En Son Ne Aldınız?

OguzhanC

Panpa
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
767
1,634
2,520
26
Kocaeli-Ordu
Marka
Peugeot
Güzel yerdir Ereğli. Son fırtınada sahil bayağı dağıldı ama yinede güzeldir. Düzceden sahile inene kadar da yolları çok keyiflidir. Aman diyim dikkat, virajların eğimlerinin terse olduğu bazı yerler var şakaya gelmez.

İyi yolculuklar şimdiden. :)
teşekkür ederim. 2.seyahat olduğu için yolları geçen sefer açık havada tecrübe etmiştim. Bugün bol sisli ve 3-4 derece havada gelirken temkinliydik. Sahil geçen gelişime göre dağılmış vaziyette. Yollar da aynı şekilde kısmi olarak heyelan kalıntıları ile kapalı. Geçen gelişimde Ereğli-Zonguldak dönüşünde gazlamıştım keyifli yol :D

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Bu tarzda olanlar genelde maalesef çizme konusunda çok başarılı olamıyorlar, iyi hapsedemiyorlar küçük partikülleri. Ancak en temeli tabii ki çift kova tekniği, grit guard ile birlikte olduğunda eldiveni iki kere bir durulama suyunda grit guarda bastırıyorsunuz birde köpüklü suya iki aşamadan geçince tertemiz çıkıyor.
Ancak örnek veriyorum benzinlikte fışşş köpük yapıp bu wash mitt ile üzerinden geçiyim derseniz maalesef ne olursa olsun çizecektir..

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu tarzda olanlar genelde maalesef çizme konusunda çok başarılı olamıyorlar, iyi hapsedemiyorlar küçük partikülleri. Ancak en temeli tabii ki çift kova tekniği, grit guard ile birlikte olduğunda eldiveni iki kere bir durulama suyunda grit guarda bastırıyorsunuz birde köpüklü suya iki aşamadan geçince tertemiz çıkıyor.
Ancak örnek veriyorum benzinlikte fışşş köpük yapıp bu wash mitt ile üzerinden geçiyim derseniz maalesef ne olursa olsun çizecektir..
Yorum için teşekkürler hocam. Peki önce tazyikli suyla komple kaba kiri alsam. Sonra köpükleyip bu mitt ile yıkasam yine çizik oluşma ihtimali yüksek olur mu ? Ben aracı köpükle, suyla vs yıkadıktan sonra hiçbir bezle silmediğim için belli zaman sonra aracın üzerinde is şeklinde siyah ince tabakalı kirler kalıyor. Bunları mecbur bezle almak gerekiyor tazyikli suyla çıkmıyor. Aslında bu mitt'i ondan aldım diyebilirim. Önce tazyikle tüm tortuları, ince taşları alıp sonra köpükleyip bu mitt ile o is benzeri siyahlıkları yüzeyinden alsam daha az olur gibi geliyor çizilme ama bilemiyorum. Çift kova tekniğini malum kışın uygulamak pek mümkün olmuyor.

Son düzenleme:

UCY

Profesör
29 Kas 2019
268
869
2,195
İstanbul
Marka
Fiat
6 adet ford focus (çalıştığım şirkete)
1.6 dizel otm

IMG_4495.jpeg

barankaratas

Baran
Profesör
11 Mar 2020
377
765
1,895
ANKARA
Marka
Ford
2017 dizel otomatik focus şirket aracı. Günlük 120km yol yapmaya başladım, yol tutuşunu seviyorum. Ancak paket dolayısıyla multimedya sistemi çok kötü aux yok ve usb bağlantısından spotify'ı kullanamıyorum. Sadece apple müzik ile çalışıyor.

Alper45

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,075
3,074
4,070
26
Spotify premium.
DeFacto'dan kemer(tanesi 150 TL, 2 tanesi 200 TL, nasıl işse artık, almış oldum).

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım