Eski Modeli Yenisinden Güzel Olan Araçlar

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Dışı bu kadar ilgi çekici bir aracın, içinin Fiat'lar gibi olması Ford'un düşünmesi gereken yegane şey bence. Zira bi sürücü en çok aracın içinde vakit geçiriyor.
Ben daha Ford'un iç mekan tasarlayabildiğine pek şahit olmadım. Markanın geninde bu var. İç mekan özürlü bir marka.

nıneleven

Profesör
9 Nis 2021
603
722
1,820
Tekirdağ
Marka
Porsche
BMW çok söylenmişte ne bileyim.. Böbreklerden R&R algısı yaratmaya çalışmadıkları modeller tasarım olarak güzel bence.
Malzeme - işçilik olarak uzay gelişti. Audi'ye geldi , geçiyor.

G20>F30 , G30>F10 , G22>F32 yani bence 🤣 Tasarım olarakta böyle.

Tabi normal arabalardan bahsediyorum. Şimdi F82 M4 atmayın 😅 BMW hep çok yakışıklı araba yapar diye birşey de yoktu ki.. Kim çıkarıyor bunları 🤔
E46 M3 , E92 M3 , F82 M4 falan. İşte 3 serisi Coupe yani.. Bunlar dışında yakar - yıkar durumu yoktu ki pek.

Son düzenleme:

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,035
3
4,928
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Audi A4 B9 kasa,normalde çok yakışıklıydı fakat geçirdiği makyajla birlikte aracın resmen tipi kaydı.

Makyaj öncesi önü;

file3382042.jpg

Makyaj sonrası önü;

2021-Audi-A4_Sedan-facelift-Malaysia-debut-1.jpg

Makyaj öncesi arkası;
2015_Audi_A4_B9_3.0_TDI_quattro_V6_200_kW_S_line_Tangorot_Heckansicht.jpg

Makyaj sonrası arkası;

hq720.jpg

Ön taraftaki ızgara boyutunun küçülmesi,farların tipsizleştirilmesi ve kaput çizgisinin belirginleştirilmesi arabanın tasarımını bir garip yapmış.

Arka tarafta ise gereksiz fazla kullanılan krom detayların aracın pahasını arttıracağı yerde düşürdüğünün kanaatindeyim.Öte yandan makyaj öncesinde oldukça şık sade ve akıcı dururken (özellikle Dynamic paket) makyajla birlikte bu durum ortadan ne yazık ki kalkmış.Makyaj öncesinde Dynamic paket bir takım elbise gibi durup,gereksiz kromajlar bulundurmazdı.Daha spor bir görüntü isteyenler Sport paket,daha pahalı bir görüntü isteyenler ise Design paket tercih edebiliyordu ancak makyajla birlikte paketlerde değişti.Dynamic paket görüntüsü artık o kadar boş bir donanım gelmediği için ortadan kalktı.Bu durumu açıkçası sevmiyorum.

Ayrıca makyajla birlikte 1.5 TFSI motor artık gelmiyor,bu çok büyük bir dezavantaj böyle bir model için.Öte yandan yine makyajla gelen 35 ve 40 TDI motorlarda çift egzoz çıkışı gibi görünen aslında biri fake olan krom egzoz görüntüsü de çok komik duruyor.

Son düzenleme:

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,367
7,206
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
Ben daha Ford'un iç mekan tasarlayabildiğine pek şahit olmadım. Markanın geninde bu var. İç mekan özürlü bir marka.
Dışı bu kadar ilgi çekici bir aracın, içinin Fiat'lar gibi olması Ford'un düşünmesi gereken yegane şey bence. Zira bi sürücü en çok aracın içinde vakit geçiriyor.
Yeni tasarım anlayışları çok sıradan, çiğ hissi veriyor. Mesela hacim konusunda ne kadar eleştirsek de focus 3, fiesta mk7, kuga mk2 gibi modellerin iç tasarımı bence çok güzeldi. Dik konsol, emanet gibi tablet ekranı sevemedim. Ford, eski iç tasarımı iyileştirip piyasaya sunsa yeterdi.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,797
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yeni tasarım anlayışları çok sıradan, çiğ hissi veriyor. Mesela hacim konusunda ne kadar eleştirsek de focus 3, fiesta mk7, kuga mk2 gibi modellerin iç tasarımı bence çok güzeldi. Dik konsol, emanet gibi tablet ekranı sevemedim. Ford, eski iç tasarımı iyileştirip piyasaya sunsa yeterdi.
Açıkçası ben forddan hep pug gibi bir iç mekan anlayışı isterdim. Ona benzemesine gerek yok ama kalite hissi olarak bunu yaşatsa yeterdi. Çünkü fordlarin gercekten tek eksiği iç mekan kalitesi. Sürüş, motor, şanzıman, kullanışlılık, genişlik vs bunlarda yeni fordlarin sorunu yok. Tek eksiği ic mekan

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW
BMW F20 1 serisi, F40'tan kat kat daha iyi
Golf MK7 ve 8 içinde aynısı geçerli
G30 5 serisi tasarım olarak bence G60'dan daha başarılı bence.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bence bora ve Jetta ikilisi.

Boraya 13 sene, jettaya 6 sene bindik. Birbirinin halefi/selefi olarak adlandırılıyor.

Bora çok daha kaliteli ve bence tasarım olarak klastı.
İç mekan hissi ve göreceli olarak tasarım bakımından öyle fakat mekanik altyapı olarak Jetta bambaşka bir seviyeye çıkmıştı
Golf4, Bora ve Passat B5, VW 'in marka algısını değiştiren jenerasyon olmuştur.

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,046
1
1,125
2,570
Ankara
Marka
BMW
İç mekan hissi ve göreceli olarak tasarım bakımından öyle fakat mekanik altyapı olarak Jetta bambaşka bir seviyeye çıkmıştı
Golf4, Bora ve Passat B5, VW 'in marka algısını değiştiren jenerasyon olmuştur.
Evet ben malzeme kalitesi olarak bahsetmiştim. Ön düzen vs de bora'da daha dayanıklıdı idi.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım