KAPALI Eski araçlarda boya tutturmak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YigitEfe

Efe
Düz Yol Gazcısı
25 May 2020
35
157
235
24
Ankara
Marka
BMW
Merhaba, 1994 model boya görmemiş, metalik fabrika boyası (techno-violet) üzerinde bir E34 BMW kullanıcısıyım. Aracımı bazı amaçsız insanlar anahtar ile çizmiş boydan boya...
1-2 derin çizik var, genelinin rengi gitmemiş çizik sadece. Hazır bu olmuşken uzun yollarda kaput ucuna çarpan taşların küçük küçük boyayı kaldırdığı yerleri de elden geçirmeyi düşünüyorum.

Sorum şu; Araba 2015'e kadar garajda saklanıyordu ama o tarihten beri dışarıda güneşe maruz kaldığı da oluyor. Aynı zamanda 26 senedir ellenmemiş boyası. Rengi solmuş, incelmiş olması muhtemel. Acaba direk renk kodu ile boyatsam, ton farkı oluşur mu, gözle ayırt edilir mi yoksa araba durumuna göre ayarlanabilir mi boya? Teknik olarak yanlış anlatmış olabilirim, çok bilgili değilim bu konuda.

Bilenler vardır mutlaka rengi de nadir özel bir renktir. Sadece boyacı sözüne de güvenemediğimden görüşlerinizi almak isterim.

101659758_3006667246084914_5674844746657300480_n.jpg

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,864
26,224
5,720
Ankara
Marka
Skoda
direkt kodla boyandığı zaman bambaşka bi renk olacağının garantisini veririm, çok iyi bi ustanın gözünün ayarına mecbursunuz malesef

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Usta becerisi tamamen. "Boya tutmaz tutturulur"
vaktiniz varsa bu canlı yayını izlemenizi tavsiye ederim. Bu arada E34 manyağıyım Allah kaza bela vermesin.

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,368
7,206
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Geçmiş olsun. Ben, anahtar veya başka bir şeyle arabayı çizen hayvanların o kullandığı aleti alıp münasip bir yerlerine sokmak istiyorum. Biz sıfır araba aldık daha 1 haftalık arabaya kendini romantik sanan bir hayvan kalp çizmişti.

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
orjinal boya koduyla yeni yapılan yer çok canlı kalır güneşte daha da belli olur. bmwnin bu özel kodlu renkleri gece ve güneşte de ton değişirler. fakat güzel boya ustası şuan ki boyayı göz yordamıyla tutturur. yapılamaz diye birşey yok yani.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
@berkayoz ün arabasıda sizin boyayla aynı. Forumda anlatmıştı arabaya neler yaptığını boya içinde bir şeyler yapmıştır sanırım bir konuya göz atın. Foruma pek girmiyor gördüğüm kadarıyla ama arabası şu an sitede satışta oradan mesajla ulaşıpta soru sorabilirsiniz belki.

YigitEfe

Efe
Düz Yol Gazcısı
25 May 2020
35
157
235
24
Ankara
Marka
BMW
@berkayoz ün arabasıda sizin boyayla aynı. Forumda anlatmıştı arabaya neler yaptığını boya içinde bir şeyler yapmıştır sanırım bir konuya göz atın. Foruma pek girmiyor gördüğüm kadarıyla ama arabası şu an sitede satışta oradan mesajla ulaşıpta soru sorabilirsiniz belki.
Merhaba, kendisiyle iletişime geçmiştim bilgi vermişti ama boyayla ilgili net bir fikri olmadığından boyacıya yönlendirmişti. Zaten çizilme olayı da sonra olunca sadece boyacıya güvenemiyorum baştan savma veya sadece para kazanmak için iş yapmasın diye.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım