En Az Arıza Çıkaran Araç?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

onurcicek

Profesör
8 Eyl 2016
399
371
1,295
Hep merak etmişimdir marka olarak sormuyorum model olarak soruyorum, 30 40 sene önceki mekanik araçlarda olabilir sizce hangisi?

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Japonların hepsi, 480 binde Toyota nın marşı ilk defa sökülüyor ve 2 adet kömür değişip tekrar takılıyor...
Motor desem milletin ağzına dolanan Alman arabalarının motorları ile dalga geçerler.
Şanzıman demek istemiyorum o kadar uzun yazı yazmak istemem.
Paslanmaya karşı diğer markalardan daha dirençlidirler.
Süpansiyon kalitesi oldukça yüksektir geçen sene 99 model Honda Civic e ilk defa alt takım yapmıştık...
Şimdi bi bakıyorum 20-30 bin alttan takır takır gelen sesler 100 binde ki arabadan 2 litre yağ çıkmıyor, şanzıman desem " benim arabam 30 bin kmdir şanzıman arızası vermedi " diye sevinen müşteriler... neyse uzatmaya gerek yok

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Fiat ve Alfa görünce pek inandırıcı gelmedi ama sadece yeni modeller baz alınarak yapılmış bi liste zaten.
fıat ve alfa konusunda bılgı sahıbı degılım ama dıger markaların yerlerının pek degısmedıgınden emın olabılırsınız lıste her sene benzer sekılde bu 2014 haberı ama her gecen yıl oranlar benzer gelıstı

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,311
45,975
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hocam zaten garip bir sekilde forumda kimse guzel demiyor su markaya herkes bi yerden uzulmus herhalde
Yahu aracın çalışması için kutup başını söküp 5 dakika beklerken şahincilerin benle dalga geçmesi mi dersin, elektronik park freni bozuldu diye dağ bayır lastik altına koyacak taş bulmak için uğraşmak mı dersin, abs sensörü bozuldu diye kendini kitleyen şanzımanın 3.vitesi geçemeyip 60 km'lik yolu 50 kmh hızla işkenceye döndürmesi mi dersin, yetkili serviste navigasyon taktırdım diye direksiyon üzerindeki kumandaların bozulması mı dersin, direksiyon milinin içinden ufak çukurlarda takırtı gelmesi mi dersin... daha ben saymaktan yoruldum, araç problem çıkarmaktan yorulmadı.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,279
21,700
5,320
26
Avcılar-Darıca
Yahu aracın çalışması için kutup başını söküp 5 dakika beklerken şahincilerin benle dalga geçmesi mi dersin, elektronik park freni bozuldu diye dağ bayır lastik altına koyacak taş bulmak için uğraşmak mı dersin, abs sensörü bozuldu diye kendini kitleyen şanzımanın 3.vitesi geçemeyip 60 km'lik yolu 50 kmh hızla işkenceye döndürmesi mi dersin, yetkili serviste navigasyon taktırdım diye direksiyon üzerindeki kumandaların bozulması mı dersin, direksiyon milinin içinden ufak çukurlarda takırtı gelmesi mi dersin... daha ben saymaktan yoruldum, araç problem çıkarmaktan yorulmadı.
Abi D ye geçmeyen arabayı geri geri servise götüren arkadaşım var adam bide demezmi su kaçmış kuruyunca düzelir siz şöyle oturun biraz. Araç C4 yeni. Şaka gibi değil mi gerçekten

Ozgur44

Profesör
22 Eyl 2016
288
371
1,445
Bir ay öncesine kadar hiç otomobilim olmadı sadece ticari arac olarak ford markasını kullandık ama gerek araç alımı sırasında gerekse araçtırmalarım sonucunda konforda Alman sorunsuzlukta ise japon araçlarını ön planda tutuyorlar ve sorunsuzluk sıralamalarında japon araçları hep ilk siralarda oluyor ama dedigim gibi model olarak şu an pek bilgi sahibi degilim

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,311
45,975
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Abi D ye geçmeyen arabayı geri geri servise götüren arkadaşım var adam bide demezmi su kaçmış kuruyunca düzelir siz şöyle oturun biraz. Araç C4 yeni. Şaka gibi değil mi gerçekten
Bana da öyle dediler, abs sensörünün içine su kaçmış o yüzden şanzıman dahil tüm sistemler bozulmuş. Yahu ne suyu ? Cep telefonu mu bu ? Su kaçtı diye araba bu kadar bozulur mu hiç, dereye sokmadık ya bunu yağmur suyu işte.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
1996 model 270.000 kmde corollam vardı bundan önce, buji kablolarını ilk defa ben değiştirdim şanzıman yağını ilk defa ben değiştirdim, debriyajı muhtemelen hiç değişmemişti kazık gibiydi, ön takımı ilk defa ben yenilemiştim, sol dış aks kafası kilitlenmişti ilk defa ben değiştirmiştim, ön amortisör takozlarını ilk defa ben değiştirmiştim, motoru hiç açılmamıştı. Servisin çıkan parçalar hakkında bana söyledikleri bunlar, bilmediğim daha değişmeyen parçası illa vardır. Bunları değiştirmesem de olurdu fakat titizim bu konuda.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,087
7
51,490
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
2000 yılına kadar benim bildiğim Mazda-Toyota-Honda üçlüsü başta olmak üzere Nissan, Suzuki, Daihatsu, Mitsubishi. Subaru'yu ayrı tutuyorum çünkü meşhur AWD sistemleri ve boxer motorları biraz baş ağrıtabiliyor diye duymuştum. Neden son yıllar derseniz, artık bu markaların hemen hepsi otomotiv endüstrisinde ayakta kalabilmek adına kâr amacıyla başka markalarla ortaklıklara giriştiler. Son yıllarda eski sorunsuz yapıları kalmadı. Yine iyiler ama özellikle Honda'nın genel sürücü profilini düşünürsek, arabaların sürekli gırtlağını sıkan gençler geliyor aklımıza. :) Haliyle sağlıklı bir değerlendirme yaptırmıyor. Toyota'nın AE101 efsane kasa Corolla'sının bugün 10 yıl daha genç arabalarla aynı fiyatlara alıcı bulmasının sebebi bugün üretilen modellerinde eskiye nazaran azalan kalitedir.

Benim bildiğim sorunsuz marka olarak sadece Mazda kaldı. Özellikle son jenerasyonda çokça eleştiri alan noktalar var. Hala tam otomatik olmayan camlar, tork konvertörlü ve motorun gücünden çalan şanzıman, atmosferik benzinli motor, çıplak plastik basit torpido gözü, sedanında altı açık pandizot vb. rakiplerinin yanında çok basit kalan bir sürü detay var maalesef. Fakat bunların hepsi sorunsuzluk olarak geri dönüyor. En azından ben hiçbir Mazda'da kronik sorun duymadım. Bunların yanına bir ihtimal Daihatsu ve Suzuki'yi koyabiliriz. Ama bu markaların güncel modellerinde son durum nedir hiç bilmiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım