Emeklilik Kombinim: 20’ Puma - 15’ Passat Variant

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,618
18,410
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Arkadaşlar selam,
Puma yı mı passatı mı satsak diye düşünürken Puma satıldı 815’e, yeni sahibine hayırlı olsun diyelim.

Şimdi açıkçası elektrikli otomobil alma fikrim var ama kafam çok karışık, aklımdaki opsiyonlar:

e2008, 1m civarı, passatı takasa alırım diyo bayi
Skywell ET5, 1290, 500km ye yakın menzil cezbedici, fiyat uygun, bataryaları TOGG ile aynı ama cesaret istiyor almak
TOGG ön siparişe yazılmak ama yine cesaret ister
1.2 thp 408, nisan teslim, passatı takasa alırım diyo, 1.3-1.4m civarı, ne yazık ki elektrikli yok, siz olsanız napardınız? Kaşınma bin mis gibi passatına mı derdiniz, 308 var bide yeni kasa bilmeyenler için, onun yanına almayı planlıyoruz.
308'in yanına 408 almak bence saçma, çinlilere de pek sıcak bakmıyorum. Togg'un da çıkacağını düşünmüyorum çok kişi var. e2008 bana verimsiz geliyor, 50 kwh bataryayla yaptığı yol bence baya düşük, neredeyse aynı yolu 39.2 kwh lik bataryalı Kona Electric de yapıyor. WLTP deki 330 km lik menzil uzun yolda 200 e düşecek sürekli mola vermek zorunda kalacaksın ve menzil korkusu yaşayacaksın. Eğer alınabilirse Kia Niro EV çok mantıklı, 64kwh batarya ile 400 km+ rahat rahat gidebiliyor, WLTP 460 km. Araç bulunabilirliği ve fiyatı sana uyar mı onu bilmiyorum ama Koreliler elektrikli araç işinde baya ileri gittiler.

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,077
3,075
4,070
26
Tam olarak elektrikli bir araç değil ama, ağırlıklı olarak şehiriçi kullanılacaksa Qashqai e-power olabilir bence. Ne menzil derdi var, ne performans derdi var. Uzun vadede arıza çıkartır mı, çıkartırsa çözümlenir mi bilmiyorum.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,059
7
51,435
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Arkadaşlar selam,
Puma yı mı passatı mı satsak diye düşünürken Puma satıldı 815’e, yeni sahibine hayırlı olsun diyelim.

Şimdi açıkçası elektrikli otomobil alma fikrim var ama kafam çok karışık, aklımdaki opsiyonlar:

e2008, 1m civarı, passatı takasa alırım diyo bayi
Skywell ET5, 1290, 500km ye yakın menzil cezbedici, fiyat uygun, bataryaları TOGG ile aynı ama cesaret istiyor almak
TOGG ön siparişe yazılmak ama yine cesaret ister
1.2 thp 408, nisan teslim, passatı takasa alırım diyo, 1.3-1.4m civarı, ne yazık ki elektrikli yok, siz olsanız napardınız? Kaşınma bin mis gibi passatına mı derdiniz, 308 var bide yeni kasa bilmeyenler için, onun yanına almayı planlıyoruz.
Skywell yorumlarında araç prototipmiş gibi, düzelmesi gereken çok fazla yönü var diyorlardı. Kullanmadım bilmiyorum.
MG zs-ev bakabilirsin. Skywell'den çok daha mantıklı duruyor. (fiyatlarını bilmiyorum)
e2008. Puma'yı elden çıkarmışken hiç gerek yok.
TOGG bir rüya :'D
408 Passat'tan sonra tam bir eşşek hissettirir.
Hyundai-Kia grubunun EV'lerinin uzun menzillilerine bakabilirsin
Küçük araç sorun olmaz dersen 500e 3+1 bakabilirsin. Hyundai Veloster gibi sağ arka kapısı var.

HaniBanaDemiş

Rıfat
Profesör
2 Şub 2021
219
157
1,085
38
İstanbul
Marka
Opel
Skywell yorumlarında araç prototipmiş gibi, düzelmesi gereken çok fazla yönü var diyorlardı. Kullanmadım bilmiyorum.
MG zs-ev bakabilirsin. Skywell'den çok daha mantıklı duruyor. (fiyatlarını bilmiyorum)
e2008. Puma'yı elden çıkarmışken hiç gerek yok.
TOGG bir rüya :'D
408 Passat'tan sonra tam bir eşşek hissettirir.
Hyundai-Kia grubunun EV'lerinin uzun menzillilerine bakabilirsin
Küçük araç sorun olmaz dersen 500e 3+1 bakabilirsin. Hyundai Veloster gibi sağ arka kapısı var.
MG ZS yeterince güvenli değil 3 yıldız aldı diyecektim, bir daha bakayım dedim EV modeli 5 yıldız almış meğer.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Tesla Model Y çıkış fiyatıyla epey kafaları karıştırdı, hayırlısı diyrlim arkadaşlar :D

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
İçimden bi ses diyo ki temmuz a kadar elon musk uçurur fiystları, biz de vazcayarız

Ekli dosyalar

• 74F578FB-1799-4187-8086-54CB7A23719E.png
    74F578FB-1799-4187-8086-54CB7A23719E.png
    1.3 MB · Görüntüleme: 0

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Arkadaşlar, ben otopilot un standart olanı aldım arabada, sizce iyileştirilmiş olana ekstra 100 bin tl mi yoksa full oto pilota 200 bin tl verilir mi? Ben tr de çok çalışacağına inanmıyorum

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,277
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Arkadaşlar, ben otopilot un standart olanı aldım arabada, sizce iyileştirilmiş olana ekstra 100 bin tl mi yoksa full oto pilota 200 bin tl verilir mi? Ben tr de çok çalışacağına inanmıyorum
Standart - iyileştirilmiş - Full arasında sürüşte ne gibi artı eksiler var. Neler katıyor neler katmıyor ona bir bakman lazım. Değecek kadar sürüş farkı yaratıyorsa donanım özelinde bakarsak alınabilir.

Diğer bir mevzu da bu aracı ileride satabilirim diyorsan Tesla'nın iki esprisi var; birincisi elektrikli olması, ikincisi otopilot donanımı. Haliyle full versiyonlu bir otopilot 2.elde sana daha çok değer kazancı getirebilir. Çünkü Tesla'nın Türkiye'de satılan modelleri ne işçilik ne de sürüş kalitesi olarak öne çıkıyor. Hatta 20 inç jantlı versiyonu hemen hemen kimse tavsiye etmiyor patır kütür ettiği için. Haliyle aracın iki esprisi elektrik ve otopilot olduğundan yatırımı oraya yapmak mantıklı.

Üçüncüsü ise vereceğin fark seni maddi açıdan etkiliyor mu ? Kredi vs çekecek misin ?

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,556
2,727
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Full self driving Türkiye'de çalışacaksa eğer bence alınır.

Bununla ilgili teslatürkiye youtube kanalındaydı sanırım. İstanbuldan Tekirdağa yolculukta otopilot ve direksiyon tutulduğu süreler tutulmuştu. Otonom sürüş şehirlerarası yollarda hiç sorunsuz çalışıyor zaten ama İstanbul içinde de oldukça iyi iş çıkarmıştı.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Standart - iyileştirilmiş - Full arasında sürüşte ne gibi artı eksiler var. Neler katıyor neler katmıyor ona bir bakman lazım. Değecek kadar sürüş farkı yaratıyorsa donanım özelinde bakarsak alınabilir.

Diğer bir mevzu da bu aracı ileride satabilirim diyorsan Tesla'nın iki esprisi var; birincisi elektrikli olması, ikincisi otopilot donanımı. Haliyle full versiyonlu bir otopilot 2.elde sana daha çok değer kazancı getirebilir. Çünkü Tesla'nın Türkiye'de satılan modelleri ne işçilik ne de sürüş kalitesi olarak öne çıkıyor. Hatta 20 inç jantlı versiyonu hemen hemen kimse tavsiye etmiyor patır kütür ettiği için. Haliyle aracın iki esprisi elektrik ve otopilot olduğundan yatırımı oraya yapmak mantıklı.

Üçüncüsü ise vereceğin fark seni maddi açıdan etkiliyor mu ? Kredi vs çekecek misin ?

abi öncelikle otopilotlar sonradan yazılımsal satın alınabiliyormuş, o yüzden şimdilik vazgeçtim.

Passat ı satarsam krediye gerek kalmayacak da satamazsam ihtiyaç + araç kredisi gerekecek

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,277
45,907
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
abi öncelikle otopilotlar sonradan yazılımsal satın alınabiliyormuş, o yüzden şimdilik vazgeçtim.

Passat ı satarsam krediye gerek kalmayacak da satamazsam ihtiyaç + araç kredisi gerekecek
Passat'ı ilana koydun mu ? al satçılar üşüşmüyor mu ilana :D

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
hayirli olsun simdiden, tesla baska bir dunya linux vs windows gibi, kimi sever kimi nefret eder ama iyi yada kotu diyemiyorum, hyundai kona electric varsa ona bak diyecektim
gec kalmisim
Tesla almak gibi bi niyetim yoktu ama fiyatına sundukları çok iyi, piyasayı düzene oturtacak elon dayı

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım