egzoz bandı yanarmı ?

essalih

Salih cilacı
Senkromeççi
29 Tem 2023
23
3
70
22
Antalya
Marka
Skoda
merhaba arkadaşlar yine ben yine bi modifiye konusu gerçi pek modifiye sayılmaz neyse aracıma açık hava filitresi taktım ve kaput altım çok güzel gözükmeye başladı egzoz manidoldunun üzerindeki ısı sacını söktüm sökmüskende manifoldu temizledim goruntu cok hosuma gitti ve sacı iptal edip egzoz bandı çekmeye karar verdim lakin benim headers ın direk altında 1.katalizör var ve bildiğiniz gibi katalizörler egzozun en sıcak bölgesi internette bulduğum ısı bantları 700 dereceye dayanıklı olduklarını iddia ediyor hatta aracınıza beygit katacağı falanda yazıyor (öyle bir şey yok) sizce riskli mi yanma.tehlikesi varmı yada gerek varmı amacım sadece görsellik tecrübesi olan abilerim varsa fikirlerinizi beklerim saygılar

essalih

Salih cilacı
Senkromeççi
29 Tem 2023
23
3
70
22
Antalya
Marka
Skoda
merhaba arkadaşlar yine ben yine bi modifiye konusu gerçi pek modifiye sayılmaz neyse aracıma açık hava filitresi taktım ve kaput altım çok güzel gözükmeye başladı egzoz manidoldunun üzerindeki ısı sacını söktüm sökmüskende manifoldu temizledim goruntu cok hosuma gitti ve sacı iptal edip egzoz bandı çekmeye karar verdim lakin benim headers ın direk altında 1.katalizör var ve bildiğiniz gibi katalizörler egzozun en sıcak bölgesi internette bulduğum ısı bantları 700 dereceye dayanıklı olduklarını iddia ediyor hatta aracınıza beygit katacağı falanda yazıyor (öyle bir şey yok) sizce riskli mi yanma.tehlikesi varmı yada gerek varmı amacım sadece görsellik tecrübesi olan abilerim varsa fikirlerinizi beklerim saygılar
bandı direkt olarak katalizöründe üstüne çekeceğim arkadaşlar benim görüşüm bant yanmasa bile ısıyı arttıracaktır katalizördeki ve egzozdaki

Otto Çevrimi

Panpa
Destekçi
3 Eki 2016
1,632
1
5,128
4,070
Kocaeli
Marka
Alfa Romeo
Beygir katmaz. Kaput içi sıcaklığı bir nebze düşürür. Yüzey sıcaklığı 700'e yaklaşmaz.

Fakat o sargılar yağ emebiliyor. Yağ kaçağı olursa emer ve yanabilir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım