Evet Beyler, yeni ceza sistemimiz hayirli olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
abi 120 beni kesmiyor cidden geçen 3 günlüğüne fiesta kiralamıştım adamlar arabaya radar koymuş 120 ile sınırlandırmış cidden çok can sıkıcıydı. Bide günümüzdeki bir çok araba 120 rahatça buluyor o hıza sürekli dikkat etmekte kaza sebebi
uzun süre 120-130 gidince 10-20 km düşük hız çok yavaş gibi geliyor, geçen istye giderken normalde 90 civarı giderim 100-120 takıldım ve tekrar 90 a düştüğümde çok yavaş gibi geldi tamamen alışkanlıkla alakalı, ters olarakta sürekli 80-90 gidersem birden 100-120 çıkınca motor çok yoruluyor arabaya etki eden kuvvetler artıyor diye düşünürken tuhaf şekilde hızlı geliyor bana

BatuhanSks

Profesör
9 Kas 2016
179
186
1,185
Adana mersinde dahilmiş yıkıldım ya.
Ara sıra gider gelirken tatlı kapışmalar falan yapıyorduk eğleniyorduk belli sınırlar içinde :( hadi gişelere varmadan kenarda 5-10 dk bekleriz de acil bişey olduğunda ne olacak Hasta var acil gitmek gerek devlete aciliyet parasımı verecez şimdi . / Eski yol bizi bekler :mad:

Plaka söksek */ Taşıyıcı gibi plaka sistemi yaptırmayı hayal etmeye başladım :bakalım:

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
uzun süre 120-130 gidince 10-20 km düşük hız çok yavaş gibi geliyor, geçen istye giderken normalde 90 civarı giderim 100-120 takıldım ve tekrar 90 a düştüğümde çok yavaş gibi geldi tamamen alışkanlıkla alakalı, ters olarakta sürekli 80-90 gidersem birden 100-120 çıkınca motor çok yoruluyor arabaya etki eden kuvvetler artıyor diye düşünürken tuhaf şekilde hızlı geliyor bana

İşte herkesin arabası farklı benimki de 1.6 atmosferik powershift fiestaydı araba da cc de yoktu uzun yolda cidden sürekli kadranları kontrol etmek zorunda kaldım acaba 120 geçtim mi diye.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Peki şirket arabasıysa? o zaman ne yapacak.
Uzun yola çıktığımızda Ankaradan geçerken şirket arabaları sayesinde çok radardan kurtulmuşluğum var :D Arkasına yapışıyorum, sol şerit fatihi olarak referans alıyorum onu kendime yavaşladığı zamanlarda da yavaşlıyorum ve bir bakıyorum ki radar :D Yaşasın beyaz Accent bluelar yaşasın beyaz fluenceler :p

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Uzun yola çıktığımızda Ankaradan geçerken şirket arabaları sayesinde çok radardan kurtulmuşluğum var :D Arkasına yapışıyorum, sol şerit fatihi olarak referans alıyorum onu kendime yavaşladığı zamanlarda da yavaşlıyorum ve bir bakıyorum ki radar :D Yaşasın beyaz Accent bluelar yaşasın beyaz fluenceler :p
Benden sana tavsiye Tungsten Grisi Passat'lara aman diyim uyma :D:D.

BatuhanSks

Profesör
9 Kas 2016
179
186
1,185
böyle bol para getirecek ceza sistemlerinden ziyade şehir içi ceza odaklı deilde kaza odaklı çalışmalar yapsalar keşke . Trafik sıkışıklığı problemleri ( inanın bizim adanada bile gına getirmeye başladı) , kontrolsuz kavşaklar vs . Ya esas insanın kendisiyle alakalı durumlar bunlar ne kadar kısıtlarsan kısıtla bi yerden bişeyler çıkı veriyor , ilk ehliyet verirkenki eğitim önemli alırken ben bu ne zorluk vs dedim ama şimdi hak veriyorum dahada zorlaştırılmalı , dubalarla viraj refleksi vs çalışmaları yaptırılmalı yani iyice o sürücü pişirilmeli , heyecanını vs atmalı, acil refleks durumlarında ne yapacağını , gelecek tehlikelere karşı daha önceden alacağı önlemleri iyi anlamalı. Sonrası sürücüye kalmış . ara sıra kaçamakları hepimiz yapıyoruz . En minimuma indirmek için çalışıyorlar yada öyle düşünüyorlar ama o iş böyle olmaz . Ben sıradan vatandaş olarak böyle düşünebiliyorsam ...???

krsdqnqrd

Elit Apaçi
2 Şub 2017
74
172
810
Antalya
Bence bunlar bizim düşündüğümüz gibi düşünmüşlerdir, bu sisteme ek insanlar az yavaş gidiyim şurada az basarım dedikleri yerlere birde radar koyarlar ohhh miss ...

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
boş muhabbet yapanlara tek tek tag yapmayacağım. kimse kimsenin keyfinin kahyası değil. adam gibi ülke olsak hız sınırı yasağı uğraşmazdık. işin köküne iner, ehliyet almak isteyenleri çetin bir eleme sürecinden geçirirdik. çevreyi önemsesek vergi sistemini emisyona göre ayarlardık falan. İNSANLARIN CANINI,TRAFİK DÜZENİNİ,EKONOMİYİ, EMİSYONU FALAN İNANILMAZ ÖNEMSİYORUZ YA HANİ O SEBEPLE DEDİM

ama doğru..ülkeyi yönetenler boş konuşuyorsa, sözde tüm dünyaya posta koyup sonra kapalı kapılar ardından el pençe divan duruyorsa burada yapılan abuk subuk yorumlara da çok şaşırmamak lazım. neticede ikisi birbirine paralel ilerliyor.

melihcan

Asfalt Kurutucu
21 Ara 2016
13
11
645
28
İzmir
Arkadaş insan canını çevreyi bu kadar önemsiyorsan kaldır yüksek vergiyi herkes emisyonu düşük güvenli bmw ye mercedes e volvo ya binsin. Kurala uymayıp çevreyi kirletende ölen de senin vatandaşın değil mi?

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Bugün Osmangazi Köprüsünü kullandık. Ordaki ilk OGS'den geçtikten sonra sonda olan OGS'lere kadar yol bomboş oldugu için kapatıp gittik hatta neredeyse o yol boyunca 160'ın altına hiç düşmedik. İşte tamda böyle basılacak yollara koyuyorlar ki insanlar sıkılsın bassın veya yollar git git bitmesin diye hissettirmek istiyorlar. Allah bildiği gibi yapsın valla ne diyim...

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Nerden yakalasam da yolsam, kardır...
Para yok paraaaaa... kimsenin yok emilsiyonmuş, yok ithalat yükünü hafifletmek miş yok emniyetmiş... tınladığı yok .. dert emilsyionda elektrikli otomobiller özendilirilir.. dert dert emniyetse, çay molasıyla atlatılacak bu sistem yerine, ehliyet daha zor verilir, sık sık denetlenir... dert ithalat yükünü hafifletmekse, Türkiyede somunu bile takılan bir otomobil için gerçekten özendirecek bir vergi indirimi sağlanır....

He ben süperim ya... bir ben biliyorum bunları ... töbe töbeee

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım