Far temizliği için yer onerisi

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Aracın muayenesi bu yaz yapıldı zaten bi 2 sene sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Çıkma işi mantıklı olabilir ona bakabiliriz

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,066
3
15,352
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Bizde bir takım yöntemler kendi nezdimizde denedik ancak en sonunda iki yeni far almış olarak bulduk kendimizi. Akşamları cidden gözümüz açıldı, hiç göstermiyormuş neredeyse.

Araç yarın öbürgün satılırsa alacak kişi tatava yapmasın diye orijinallerini de bagajda muhafaza ediyoruz.

coyote

Asfalt Kurutucu
27 Haz 2019
40
18
595
Ankara
Marka
BMW
DIY yapmaya başla böyle işleri :)

1000-1500-2000 zımpara al , kaliteli bir pasta vede cila al canın sıkıldıkça yap hatta şöyle arkadaşlarının arabasını bile yapıp para kazanabilirsin :)

farı güzelce yıkıyoruz , etrafını kaplıyoruz kaportaya zarar gelmesin diye , sonra zımparaları ıslatıyoruz iyice ve başlıyoruz farda tek taraflı hareketlere 1000-1500-2000 sırasıyla gidiyoruz tabi su sırada bir fısfıs yardımıyla farı sürekli ıslatıyoruz zımparamızda farımızda ıslak ve temiz kalıyor , sonra kurutuyoruz , pasta sürüp farı açtıktan çizikleri kapattıktan sonra cila ile korumamızı yapıp devam ediyoruz :)

Ben de böyle böyle başladım detailing takıntısı oldu :)
800-1000 ile başlamak iyidir. 300/600 ağır gelir :) Ben en son 3000 ile yapıp arkasından aşınmış 3000 ile tekrar geçiyorum. Meguiars'ın plastik cilasını, pedi matkaba takıp yapıyorum. Yalnız bu son cilalama işlemini üstübü ile yaptığımda yeterince parlamıyor. Nedenini bilen var mıdır?

farlar kapalıyken selektör attığında normal kısa mercek de patlasın dersen ona göre ayarlıyorlar. ama bixenon kullanırsan yasal mevzuat gereği farda otomatik eğim sensörü ve far yıkama şart. bu yoksa muayeneye giderken yedek yan sanayi bir far alıp değiştireceksin. ben öyle yapıyorum

Bende led var, far yıkama yok.Muayeneden geçti. Muayenede sadece bixenonlara mı izin vermiyorlar?

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,810
1
4,133
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Ben de böyle böyle başladım detailing takıntısı oldu :)
800-1000 ile başlamak iyidir. 300/600 ağır gelir :) Ben en son 3000 ile yapıp arkasından aşınmış 3000 ile tekrar geçiyorum. Meguiars'ın plastik cilasını, pedi matkaba takıp yapıyorum. Yalnız bu son cilalama işlemini üstübü ile yaptığımda yeterince parlamıyor. Nedenini bilen var mıdır?

Bende led var, far yıkama yok.Muayeneden geçti. Muayenede sadece bixenonlara mı izin vermiyorlar?
led far geçer, bixenon, gaz deşarjlı ampül olduğundan far yıkama ve otomatik eğim sensörü şartı geliyor.

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Led farın merceğe uyarlanması nasıl olur? Yani olur mu xenon yerine kullanılır mı daha iyi olur mu?

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Farları yaptırdım sonunda :) Şimdiye nasip oldu. DoraCarCare'dan (Soğanlıktaki) yaptırdım. Yapılmadan önceki hali, yapılırken ki hali ve yapıldıktan sonraki hali aşağıda mevcut. Artık farlarımızın aydınlattığını fark edebiliyorum. Cidden çok değisti.

IMG-20191112-WA0038.jpg

-Bu yapılmadan onceki hali.

IMG-20191121-WA0009.jpg

- Bu da yapılırkenki hali

IMG-20191121-WA0015.jpg

-Bu da islemler bittikten sonraki hali.
Kalan kücük buharlar ve lekeler farın içinden. O yüzden onlara bir sey yapamıyorlar. Onlar için farı soküp içinden temizlemek lazım. Yine bu haliyle beni tatmin etti. Yaptırmak isteyenler de gidip bakabilirler. beni su an düsündüren sey bu farın eski haline gelmemesi için ne yapmam gerektiği. Ne yapmalıyım?

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,280
3,907
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Farları yaptırdım sonunda :) Şimdiye nasip oldu. DoraCarCare'dan (Soğanlıktaki) yaptırdım. Yapılmadan önceki hali, yapılırken ki hali ve yapıldıktan sonraki hali aşağıda mevcut. Artık farlarımızın aydınlattığını fark edebiliyorum. Cidden çok değisti.

Ekli dosyayı görüntüle 22167

Ekli dosyayı görüntüle 22168

Ekli dosyayı görüntüle 22169
Kalan kücük buharlar ve lekeler farın içinden. O yüzden onlara bir sey yapamıyorlar. Onlar için farı soküp içinden temizlemek lazım. Yine bu haliyle beni tatmin etti. Yaptırmak isteyenler de gidip bakabilirler. beni su an düsündüren sey bu farın eski haline gelmemesi için ne yapmam gerektiği. Ne yapmalıyım?
Özel değilse ne kadara mâl oldu acaba ?
Eski haline gelememesi için üzerine şeffaf folyo veya seramik gibi uygulamalar ile koruma altına alabilirsiniz..
Daha detaylı bilgi veren arkadaşlar da olacaktır.

coyote

Asfalt Kurutucu
27 Haz 2019
40
18
595
Ankara
Marka
BMW
En son fotoğraf çekildiğinde far kuruydu değil mi?
Folyo, seramik tuzlu gelirse boya koruma ürünü de kullanabilirsiniz.

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
En son fotoğraf çekildiğinde far kuruydu değil mi?
Folyo, seramik tuzlu gelirse boya koruma ürünü de kullanabilirsiniz.
Kuruydu evet. Folyo için oneri istemistim de nerden nasıl alacağımı soyleyen, nasıl uygulayacağımı soyleyen olmadı. Bilenler varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim :)

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Özel değilse ne kadara mâl oldu acaba ?
Eski haline gelememesi için üzerine şeffaf folyo veya seramik gibi uygulamalar ile koruma altına alabilirsiniz..
Daha detaylı bilgi veren arkadaşlar da olacaktır.
Çift far 100TL'ye geldi. Üsküdar'daki Autozade 50TL ye yapıyor ama oraya gidene kadar yakacağım mazotu Dora'ya verdim :D

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,136
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Kuruydu evet. Folyo için oneri istemistim de nerden nasıl alacağımı soyleyen, nasıl uygulayacağımı soyleyen olmadı. Bilenler varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim :)

Reklamcılardan bulabilirsiniz hocam folyo. Araba kaplayan yerlerde zaten olur ama onlar pahalıya satarlar. tabela vs. baskı işleri yapan yerlerden iki farı kaplayacak kadarını ücretsiz bile alabilirsiniz. Tek sorun, kalite olarak kimisi esnek oluyor kimisi biraz daha sert. saç kurutma makinesi gibi ısıtabileceğiniz bir cihazla cam filmi çeker gibi kaplayacaksınız. youtube'da bir sürü video var uygulanmasıyla alakalı.

Bu arada Soğanlık'ta dora neredeymiş ya ben ilk kez duydum adını?

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Reklamcılardan bulabilirsiniz hocam folyo. Araba kaplayan yerlerde zaten olur ama onlar pahalıya satarlar. tabela vs. baskı işleri yapan yerlerden iki farı kaplayacak kadarını ücretsiz bile alabilirsiniz. Tek sorun, kalite olarak kimisi esnek oluyor kimisi biraz daha sert. saç kurutma makinesi gibi ısıtabileceğiniz bir cihazla cam filmi çeker gibi kaplayacaksınız. youtube'da bir sürü video var uygulanmasıyla alakalı.

Bu arada Soğanlık'ta dora neredeymiş ya ben ilk kez duydum adını?
Anatolium AVM'nin arkasında teknik yapı var ya, o teknik yapının girisinin orda. Tabelası var büyük zaten

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
He tamam ismi değişmiş oranın. Auto Club diye hatırlıyorum ben orayı
Auto Club Maltepe Park'ın yolunun ilerisinde kalıyor yanlıs hatırlamıyorsam maltepe tarafında. Bu arada Reklamcı, baskıcıya gitsem verir değil mi? :D Eğer alırsam kendim kaplarım

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,136
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Auto Club Maltepe Park'ın yolunun ilerisinde kalıyor yanlıs hatırlamıyorsam maltepe tarafında. Bu arada Reklamcı, baskıcıya gitsem verir değil mi? :D Eğer alırsam kendim kaplarım

Orayı bilmiyorum da bahsettiğimiz yer birkaç sene öncesine kadar Auto Club idi. Hatta 230bin TL civarına devredeceklerini falan duymuştum iyi hatırlıyorum. :)

baskı merkezlerinin hepsinde olmayabilir ama tabela-reklam işleri yapan yerlerin hepsinde vardır. metresi 10-15 TL civarı olması lazım. ama almadan önce nereye uygulayacağınızı belirtin bazıları farklı malzemeler kullanıyor olabilir, kimisi çok iyi yapışıyor uygulanan zemine, kabarcık vs. olması durumunda sökmek durumunda kalabilirsiniz

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Orayı bilmiyorum da bahsettiğimiz yer birkaç sene öncesine kadar Auto Club idi. Hatta 230bin TL civarına devredeceklerini falan duymuştum iyi hatırlıyorum. :)

baskı merkezlerinin hepsinde olmayabilir ama tabela-reklam işleri yapan yerlerin hepsinde vardır. metresi 10-15 TL civarı olması lazım. ama almadan önce nereye uygulayacağınızı belirtin bazıları farklı malzemeler kullanıyor olabilir, kimisi çok iyi yapışıyor uygulanan zemine, kabarcık vs. olması durumunda sökmek durumunda kalabilirsiniz
Doğrudur olabilir. Önceden çok geçmediğim için hatırlamıyorum. Öneriler için teşekkür ederim :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,034
7
51,368
6,820
Kocaeli
Marka
Opel

Ekli dosyayı görüntüle 22167

Ekli dosyayı görüntüle 22168

Ekli dosyayı görüntüle 22169
Güle güle kullanın. Bu mekan Soğanlık'ta tam olarak nerede?

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
593
1,141
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Güle güle kullanın. Bu mekan Soğanlık'ta tam olarak nerede?
Teşekkürler :) Anatolium AVM nin arka tarafındaki yoldan gittiğinizde (ikea tarafı) teknik yapının binasının altında kalıyor büyük bi tabelası var zaten

coyote

Asfalt Kurutucu
27 Haz 2019
40
18
595
Ankara
Marka
BMW
Farlara folyo yaptırmadığıma geçen gün pişman oldum. Dikkat etmiyordum, böcek lekesi falan diyordum da farlarda taş izleri olmuş :(

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım