Dünyanın en çok satan markası Volkswagen!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
2016 yılında dünya genelinde en çok araba satan marka Volkswagen oldu.

Volkswagen dünya da en çok satan marka olmayı aslında Çin'e borçlu. Zira bu yıl Çin pazarında peynir ekmek gibi satıldı.

Toyota uzun yılların ardından en çok satan marka olma ünvanını Volkswagen'e kaptırdı ve 2. en çok satan marka konumuna düştü. Bence bundaki en büyük etken Toyota Camry'nin yenileniyor oluşu ve yeni tasarım dilinin fazla radikal oluşu etkili oldu.

Volkswagen Dieselgate skandalına rağmen nasıl en cok satan oldu anlayamadım ama kendilerini takdir ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum.

Siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz?

Rakamlar için attığım linke bakabilirsiniz.
http://www.motor1.com/news/134747/vw-beats-toyota-best-seller/

atahanerer

Profesör
Destekçi
7 Kas 2016
61
76
1,010
25
alman muhendıslıgı dıye bır kavram bence kalmadı. eskıden kabul ama son 6 -7 senedır sorunsuzluk dendıgı zaman aklıma Almanlar gelmiyor. en azından benım gucumun yettıgı c segmentınde.
Mühendislikten kasıt tabi ki sadece motor değil fakat motor olarak düşündüğümüzde evet bazı markalar motorlarında da sıkıntı çıkartıyor BMW servisinde çalışan çok yakın bir tanıdığım var ve bazı modellerin çok sorunsuz olduğu bazılarında da tipik problemler olduğunu söylüyor Vw'de zaten mekanik problem çok fazla ama dediğim gibi iyi olanları hala çok iyi fakat kötü olanları da kesinlikle var.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,282
45,924
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
gecen gun bır vıdeo da suyun benzınden daha pahalı oldugunu gordum elım ayagım tıtredı. bızdede oyle olsa hemen alalım valla
Paran olacak onun lexusunu alıcan bin 10 sene
Öyle imkanlarımız olsa kesinlikle ben de bir land cruiser isterdim.
Kesinlikle, Toyota'dan daha lüksünü isteyen, premium segment ihtiyaçlarına sahip ama sağlamlığından da ödün vermeyen araç beklentisine sahip kullanıcı kitlesi de bu tarz markaları tercih edecektir. Ben severim Lexus'ları, ömürlük kullan dediğin gibi.

Son düzenleme:

binglidak

Bahadır kaya
Profesör
8 Eyl 2016
366
578
1,645
Birkaç lirayla deponuzu doldurdugunuzu, trafik denen şeyin hemen hemen hiç olmadigini, bizdeki gibi tecavüz edercesine bir vergi politikasını bırakın, çok ucuz, aşırı ucuz fiyatlara bizim hayatımızda göremediğimiz araçları alabileceğiniz bir ülkede yaşadığınızı düşünün. Road trip kültürü olan bir ülkede...
Yılda 50-60bin km rahatça devirdiginiz ama dizelin yüzüne bile bakmadığınız bir ülke...Toplu taşımayı metroyu unuttugunuz, düşünmesi bile çok uçuk gelen bu tip ülkeler de var elbet dünyada. Böyle bir ülkede eminim hicbirimizin hayalinden TDCİ focusu, 1.5 lt Mazda 3ü birak, Leon çupra bile geçeceğini sanmam. @pulusoglu mazdasini yenilemek istese 2.5 Mazda cx9dan aşağı inmezdi.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Birkaç lirayla deponuzu doldurdugunuzu, trafik denen şeyin hemen hemen hiç olmadigini, bizdeki gibi tecavüz edercesine bir vergi politikasını bırakın, çok ucuz, aşırı ucuz fiyatlara bizim hayatımızda göremediğimiz araçları alabileceğiniz bir ülkede yaşadığınızı düşünün. Road trip kültürü olan bir ülkede...
Yılda 50-60bin km rahatça devirdiginiz ama dizelin yüzüne bile bakmadığınız bir ülke...Toplu taşımayı metroyu unuttugunuz, düşünmesi bile çok uçuk gelen bu tip ülkeler de var elbet dünyada. Böyle bir ülkede eminim hicbirimizin hayalinden TDCİ focusu, 1.5 lt Mazda 3ü birak, Leon çupra bile geçeceğini sanmam. @pulusoglu mazdasini yenilemek istese 2.5 Mazda cx9dan aşağı inmezdi.
eger oyle bı durum olsa sanırım mazda bakmazdım. araba fıyatlarınıda dusur bı zahmet ben bır gtr zorlayayım :D

binglidak

Bahadır kaya
Profesör
8 Eyl 2016
366
578
1,645
eger oyle bı durum olsa sanırım mazda bakmazdım. araba fıyatlarınıda dusur bı zahmet ben bır gtr zorlayayım :D
Reyiz 7 koltuklu diye şeyettiydim:D aile için falan gemi gibi kullanırsınız ayrıca nissanın politikası, gtri 100000 dolar bandının altında tutmaktı yanlış hatırlamıyorsam. Yani öyle bir ülkede GTR da epey ucuz olacak

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Reyiz 7 koltuklu diye şeyettiydim:D aile için falan gemi gibi kullanırsınız ayrıca nissanın politikası, gtri 100000 dolar bandının altında tutmaktı yanlış hatırlamıyorsam. Yani öyle bir ülkede GTR da epey ucuz olacak
net soyleyeyım turk lırası ıle gtr 250 mılyar cıvarı olsa ıdı zorlardım kendımı uzun bır surec olurdu ama temız ıkıncı el hor kullanılmamıs alırdım. ama gel gorkı turkıyede c segmentıne mahkumum b ye ınesım gelmıyor degıl ama kalabalık da kullanıyoruz bazen mumkun degıl yoksa su fıyatlara b segmentı alasım gelıyor artık

binglidak

Bahadır kaya
Profesör
8 Eyl 2016
366
578
1,645
net soyleyeyım turk lırası ıle gtr 250 mılyar cıvarı olsa ıdı zorlardım kendımı uzun bır surec olurdu ama temız ıkıncı el hor kullanılmamıs alırdım. ama gel gorkı turkıyede c segmentıne mahkumum b ye ınesım gelmıyor degıl ama kalabalık da kullanıyoruz bazen mumkun degıl yoksa su fıyatlara b segmentı alasım gelıyor artık
O zaman Pikachu mazdaya devam

atahanerer

Profesör
Destekçi
7 Kas 2016
61
76
1,010
25
saygı duyuyorum atahan bey yorumunuza. :) inşallah hayalinizdeki japon otomobilini alırsınız. almanların mühendisliği daha iyi. japonların motorları biraz daha ilkel ama daha düşük arıza oranı. herkes istediğini alsın demek kalır bize de :)[/QUOTE
Ben de saygı duyuyorum yorumunuza , teşekkür ederim :) Tabi ki farklı yorumlar düşünceler olucak , farklı farklı alanlarda birileri birilerinden iyi, herkes sevdiğini istediğini alsın tabi ki biz sadece fikir sunuyoruz :) (inşallah bir GT-R'a sahip olmak neden olmasın :) )

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,282
45,924
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Lincoln, Cadillac hep alman markasıymış beyler :D:D:D:D.
Bir keresinde Escalade kullanma imkanım olmuştu. Arkadaşta da dip modifiyeli fiesta vardı, ışıkta bir kalkalım ilginç deneyim olur herhalde dedik. Gaza yüklenmemle birlikte bir kükreme, aracın burnu öyle bir havaya kalktı ki yan camdan gördüğüm fiesta bir anda görünmez oldu aşağıda bir yerlerde kaldı. Araçla gaza basmak resmen korkutuyor. Ama aşırı derecede rahat ve konforluydu. Virajlarda yana yatmayı biraz seviyor fakat o konfor seviyesi büyüleyici. Yakıtı ne sen sor ne ben söyleyeyim :)

atahanerer

Profesör
Destekçi
7 Kas 2016
61
76
1,010
25
Bir keresinde Escalade kullanma imkanım olmuştu. Arkadaşta da dip modifiyeli fiesta vardı, ışıkta bir kalkalım ilginç deneyim olur herhalde dedik. Gaza yüklenmemle birlikte bir kükreme, aracın burnu öyle bir havaya kalktı ki yan camdan gördüğüm fiesta bir anda görünmez oldu aşağıda bir yerlerde kaldı. Araçla gaza basmak resmen korkutuyor. Ama aşırı derecede rahat ve konforluydu. Virajlarda yana yatmayı biraz seviyor fakat o konfor seviyesi büyüleyici. Yakıtı ne sen sor ne ben söyleyeyim :)
klasik amerikan yumuşak süspansiyon, gövde salınımı fazla, güçlü :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,282
45,924
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
klasik amerikan yumuşak süspansiyon, gövde salınımı fazla, güçlü :)
Aynen öyle. Ama araca biner binmez zaten o konfora öyle kapılıyorsun ki her şeyi unutuyorsun.
Işık üniversitesi ile şile merkezi arası 11 km falan. Bu yolu 2 defa gidip geldik, yani toplamda 44-45 km civarı bir yol yaptık. Bunun içinde basmalarımız da vardı sakin git geller de vardı. 50 liralık benzin yaktı 2008-9 yıllarındaki fiyatlarla. Bastığın anda yakıtı bildiğin içmekle kalmıyor, tazyikli su gibi akıtıyor. :)

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Aynen öyle. Ama araca biner binmez zaten o konfora öyle kapılıyorsun ki her şeyi unutuyorsun.
Işık üniversitesi ile şile merkezi arası 11 km falan. Bu yolu 2 defa gidip geldik, yani toplamda 44-45 km civarı bir yol yaptık. Bunun içinde basmalarımız da vardı sakin git geller de vardı. 50 liralık benzin yaktı 2008-9 yıllarındaki fiyatlarla. Bastığın anda yakıtı bildiğin içmekle kalmıyor, tazyikli su gibi akıtıyor. :)
Abi onun enjektörleri falan küçültüp evcilleştiriz bi şekilde yine kullaniriz :D:D:D:D.

atahanerer

Profesör
Destekçi
7 Kas 2016
61
76
1,010
25
Ben de Işık Üniversitesi'nde okuyorum güzel denk geldi :) biliyorum dediğiniz yolu yaktırır :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,282
45,924
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Abi onun enjektörleri falan küçültüp evcilleştiriz bi şekilde yine kullaniriz :D:D:D:D.
Onu kullanan yakıtı düşünür mü bilemem ama arkadaşın o gece cebindeki nakit paranın hemen hepsi benzine gitti iyi biliyorum. Bize göre hiç değil, ona çözüm bulmak gerekir :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,282
45,924
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ben de Işık Üniversitesi'nde okuyorum güzel denk geldi :) biliyorum dediğiniz yolu yaktırır :)
Ben 2 sene kadar okudum ama sonra okulu bırakmak zorunda kaldım. Memleketteki devlet okuluna geçiş yapmak mecburiyetinde kaldım. Fakat 2 sene güzel anılarım oldu. İnsan biraz sıkılsa da güzel yerdir şile :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım