ETS 2 konvoy

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,070
7
51,459
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
:cool:
upload_2017-11-25_1-27-11.png

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,070
7
51,459
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Can sıkıntısında ets2 açsam.Hangi şehirden hangi çekiciyle başlamam gerekir.Öneriler? @bt @Cenk
Karlskrona ve Göteborg ilerde şoförünü koydun mu çok iyi para getiren şehirler. Prag da öyle.
Ben oyuna başlarken Avrupa'nın merkezi bir yerlerde olsun deyip Lüksemburg'da açtım. Başka şoför de almadım o garaja. Sadece ben kullanıyorum. Benim tavsiyem Almanya'da bir şehir seçmen yönünde olur. Onun için de serbest işlere bak, hedefe göre sırala, en çok hangi şehire yük geliyorsa onu seç. Sen nasılsa yük bulursun, önemli olan dönüşte oraya getirilecek yüklerdir. Senin dışında ileride alacağın diğer şoförler için düşünülecek bir konu bu. Ha bir de wtcc vb petrol ürünleri taşıyan firmalar da varsa bonusun olur. Ona göre bak işte :)
Yakın zamanda bi achievement'ı tamamlamak için bütün markaların çekicileriyle 1000'er km yol yaptım. O yüzden şu ara hepsine hakimim. Çekici olarak başlangıç seviyesinde Renault'ları öneririm. Çekicinin ön tarafını gösteren üst ayna hep gözünün önünde. Araçla sapıtıp savurursan da kontra vererek rahat topluyor. Bir de çok az yakıyor. Çekicisi bile az yakıyor renonun :D
O zaman 4x2 başlanıyor başta ona hafif yük seçmem lazım sanırı?
Belli başlı pahalı çekiciler için belli seviyeye gelmiş olman gerekiyor. 4x2 makbuldür :) Ben çok bekleyip en sonunda direk 4 dingilli volvoyu çakmıştım. Şimdi üst üste farklı markalar kullandım, onun kadar kralı yokmuş harbiden :) Yakıyor ama gidiyor da.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Karlskrona ve Göteborg ilerde şoförünü koydun mu çok iyi para getiren şehirler. Prag da öyle.
Ben oyuna başlarken Avrupa'nın merkezi bir yerlerde olsun deyip Lüksemburg'da açtım. Başka şoför de almadım o garaja. Sadece ben kullanıyorum. Benim tavsiyem Almanya'da bir şehir seçmen yönünde olur. Onun için de serbest işlere bak, hedefe göre sırala, en çok hangi şehire yük geliyorsa onu seç. Sen nasılsa yük bulursun, önemli olan dönüşte oraya getirilecek yüklerdir. Senin dışında ileride alacağın diğer şoförler için düşünülecek bir konu bu. Ha bir de wtcc vb petrol ürünleri taşıyan firmalar da varsa bonusun olur. Ona göre bak işte :)
Yakın zamanda bi achievement'ı tamamlamak için bütün markaların çekicileriyle 1000'er km yol yaptım. O yüzden şu ara hepsine hakimim. Çekici olarak başlangıç seviyesinde Renault'ları öneririm. Çekicinin ön tarafını gösteren üst ayna hep gözünün önünde. Araçla sapıtıp savurursan da kontra vererek rahat topluyor. Bir de çok az yakıyor. Çekicisi bile az yakıyor renonun :D

Belli başlı pahalı çekiciler için belli seviyeye gelmiş olman gerekiyor. 4x2 makbuldür :) Ben çok bekleyip en sonunda direk 4 dingilli volvoyu çakmıştım. Şimdi üst üste farklı markalar kullandım, onun kadar kralı yokmuş harbiden :) Yakıyor ama gidiyor da.
Amsterdam başladım.2-3 yük sonra reno alırım artık.Ondan sonra yine yeşillendiririm buraları

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,284
45,927
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Satın alınan dlc'ler hakkında yorumlar genelde önemli oluyor. Neticede para verip alıyorsun. Lastik çeşitliliği olsun diye Michelin dlc'si satın almıştım. Yol tutuş ve direksiyon netliği açısından fark olmaz diye düşünüyordum ama limitlerde viraj alırken o farkı hissettim. Oyunun stok lastikleri 315/70 ebadında iken Michelin'de 385/50 ebat alabiliyorsunuz. Çekici direkt yere yakınlaşıyor. 730 hp'lik Scania'da acaba zaten yavaş gidiyorum bana mı öyle geldi dedim ama 1500 hp'lik Volvo çekici + 25 ton yük + 170 kmh virajları alabiliyorum. Çekicilerinde yol tutuş olarak şikayeti olan olursa doğru şase seçimiyle beraber Michelin lastik dlc'sini alabilir.

HusoRX7

Asfalt Kurutucu
14 Eyl 2016
24
20
595
Bende iskandinavya dlc sini aldım şu an isveç norveç danimarka 3 lüsünden çıkmıyorum çevreyi çok güzel yapmışlar.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Ne bileyim abim 1000çeşit farklı kombinasyon var. Bir de sürüş farkları var :D
Sallayayım, MAN :)
Çok ümitliydim ya.Milyon km en var oyunda diye. Merco New actros streamspace 421 hp 2100 nm 4x2.Ağır yükte çok dengesiz 16 tondan fazla yük alınca döküyorum

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,697
5,320
26
Avcılar-Darıca
ooo bedo tam uzun yol aracı almışsın. Yüküyle 170 görür o makina :)
Abi benim emektarım bu araç ilk çıktığından beri kullanırım 160k km kadar yol yaptık oyunda :D
Bir güncellemeden sonra 160 dolaylarında sınırlandı bu aracın hızı eskiden 180 görmüşlüğüm vardı :D Şu an en hızlı araç Scania R730 170'i rahat deviriyor.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,070
7
51,459
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Abi benim emektarım bu araç ilk çıktığından beri kullanırım 160k km kadar yol yaptık oyunda :D
Bir güncellemeden sonra 160 dolaylarında sınırlandı bu aracın hızı eskiden 180 görmüşlüğüm vardı :D Şu an en hızlı araç Scania R730 170'i rahat deviriyor.
benim 4 dingillide ağır yük şanzımanı kullanıyorum 148'de tıkanıyor. Ama bir ara normal 12 vites şanzıman taktım, 165'te viraj geldi de ben yavaşladım. Ben de benim emektarla 100k km'yi devirdim. Bir ara diğer markaları kullanayım diye şoföre vermiştim bunu, sonra geri aldım. :)
upload_2017-11-30_22-10-46.png

Çok mu iyi lan bu?
Muadili Scania kullandım. Gavur gibi yakıyor ve kesinlikle bunun kadar dengeli değildi.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
benim 4 dingillide ağır yük şanzımanı kullanıyorum 148'de tıkanıyor. Ama bir ara normal 12 vites şanzıman taktım, 165'te viraj geldi de ben yavaşladım. Ben de benim emektarla 100k km'yi devirdim. Bir ara diğer markaları kullanayım diye şoföre vermiştim bunu, sonra geri aldım. :)
Ekli dosyayı görüntüle 10218

Muadili Scania kullandım. Gavur gibi yakıyor ve kesinlikle bunun kadar dengeli değildi.
Marka model dingil-motor-şanzıman nedir bu 100k gittiğinin ve bedonun?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,070
7
51,459
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Marka model dingil-motor-şanzıman nedir bu 100k gittiğinin ve bedonun?
Benim makina volvonun 4 dingilli tek modeli. 750hp motor var, 12+2 retarder'lı şanzıman taktım. Çekemeyeceğinden değil; son hız düşük ama iskandinavya haritasındaki kıl dönüşlerde ağır yük dorseleri tekerleri kilitleyebiliyor, o zaman alt devir vitesleriyle sürükleye sürükleye çıkarmak gerekiyor :p Onun için bu şanzıman faydalı. Yoksa retarder'lı 12 vitesle gümbür gümbür gidiyordu. Hatta bu motoru 2 dingille alırsan git direk 6vites tak :)

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,921
2
24,234
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Benim makina volvonun 4 dingilli tek modeli. 750hp motor var, 12+2 retarder'lı şanzıman taktım. Çekemeyeceğinden değil; son hız düşük ama iskandinavya haritasındaki kıl dönüşlerde ağır yük dorseleri tekerleri kilitleyebiliyor, o zaman alt devir vitesleriyle sürükleye sürükleye çıkarmak gerekiyor :p Onun için bu şanzıman faydalı. Yoksa retarder'lı 12 vitesle gümbür gümbür gidiyordu. Hatta bu motoru 2 dingille alırsan git direk 6vites tak :)
Kafam karıştı ben 20 on üstü taşımazsam ne gider?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,284
45,927
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
6x2 arka aks kontrollü şasi ve 12+2 retarderli şanzıman kombinasyonuyla 3-61 ton arası her yükü her yol şartında gayet güzel viraj performansı da alarak taşıyabilirsiniz. Eğer ki ağır yük dlc'si satın almadıysanız, oyunun normal tonajdaki yüklerini her şartta rahatça götürürsünüz. Ağır yük dlc'si ile gelen 50 ton ve üzeri yüklerde bu şase ile yaşayacağınız tek sıkıntı çok dik yokuşlarda durursanız bir daha kalkış yapamazsınız. Ama zaten oyunun içinde bu kadar dik yokuşların olduğu bölgeler oldukça az. Onun haricinde hem manevra kabiliyeti olsun hem yol tutuşu olsun 1500 hp'lik çekici için bile oldukça dengeli bir şase. Ben 61 tonluk hiç bir yükü 6x4 veya 8x4 şaseyle denemek harici hiç götürmedim, ihtiyaçta duymadım açıkçası.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım