En Son Ne Aldınız?

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
897
1,654
2,320
İst.
Marka
Ford
Kış öncesi hazırlık için; 9.5V'a inen 66A İnci alçak akü out, 72A Varta alçak akü in ~ 2200 TL.

barankaratas

Baran
Profesör
11 Mar 2020
377
765
1,895
ANKARA
Marka
Ford
Piyasayı araştırdım mantıklı gelen cihaz olarak Samsung A34'ü tercih ettim. Kardeşime aldım lise öğrencisinin işini görür diye düşünüyorum.
8gb ram 128gb depolama olan modelini aldık 10209TL

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,659
2,921
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
Piyasayı araştırdım mantıklı gelen cihaz olarak Samsung A34'ü tercih ettim. Kardeşime aldım lise öğrencisinin işini görür diye düşünüyorum.
8gb ram 128gb depolama olan modelini aldık 10209TL
9500 bandında olsaydı indirimle kesin alırdım mediatek işlemci bir soru işareti olsa da cihaz güzel ois ve güncellenme desteği büyük artı

Onur Kmnt

Kerem Onur Kement
Profesör
18 Mar 2023
288
637
1,445
19
İstanbul
Marka
Ford
9500 bandında olsaydı indirimle kesin alırdım mediatek işlemci bir soru işareti olsa da cihaz güzel ois ve güncellenme desteği büyük artı
Mediatek ısınma haricinde bir sorunu yok ki eğer çok yoğun kullanılmıyorsa eli rahatsız edecek derecede ısınmıyor, performans konusunda aynı bütçede satılan farklı işlemcili tefelonlara göre daha az kayıp oluyor (en azından bendeki realme 7 öyle)
A34'ün şuan ki fiyatı bile uygun

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,832
2,106
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Mediatek ısınma haricinde bir sorunu yok ki eğer çok yoğun kullanılmıyorsa eli rahatsız edecek derecede ısınmıyor, performans konusunda aynı bütçede satılan farklı işlemcili tefelonlara göre daha az kayıp oluyor (en azından bendeki realme 7 öyle)
A34 bence çerçeve kalınlığı yüzünden 1 eksi alır.Eşime telefon alacağız birkaç aydır erteliyoruz.A34'ü gösterdiğimde ilk tepkisi "bu çerçeve neden böyle eski telefonlar gibi" oldu mesela.

Onur Kmnt

Kerem Onur Kement
Profesör
18 Mar 2023
288
637
1,445
19
İstanbul
Marka
Ford
A34 bence çerçeve kalınlığı yüzünden 1 eksi alır.Eşime telefon alacağız birkaç aydır erteliyoruz.A34'ü gösterdiğimde ilk tepkisi "bu çerçeve neden böyle eski telefonlar gibi" oldu mesela.
İnanın çerçeve kenarına telefonu kullanırken çok dikkat etmiyorsunuz,
işlemci hızı, ekran kalitesi, kameranın stabil çalışması gibi sürekli kullanıma maruz kalınan şeyler iyiyse geriye kalan özellikler önemsiz kalıyor

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,832
2,106
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Peki sıradan gündelik bir kullanıcı için fiyat performans ürünü sizce hangisi olur? En önemli kriter şöyle bir 5 sene güncelleme alarak işlemciden yana sorunla karşılaşmadan,pil ömründe sorun yaşamadan kullanabileceğimiz telefon öneriniz ne olur?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,257
45,872
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Mediatek'te helio işlemciler ısınmalarıyla ünlüdür. Dimensty denilen versiyonlarda ise ısınma sorununu büyük oranda çözdüler. O sebeple mediatek işlemci alınacaksa dimensty olması şart. Isı ise gerçekten bir telefonda çok önemli. Bir otomobili soğuk motorla zorladığınızda nasıl ki motor ciddi aşınma gösteriyor ve ömrü düşüyor, telefonlarda ise işlemcinin ısınması da benzer etkiyi gösteriyor ömür konusunda. Isınan işlemcinin verimliliği düşüyor, komponentleri çabuk eskiyor, işlemci ısınınca batarya ısınıyor, ısı ise bataryanın ömrünün en büyük düşmanı. O yüzden bir telefon alınacaksa en önemli öncelik o telefonun mümkün olduğunca az ısınan bir işlemciye sahip olması gerektiğidir.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,257
45,872
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bir arkadaşa hediye Stanley termos.. 766 liraya geldi. Opel logolu olan da bana hediyeydi 😂

IMG_20231107_140003.jpg

Son düzenleme:

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,832
2,106
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Bu ikisi karşılaştırılacak noktada değil. Honor 90 çok daha iyi bir telefon. Üstelik hepsiburadada 90 için 2 bin TL indirim + Bluetooth kulaklık da hediye.
Kesinlikle çok daha iyi ama alacağım kişi eşim ve tek beklentimiz stabil şekilde 5 yıl götürmesi.Oyun oynamıyor, kullanım süresi fazla değil ve en fazla sosyal medya ve sınav hazırlama,kopyalama işleri vs.O yüzden gerek var mı diye düşünüyorum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,257
45,872
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Kesinlikle çok daha iyi ama alacağım kişi eşim ve tek beklentimiz stabil şekilde 5 yıl götürmesi.Oyun oynamıyor, kullanım süresi fazla değil ve en fazla sosyal medya ve sınav hazırlama,kopyalama işleri vs.O yüzden gerek var mı diye düşünüyorum.
Öyle bakılınca 12 pro'ya da gerek yok. Samsung A34 bile daha uygun fiyatıyla bu söyledikleriniz için yeterli olur.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım