Fiat Egea'ların ağırlık farkı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Merhaba, Egea Sedan ile Hatchback'in teknik özelliklerini incelediğimde aynı motor-şanzımanla Hatchback'in 25-70 kg daha ağır olduğunu gördüm. Sonra EuroNCAP'e baktım, misal Megane Hatchback'in testinde 'tüm Megane modellerini kapsar' ifadesini görürken, Egea'da böyle bir ifadeyle karşılaşmadım. Bi' de aklıma Linea'da arkadan kaza yapıp sürücü koltuğu yamulan meşhur dayı aklıma gelince iyice işkillendim. Yoksa...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,263
45,894
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
HB otomobillerde arka kısım uzunluğu sedan kadar olmadığı için güvenlik gereği daha fazla güçlendirilmiş malzemelerden üretilmesi gerekiyor. Dolayısıyla bu da HB otomobil aleyhine bir ağırlık dezavantajı da yaratabiliyor. Yanlışım yoksa aynı ağırlık farkı yeni civic kasalarında da mevcut.

Son düzenleme:

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
HB otomobillerde arka kısım uzunluğu sedan kadar olmadığı için güvenlik gereği daha fazla güçlendirilmiş malzemelerden üretilmesi gerekiyor. Dolayısıyla bu da HB otomobil aleyhine bir ağırlık dezavantajı da yaratabiliyor. Yanlışım yoksa aynı ağırlık farkı yeni civic kasalarında da mevcut.
Büyük ihtimal öyledir ve bu iyi bir şey. Yalnız 'tüm Egea'ları kapsar' ifadesinin olmaması kafamda soru işareti bırakmadı değil.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,054
7
51,429
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Egea'dan bağımsız ek bilgi: Aynı sebeple cabrio modeller de daha ağır olur.

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Bir zamanlar Astra J sedan için EuroNCAP puanları 6 yıldız, hb için 5 yıldızdı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım