Ezber mi Bozan ? Fiat Egea

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,856
26,198
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Konudan bağımsız ama benim kullandığım 6500 kmde adblue uyarısı verdi. Mecbur servise gideceğim.
evet dizellerde bayiden çıkan 6-7bin km götürüyor ondan sonraki dolumlarda da 10bin falan dayanıyor anca. Biz de kazada ikame olarak dizelini kullandık 8bin km deydi araç bi haftada 3 kere kontağı kapatmayın diye uyarı yakıp rejenerasyona düştü

Toyota'nınkiler daha az yakıyor ama şu daha doğru olur gibi "Her düşük hacimli atmosferik motor gibi"
yani bu araba da aşırı yakmıyor, hacimden ziyade toyotanın 1.33 olanı da bundan bi tık az yakıyo çünkü değişken sübap zamanlaması var. Bize ikame olarak 1.3 dizel verdiler 1.5 litre kadar az yakabildik aynı şartlarda o da beklenen bişey zaten biz şikayetçi değiliz yakıttan

Son düzenleme:

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
evet dizellerde bayiden çıkan 6-7bin km götürüyor ondan sonraki dolumlarda da 10bin falan dayanıyor anca. Biz de kazada ikame olarak dizelini kullandık 8bin km deydi araç bi haftada 3 kere kontağı kapatmayın diye uyarı yakıp rejenerasyona düştü

yani bu araba da aşırı yakmıyor, hacimden ziyade toyotanın 1.33 olanı da bundan bi tık az yakıyo çünkü değişken sübap zamanlaması var. Bize ikame olarak 1.3 dizel verdiler 1.5 litre kadar az yakabildik aynı şartlarda o da beklenen bişey zaten biz şikayetçi değiliz yakıttan
Arkadaş 10 litre demiş şehiriçi 1.5 TSI ile 8-9lt yakabiliyorsunuz ya tabi kıyaslamıyorum birisi turbo benzinli ama turbonun ne kadar esneklik kattığını belirtmek istedim sadece.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,856
26,198
5,720
Ankara
Marka
Skoda
IMG_20210930_181749.jpg

Selenia yağ ile 7ay-4bin km sonrası, opar varken dibe yaklaşırdı 2 bakım arası 150 200ml eklenirdi. Bir bakım daha Selenia ile serviste olacak gibi

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,856
26,198
5,720
Ankara
Marka
Skoda
IMG_20220418_160059.jpg
SAVE_20220418_155903.jpg

Bizdeki 3. Yılını doldurdu. Geçenlerde yine yetkilide bakımı yapıldı, bugün de ilk muayenesini yaptırdım. Tertemiz motorda motor no okumamışlar ama olsun

Berkers

Berke
Düz Yol Gazcısı
20 Mar 2022
5
8
145
22
Luleburgaz
Marka
Renault

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,856
26,198
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Bu arabadaki olayların genelde dışındayım artık ama madem konuyu açtık devam ettirelim, 28bin km civarındayken sürekli hava kaçıran bir lastik, geçmişte patlayıp yapıldıktan sonra balon yapan bir lastik, ve tamamı yanaklardan çatlayan lastilker nedeniyle yaklaşık 4 yıllık ContiEcoContact 6 XL lastikleri kullanılamaz hale gelmiş. Geçen haftalarda Conti PremiumContact ile tüm lastikleri yenilenmiş. Ecoların 4 yıla ulaşmadan bu km de bu kadar çatlaması de şaşırttı

1673797518430.jpeg

bu da konudan bağımsız bendeki en güncel fotoğrafı, eski lastikleriyle

Son düzenleme:

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,821
2,093
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Bu arabadaki olayların genelde dışındayım ama madem konuyu açtık devam ettirelim, 28bin km civarındayken sürekli hava kaçıran bir lastik, geçmişte patlayıp yapıldıktan sonra balon yapan bir lastik, ve tamamı yanaklardan çatlayan lastilker nedeniyle yaklaşık 4 yıllık ContiEcoContact 6 lastikleri kullanılamaz hale gelmiş. Geçen haftalarda Conti PremiumContact ile tüm lastikleri yenilenmiş. Ecoların 4 yıla ulaşmadan bu km de bu kadar çatlaması de şaşırttı

Ekli dosyayı görüntüle 41270
Son zamanlarda bakıma götürdünüz mü?Malum geçenlerde ben de Egea aldım.Yarıyıl tatilinde bakım yaptırabilirim.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,856
26,198
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Son zamanlarda bakıma götürdünüz mü?Malum geçenlerde ben de Egea aldım.Yarıyıl tatilinde bakım yaptırabilirim.
Biz km dolduramadığımız için yıllık olarak bakıma götürüyoruz, nisan ayının sonuna denk geliyor o da geçen nisanda gitti en son servise. Telefondan teklif alabilirsiniz gidebileceğiniz tüm servislere sorun çok fark çıkıyor aralarında

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,288
1
9,438
4,970
kocaeli
Bu arabadaki olayların genelde dışındayım artık ama madem konuyu açtık devam ettirelim, 28bin km civarındayken sürekli hava kaçıran bir lastik, geçmişte patlayıp yapıldıktan sonra balon yapan bir lastik, ve tamamı yanaklardan çatlayan lastilker nedeniyle yaklaşık 4 yıllık ContiEcoContact 6 XL lastikleri kullanılamaz hale gelmiş. Geçen haftalarda Conti PremiumContact ile tüm lastikleri yenilenmiş. Ecoların 4 yıla ulaşmadan bu km de bu kadar çatlaması de şaşırttı

Ekli dosyayı görüntüle 41270
Hocam continentalden memnun kalmayıp tekrar continental almanız ilginç, umarım premium contact memnun eder

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,856
26,198
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Hocam continentalden memnun kalmayıp tekrar continental almanız ilginç, umarım premium contact memnun eder
Mesajın başında dediğim gibi, olaylar tamamen benim dışımda gelişiyor :D lastiğin değiştiğinden günler sonra haberim oldu. Abim lastiğin normal şekilde ömrünü tamamladığını düşünüyor, kullandığı süre boyunca da memnunmuş ki ben de memnundum tepkilerinden. Çok fazla (dandik) lastik parlatıcı kullanıyordu ona bağlıyor çatlamaları artık kullanmam diyor

Son düzenleme:

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,856
26,198
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Aracınızda az da olsa yağ eksiltme vardı diye hatırlıyorum, sorun halloldu mu?
Hocam sonraki mesajlarda çeşitli yorumlar yaptım bu konuda. Özetleyecek olursam servisler opar ve selenia yağ kullananlar olarak ayrılıyor, selenia yağlarda eksiltme sıfıra yakın, Opar yağlarda hafif eksiltme hala oluyor. Biz ortalama 7-8 bin km de bir yağ değişimi yaptırıyoruz ilk yıllarda bir kez ekletmemiz gerekiyordu artık o kadar eksilmiyor ama araç benim olsa opar yağ koydurmazdım.

Bakımı dışarıda yaptırsak kaliteli bi yağ da selenia yağ gibi olur herhalde pek sorun yaşanmaz diye düşünüyorum, biz hem garanti hem de çok pahalı değil diye servise devam ediyoruz

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,821
2,093
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Hocam sonraki mesajlarda çeşitli yorumlar yaptım bu konuda. Özetleyecek olursam servisler opar ve selenia yağ kullananlar olarak ayrılıyor, selenia yağlarda eksiltme sıfıra yakın, Opar yağlarda hafif eksiltme hala oluyor. Biz ortalama 7-8 bin km de bir yağ değişimi yaptırıyoruz ilk yıllarda bir kez ekletmemiz gerekiyordu artık o kadar eksilmiyor ama araç benim olsa opar yağ koydurmazdım.

Bakımı dışarıda yaptırsak kaliteli bi yağ da selenia yağ gibi olur herhalde pek sorun yaşanmaz diye düşünüyorum, biz hem garanti hem de çok pahalı değil diye servise devam ediyoruz
Yarıyıl tatilinde Konya'da olacağım.Servisi ararım,olmadı sanayide fiyat alırım.Fark çok değilse servise giderim.Yağ olarak araçlarımda sürekli Castrol kullandım daha önce.Servise yağı alıp gitme şansım yok muhtemelen.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,856
26,198
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Yarıyıl tatilinde Konya'da olacağım.Servisi ararım,olmadı sanayide fiyat alırım.Fark çok değilse servise giderim.Yağ olarak araçlarımda sürekli Castrol kullandım daha önce.Servise yağı alıp gitme şansım yok muhtemelen.
Benim sorduklarım kabul etmemişti, Ankara'da sadece bir servis selenia kullanıyordu diğerleri hep opar. Önceki bakımlarda ben ilgilenebildiğim için o servise götürüyordum ancak son bakımda vakitsizlik nedeniyle abim kendine en yakın serviste yine opar ile yaptırmıştı kendi yağımızı getirelim teklifi reddedilince. Castrol kısmı size kalmış ben mobil veya selenia kullanırdım dışarıda yaptırsam

MehmetAydin

Mehmet AYDIN
Panpa
10 Haz 2019
1,821
2,093
2,570
31
Niğde
Marka
Chevrolet
Benim sorduklarım kabul etmemişti, Ankara'da sadece bir servis selenia kullanıyordu diğerleri hep opar. Önceki bakımlarda ben ilgilenebildiğim için o servise götürüyordum ancak son bakımda vakitsizlik nedeniyle abim kendine en yakın serviste yine opar ile yaptırmıştı kendi yağımızı getirelim teklifi reddedilince. Castrol kısmı size kalmış ben mobil veya selenia kullanırdım dışarıda yaptırsam
Konya'daki servisi aradım.Yağ olarak Opar kullanıyoruz dedi.Herhalde özele gideceğim.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,856
26,198
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Konya'daki servisi aradım.Yağ olarak Opar kullanıyoruz dedi.Herhalde özele gideceğim.
size kalmış opar da biraz eksiltme dışında bi sorun yapmaz herhalde biz garanti için devam ediyoruz 1 2 kroniği var çünkü garantiden çözüldü ama revizeli parça olmadığı için tekrarlayabiliyor (içeriye üflemeyi sağlayan klima fanı mesela)

OguzhanC

Panpa
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
767
1,632
2,520
26
Kocaeli-Ordu
Marka
Peugeot
Yakın arkadaşım Kocaeli'de yetkiliservise bakım yaptırdı. 2400-2500 tl civarında bir tutar ödemiş küsüratını hatırlamıyorum. Araç 1.4 fire, 20.000 km ilk bakımı.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım