KAPALI DS DS5

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Beyler ve bayanlar herkese merhabalar. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz Mayıs ayında Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB ve birkaç araç arasında kaldığımız hakkında bir başlık açmıştım. Ev halkı araçlar arasından en çok Giulietta'yı beğendi ve aldık. Aradan geçen 4 5 ay içerisinde Giulietta'nın bize göre olmadığını daha doğrusu anneme göre olmadığını anladık. Malumunuz şu anda otomobil fiyatları uçmuş gitmiş vaziyette fakat hala 1 2 modelin fiyatı normal seviyelerde. Kısacası son kalan 1 2 tren var. Çok fazla bir bütçe koymadan aracımızı yenilemek, Model yükseltmek istiyoruz.

İç mekan ve tasarımda premium hissettirsin az yaksın otomatik olsun şekli olsun ve bütçeye uysun dediğimiz zaman karşımıza DS DS5 1.6 BlueHDi çıkıyor. Aracı bir hayli araştırdım (üretildiği fabrikanın kalite standardından tutun aklınıza gelebilcek çoğu şey). Fakat kullanıcı yorumlarına pek ulaşamadım.

Sizce bu araç alınır mı? Giulietta'dan sonra memnun eder mi?

2015 yılında gördüğü makyaj ile birlikte aracın süspansiyonları değişmiş ve konfor odaklı hale getirilmiş. Motorun pek hantal olduğunun farkındayım ama Giulietta'da da 3500 deviri geçmedik yani öyle performans merakımız yok zaten aile araci olarak alacağız. Yanlız okuduğum yazılara göre eskiden standart olan akustik camlar uzun bir süredir Türkiye'ye gelmiyormuş. Donanim olarak Giulietta dan sonra bizi tatmin edeceği aşikar.

Açıkçası ben şu durumda babama "sana al diyemem ama alma demekte gelmiyor içimden" diyorum arada kaldık biraz. Alırsak 2 3 yıl kullanacağız gibi duruyor kısmet olursa.

Örnek araçlar;
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...hibinden-temiz-otomatik-araba-531609354/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...erden-temiz-24.000-km-de-ds-5-596941421/detay

Değişik alternatiflere ve tavsiyelere sonuna kadar açığız :).

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,210
45,802
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
DS4'ün kullandığı platforma sahip bir araç. Narin makinelerdir. Dan dun kullanıma gelmez. Öyle kullanılırsa vaktinden erken yıpranır. Elektronik aksamları da keza nazlıdır. Citroen'de gördüğüm donanımların çalışma prensipleri biraz garip olabiliyor. Örneğin C4'de bir yağmur sensörü var ama sadece adı var. Düzgün çalıştığı tek günü bilmem. Bu araçta ise motor + şanzıman oldukça sağlamdır. Hatta otomobilin en sağlam kısımları denebilir. Sürüş zevki, viraj yapma gibi şeyler pek beklenmemeli. Yapabilir mi ? Tabii ki. Ama dediğim gibi zevkli olduğu söylenemez. Makyajdan önce tipik fransız torsiyonu konforu mahvediyordu. Makyajla düzeldi dediler. Denemek, tecrübe etmek lazım. Alır mısın diye sorarsan 130 bin lira verip almam.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Alfa anın tam olarak neyinden memnun kalmadınız? Ona göre yazarsanız daha bir yardımcı olmaya çalışalım lakin 130k bütçe günümüz de çok yüksek bir meblağ olmasa da, halen gayet güzel 2nci el araçların alınabildiği bir rakam.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,210
45,802
6,820
Zonguldak
Marka
Ford

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
Kullanışı konforlu ve zahmetsiz olsun yeter. Yani Tiguan gibi kullanım kolaylığı olsun istiyoruz.
DS5'te alınır ama isteklerinize C-Crossover modeller cevap verir aile aracı olarak vs. annelere en uygunu olduğunu düşünüyorum.

1 serisi önerilmiş Giulietta uygun gelmemiş bir kişiye 1 serisi hiç uygun gelmez diye düşünüyorum sportif bir araç, arkası dar, aile aracı olmaktan uzak.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Alfa anın tam olarak neyinden memnun kalmadınız? Ona göre yazarsanız daha bir yardımcı olmaya çalışalım lakin 130k bütçe günümüz de çok yüksek bir meblağ olmasa da, halen gayet güzel 2nci el araçların alınabildiği bir rakam.
Alfa'nın kullanışsızlığından, kalitesizliginden, sert sürüsünden ve aşırı yakıt tüketiminden dolayı memnun kalmadık. Bize mangal gibi yol tutan deki gibi giden bi makinadan ziyade konforlu, kullanışlı, yakıtı az ve içi (multimediasi vs) güzel olan bir araç lazım.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,210
45,802
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
1 serisi önerilmiş Giulietta uygun gelmemiş bir kişiye 1 serisi hiç uygun gelmez diye düşünüyorum sportif bir araç, arkası dar, aile aracı olmaktan uzak.
1 ile Ds5'in aks mesafeleri arasında sadece 27 mm fark var. Bununla beraber Ds5'in büyük olan ön konsol yapısından dolayı öne uzun boylu biri oturduğunda dizlerini konsola çarpmamak için koltuğu normale göre biraz daha geriye çekmek zorunda kalabiliyor. Haliyle arka yaşam alanından da çalıyor. Bir tek bagaj hacimleri konusunda ds5 önde ama o da satın alma noktasında direkt belirleyici bir kriter değildi diye hatırlıyorum. Yani işin özeti, Ds5 isteyen birini iç mekan hacmi konusunda bmw 1 serisi fazla üzmez. En azından çok büyük fark varmış dedirtmez.

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
@Porsche 130 bin liraya çıkabiliyorsanız neden C+ segment düşünmüyorsunuz ? Örneğin bmw 1 tam annene göre. Az yakar, şehir içi için iyi sayılır, şanzımanı sağlamdır, temizleri de bulunuyor. Hem siz de kullanırsınız zevkle. Yahut A3 de düşünülebilir.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...k-km-de-116d-sport-plus-paket-596141610/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-35000-km-de-sifirdan-farksiz-600912427/detay
C+ segment seçeneklere baktık abim. 1 serisi fazla sportif kaçıyor bize. A3 ise fazla sıradan. Babam V40 CC yı beğenmiyor yoksa güzel arabalar var onda. Kilometre olarak da 25.000 geçmemeli alacağımız araç maksimum 27k olmalı hatta.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım