tavan kaplaması1
  • Spor ön koltuklar
  • Şerit koruma özelliği ile Şerit İhlali Uyarı Sistemi
  • Takip Mesafesi Göstergesi
  • Trafik İşareti Tespit Sistemi
  • Yağmur Sensörü
  • Elektronik park freni
  • 1.6 lt. CDTI ECOTEC® 136 HP 6 İleri Otomatik

OguzT

Asfalt Kurutucu
21 Eyl 2016
14
11
595
@karadag58 Zaten Astra ile Golf arasında debelenmekle geçti son 1 ayım :p Astra en çok dış tasarımı ve en güçlü dizel motora sahip olmasıyla cezbetti beni ama aracı 5 yıl içinde satmayı düşündüğüm için 2. elde değer kaybetmemesi adına Golf'ten yana kullandım tercihimi. Bu arada Golf'ün 125 beygirlik benzinli versiyonunu tercih ettiğim için 110 beygirlik dizele göre daha performanslı olacağını düşünüyorum. Ayrıca aracı yeri gelince babamla ortak kullanacağım gerçeğiyle beraber daha oturaklı ama yeni sayılabilecek Allstar donanım ile de nispeten sportif görünen bir araç satın alacak olmanın mutluluğu içersindeyim :) Ama Astra kafamın içinde bir yerlerde dönmeye devam edecek...

karadag58

Taklacı Güvercin
7 Ocak 2017
28
11
295
İstanbul
@karadag58 Zaten Astra ile Golf arasında debelenmekle geçti son 1 ayım :p Astra en çok dış tasarımı ve en güçlü dizel motora sahip olmasıyla cezbetti beni ama aracı 5 yıl içinde satmayı düşündüğüm için 2. elde değer kaybetmemesi adına Golf'ten yana kullandım tercihimi. Bu arada Golf'ün 125 beygirlik benzinli versiyonunu tercih ettiğim için 110 beygirlik dizele göre daha performanslı olacağını düşünüyorum. Ayrıca aracı yeri gelince babamla ortak kullanacağım gerçeğiyle beraber daha oturaklı ama yeni sayılabilecek Allstar donanım ile de nispeten sportif görünen bir araç satın alacak olmanın mutluluğu içersindeyim :) Ama Astra kafamın içinde bir yerlerde dönmeye devam edecek...

Yani mantikli bi karar vermissiniz hayirli olsun kazasiz belasiz binin insallah

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım