E90 320D Bakım Hakkında

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,048
1
1,135
2,570
Ankara
Marka
BMW
Bende de sizin gibi sahte yağ, filtre, antifiriz korkusu var. Tüm sarf malzemelerini bayilerinden, distribütöründen almaya özen gösteriyorum markalarda öyle işletmelere bayilik vermiş kikimisi çok iyiyken kimisi tam odun oluyor. LM yağı auto cherden aldım 2x5w30 ford onaylı yağ, engine flush vs baya da bir şey daha ekledik 1.000 liraya (ford connect ve s60'ın sıvılarının hepsini aldım) yakın ödeme yaptım fiyattada yardımcı oldular memnun kaldım. Aynı gün mann filtre İstanbul Anadolu yakasında Kayışdağdaki bayisine gittim çalışan kapı duvar 1.6 dizel s60 filtre seti sordum fiyat vermedi elimde yok siparişle gelir dedi :) Zorla filtrelerin fiyatını sordum piyasanın üzerinde bir fiyat söyledi elim boş ümraniye sanayideki ford parçacıma gittim filtron hava filtresi, mann multifonksiyonel polen filtresi, ford yağ filtresi ve oem mazot filtresini alıp çıktım asıl plandan sapmak durumundan kaldım. Keşke her markanın güvenilir e satışı olsa veya düzgün bayileri olsa da uygun fiyata orjinal filtreleri alıp çıkabilsek.
ben gerek yorumları gerek tavsiyeler üzerine onlineyedekparça'ya güvendim ve karşılığını aldım gibi duruyor şimdilik...

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
456
1,064
2,695
Ankara
Marka
BMW
ferodo disk balata seti alayım mı yorumlarınız neler?

Bence başka forumlarda özellikle bu kasa da kullananlardan bilgi toplamak lazım. 3 markayı da duydum ama bir arkadaşım f30'larda Fredoların sallama yaptığını çabuk eğildiğini söylemişti. Seçim konusunda biraz daha seçicilik için araştırma şart. Ben Fredo'yu E60'da tecrübe ettim sallama yapmamıştı, ancak uzun süreli kullanmadım.

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
ben gerek yorumları gerek tavsiyeler üzerine onlineyedekparça'ya güvendim ve karşılığını aldım gibi duruyor şimdilik...

Kenara not aldım sonraki bakımları ben yaptırırsam göz gezdiririm.

Disk balata set bende ferodo aldım ama çok deneyimlemedim. Eğer süpriz istemiyorsanız oemi textar olması lazım ondan alın geçin.

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,048
1
1,135
2,570
Ankara
Marka
BMW
Bence başka forumlarda özellikle bu kasa da kullananlardan bilgi toplamak lazım. 3 markayı da duydum ama bir arkadaşım f30'larda Fredoların sallama yaptığını çabuk eğildiğini söylemişti. Seçim konusunda biraz daha seçicilik için araştırma şart. Ben Fredo'yu E60'da tecrübe ettim sallama yapmamıştı, ancak uzun süreli kullanmadım.
araştırdığımda kötü yorumlarla karşılaşmamıştım hocam ama biraz daha bakayım.

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,048
1
1,135
2,570
Ankara
Marka
BMW
Kenara not aldım sonraki bakımları ben yaptırırsam göz gezdiririm.

Disk balata set bende ferodo aldım ama çok deneyimlemedim. Eğer süpriz istemiyorsanız oemi textar olması lazım ondan alın geçin.
ben de deneyimleyecek gibiyim ama alperen hocamın dediği gibi iyice bi araştıracağım.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım