ETS 2 konvoy

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
F-MAX ile 45 tonu tamamladık sıra 70tonda.
Tonajın altında biraz eziliyor ama olsun, sevdiğimden yükleniyorum bu kadar :D

Ekli dosyalar

• 20190407135602_1.jpg
    20190407135602_1.jpg
    250.3 KB · Görüntüleme: 25
  • 20190407135614_1.jpg
    20190407135614_1.jpg
    129 KB · Görüntüleme: 25
  • 20190407135234_1.jpg
    20190407135234_1.jpg
    124.3 KB · Görüntüleme: 25

ilkergndgd

İlker Gündoğdu
Profesör
9 Eyl 2016
114
111
1,235
Marka
BMW
Diğer araçlara göre boy oranı küçük gibi geldi bana. Acaba ilk sürüm diye mi?

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Diğer araçlara göre boy oranı küçük gibi geldi bana. Acaba ilk sürüm diye mi?
Ölçeğini ayarlayamamışlar henüz. Yanlış hatırlamıyorsam kendileri söylemişti.

Bu gerçekçi fizikleri olan simülasyon arayan arkadaşlar için tavsiyem OMSİ 2. Böyle bir fizik yok. Onu oynadıktan sonra, ETS 2 çocuk oyunu gibi geliyor.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,064
3
15,331
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Ölçeğini ayarlayamamışlar henüz. Yanlış hatırlamıyorsam kendileri söylemişti.

Bu gerçekçi fizikleri olan simülasyon arayan arkadaşlar için tavsiyem OMSİ 2. Böyle bir fizik yok. Onu oynadıktan sonra, ETS 2 çocuk oyunu gibi geliyor.
Hohohohooooooo OMSI 2 deneyen bir daha ETS 2 de sürüş zevki almaz. Sesinden fiziğine, grafiği hariç muhteşem bir "simülasyondur."

İnternetten OMSI videosu izleyerek anlayamazsınız, sakin grafiklerine de kanmayın. Denediğinizde kanınıza işleyecek :D

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Hohohohooooooo OMSI 2 deneyen bir daha ETS 2 de sürüş zevki almaz. Sesinden fiziğine, grafiği hariç muhteşem bir "simülasyondur."
Birde optimizasyon sıkıntısı olmasa çok güzel olacak. FPS düştüğü an fiziklere varana kadar saçmalamaya başlıyor. Söyle 40-50 fps alsam tadından yenmeyecek. Benim bilgisayarım mı yetmiyor diyeceğim, çok baba makinalarda da kasılanlar var. Bir türlü anlayamadım.
Ai, işlemciye çok yükleniyor sanırım; özellikle diğer otobüsleri aktif hâle getirirseniz taa 5 durak öteden kasmaya başlıyor.

Çözümü olan varsa beklerim. Çok şey denedim çözüm bulamadım.

Son düzenleme:

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,064
3
15,331
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Birde optimizasyon sıkıntısı olmasa çok güzel olacak. FPS düştüğü an fiziklere varana kadar saçmalamaya başlıyor. Söyle 40-50 fps alsam tadından yenmeyecek. Benim bilgisayarım mı yetmiyor diyeceğim, çok baba makinalarda da kasılanlar var. Bir türlü anlayamadım.
Ai, işlemciye çok yükleniyor sanırım; özellikle diğer otobüsleri aktif hâle getirirseniz taa 5 durak öteden kasmaya başlıyor.

Çözümü olan varsa beklerim. Çok şey denedim çözüm bulamadım.
Abi eski PC'de bende de öyleydi. Şu anda 5 GHz'lık 4 çekirdekli makinada, GTX 1070 kart ile çok ama çok nadir, kırk yılın başı yaşıyorum. Oda en fazla 10-15 FPS. Genelde hep 60'dayım.

Haritayı komple yükletiyorum ben oyunun başında. Oyundaki kasmalar hep haritayı yüklerken oluyor. Tam o esnada oyun duraksıyor sonra tekrar devam ediyor taa ki haritanın öbür ucunun yüklenme vakti gelene kadar. O yüzden ayarlardan komple yükletmek iyi gelebilir.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Abi eski PC'de bende de öyleydi. Şu anda 5 GHz'lık 4 çekirdekli makinada, GTX 1070 kart ile çok ama çok nadir, kırk yılın başı yaşıyorum. Oda en fazla 10-15 FPS. Genelde hep 60'dayım.

Haritayı komple yükletiyorum ben oyunun başında. Oyundaki kasmalar hep haritayı yüklerken oluyor. Tam o esnada oyun duraksıyor sonra tekrar devam ediyor taa ki haritanın öbür ucunun yüklenme vakti gelene kadar. O yüzden ayarlardan komple yükletmek iyi gelebilir.
Öyle de bütün harita hazır olduğu için yine şişmeyecek mi ? Ben denemiştim fps sabit çakılı kalıyordu diye hatırlıyorum. Bir daha deneyeyim şimdi.

Abi yeni pc şart da, bu devirde hem zor hem de benim ihtiyacım yok. Birde adam akıllı bir makina toplamaya kalksak, bu kurlarla bir şahin parası gider.

ETS 2' yi arkadaşın Monster' da oynadıktan sonra evdekine elektrik veresim gelmedi. Sağlam pc candır. Ajxkdkxkd

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,064
3
15,331
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Öyle de bütün harita hazır olduğu için yine şişmeyecek mi ? Ben denemiştim fps sabit çakılı kalıyordu diye hatırlıyorum. Bir daha deneyeyim şimdi.

Abi yeni pc şart da, bu devirde hem zor hem de benim ihtiyacım yok. Birde adam akıllı bir makina toplamaya kalksak, bu kurlarla bir şahin parası gider.

ETS 2' yi arkadaşın Monster' da oynadıktan sonra evdekine elektrik veresim gelmedi. Sağlam pc candır. Ajxkdkxkd
Evet o zamanda PC kaldıramıyorsa sisiyor.

Bu devirde elektronik urun almamak lazim eger inanilmaz ihtiyac yoksa abi

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,856
26,202
5,720
Ankara
Marka
Skoda

Ben kendiminkinden daha güçlü sistemlerde oyun oynamıyorum prensip edindim bunu kendime :D yoksa maddi manevi sıkıntı oluyo bana

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Bir on dakika oynadım, sonra baktım haritada kaplamalarda falan bir gariplik var; elimi pcye bir koydum alev topu. :D
Denendi, sağlam olmayan makinede işe yaramadı. Evde denemeyin. :D

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Oo F-Max gelmiş, artık hafta içi bilgisayara bakmaya vaktim yok diye oynayamıyorum ama şu modu merak ettim. Abartıya kaçmadan güzel yapmışlar gibi.

Omsi konusu geçince onu da canım çekti bak şimdi, zamanında çok kötü bilgisayar ile oynuyordum grafikler vs en altta. Omsi 2 yi de denemek istiyorum. Ondaki fizikler ve detaylar apayrıydı.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Oo F-Max gelmiş, artık hafta içi bilgisayara bakmaya vaktim yok diye oynayamıyorum ama şu modu merak ettim. Abartıya kaçmadan güzel yapmışlar gibi.

Omsi konusu geçince onu da canım çekti bak şimdi, zamanında çok kötü bilgisayar ile oynuyordum grafikler vs en altta. Omsi 2 yi de denemek istiyorum. Ondaki fizikler ve detaylar apayrıydı.
Bilgisayarı yenilemediyseniz omsi2 zor. Şuan aynı ayarlarda OMSİ ile OMSİ 2 arasında yarı yarıya FPS farkı var bende. Niye böyle bilmiyorum.

Bu F-MAX en kaliteli yerli modlardan emek var eyallah da. Bana biraz Actros MP4' ün üzerine modeli çakıp geçmişler gibi geldi.

Son düzenleme:

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Bu F-MAX en kaliteli yerli modlardan emek var eyallah da. Bana biraz Actros MP4' ün üzerine modeli çakıp geçmişler gibi geldi.
Bir düzeltme yapayım. Şuan oyunda olan mod ile @Cenk abinin paylaştığı model görsellerinin birbiriyle alakası yok, eğer yanlış anlamadıysam. Yukarıda ki yorumu v1.0 olarak paylaşılan mod için yapmıştım. İkisi birbirinden farklı tamamen.

Şuan çizilmekte olan modeller bayağı kaliteli görünüyor fakat işin eziyet kısmı modelin oyuna convert aşaması. Render görselleri yanıltıcı olabilir.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bir düzeltme yapayım. Şuan oyunda olan mod ile @Cenk abinin paylaştığı model görsellerinin birbiriyle alakası yok, eğer yanlış anlamadıysam. Yukarıda ki yorumu v1.0 olarak paylaşılan mod için yapmıştım. İkisi birbirinden farklı tamamen.

Şuan çizilmekte olan modeller bayağı kaliteli görünüyor fakat işin eziyet kısmı modelin oyuna convert aşaması. Render görselleri yanıltıcı olabilir.
Suan sunulan mod ve yapimcilari farkli. Dedigin gibi emege saygisizlik etmek istemem ama gorsellerde ki modla hic alakalari yok.

Benim gorsellerini attigim mod gelistiricilerinin bu alanda en iyilerden oldugu soyleniyor. Hatta gereksiz donma, takilma gibi seylerin olmamasi icin optimum ayarlari dahi yapiyoruz diyorlardi. Mod konusunda da bayagi tecrubeliler. Is tamamen bittiginde muhakakak eksikler olacaktir ama ciddi anlamda kaliteli bir is cikacak ortaya.

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,856
26,202
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Ekli dosyayı görüntüle 18155
QLjZmj.jpg

4jNbX7.jpg

k95noJ.jpg

DYj4Z3.jpg

Sitesinden takip edemeyenler için moddan bir kaç görsel dursun burada.. SCS'nin yaptığı işlerden bile daha kaliteli, ayrıntılı olacak belli. Ciddi anlamda güzel bir iş çıkıyor ortaya. Keşke mp'de de çalışıyor olsaydı.
Hangi sitede yayınlıyorlar bunlar gelişmeleri

BLL-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hangi sitede yayınlıyorlar bunlar gelişmeleri

https://www.simulasyonturk.com/ets-2-ford-f-max/

Ücretsiz olması bile büyük bir teşekkürü hak ettiklerinin göstergesi. Umarım ses ve diğer detaylar için Ford Trucks Türkiye destek verir. Parayla bile yaptıramayacakları bir pr çalışması aslında bu yapılan mod.
https://park.simulasyonturk.com/t/ford-f-max-mod-projesi/4884

Bu da modun ucretsiz paylasilacagi simulasyonturk sitesinin forumu. Mod yapimcilari bu forumda sorulari cevapliyor, ilerlemeleri anlatiyor, gorselleri paylasiyor.

Dediginiz gibi ucretsiz sunuluyor olmasi bile buyuk olay. Scs hic ugrasmasin f max modellemesi icin. Bu adamlarla ve Ford'la anlasip bu modu lisanslayip oyuna eklesinler bence.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,856
26,202
5,720
Ankara
Marka
Skoda
https://park.simulasyonturk.com/t/ford-f-max-mod-projesi/4884

Bu da modun ucretsiz paylasilacagi simulasyonturk sitesinin forumu. Mod yapimcilari bu forumda sorulari cevapliyor, ilerlemeleri anlatiyor, gorselleri paylasiyor.

Dediginiz gibi ucretsiz sunuluyor olmasi bile buyuk olay. Scs hic ugrasmasin f max modellemesi icin. Bu adamlarla ve Ford'la anlasip bu modu lisanslayip oyuna eklesinler bence.
Herkes kazanıyo bunun ücretsiz olmasıyla güzel ve mantıklı hareket. SimulasyonTürk ciddi büyüdü son yıllarda şuan hem bunu yapacak güçleri hem de bundan elde edecekleri güzel bir reklam var. Göründüğü gibi devam ederse de zaten ets2 camiasının en iyi modu olabilir

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım