KAPALI fiesta 1.25 trend x

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cemtokhay

Profesör
8 Eyl 2016
90
75
1,010
Ankara
Öğrenci otomobili olarak bir seneye kalmadan ikinci el almayı düşünüyorum. Şu anda temizleri 42-43 civarında. Sürüşünün tam bir ford gibi olması, donanımları, motor gücünün yeterliliği ve şehiriçi tüketiminin 7-7.5 arası gezmesi dışında pek bir bilgim yok. Tecrübe edenler varsa bilgi vermelerini rica ediyorum.
Ekleme: Aracı lpg'li kullanmayı düşünüyorum, benzin 5.25 seviyelerinde. Benzin sarfiyatını karşılayacak kadar bütçem maalesef yok.

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
1.25 motorlu mk5 fiesta kullanıyorum ve atmosferik yürümüyor diyenlere kullandırdığımda şaşkınlıkla izliyorlar arabayı ki kimse bu motor yürümüyor demiyor yürümez diyorlar :) yani bir tecrübe yok.
kısacası 16v motor ve sizin kasa da subap zamanlayıcı da var diye biliyorum gayet iyi kasayı kaldırır LPG asla ama asla tavsiye etmem.
1.4 TDCİ motoru LPG yi nasıl tavsiye etmiyorsam onu da o kadar tavsiye etmem 1.4 al LPG ile TDCİ dan daha iyi olur emin ol

Patri

Profesör
22 Eyl 2016
258
440
1,395
O paraya Astra H CDTI öneririm. Fiesta'dan her anlamda daha fazlasını verir. Ama illa B sınıfı araç istiyorum dersen 2012-13 Fabia 1.6 tdi'de olabilir

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
Hocam,şu an sahip olduğumuz ve satmayı düşündüğümüz 1.3cdti Astra H'yi sizin için önerebilirim.İstanbul içi 5.5 ort. ile gezer,90 hp ve 200 nm ile şehir içinde yeterli performansa ulaşırsınız.Motor Fiat grubuyla ortak olduğu için bakımları kolay ve uygundur.Ona sahip olduğum için kendi malımı övmek durumuna düşmek istemem,her hangi temiz bakılmış bir dizel Astra H öğrenci için biçilmiş kaftandır.Bütçenize denktir.
https://www.otopark.com/forum/threads/satilik-2011-1-3-cdti-opel-astra-manual.2630/

ardatunca

Profesör
8 Eyl 2016
103
76
1,085
29
Mersin
arkadaşımda var 2015 model bir depo benzin 500-600km arası götürüyor tamamen sakin değil arada gazlama var ama bende öğrenciyim lpg ye bende karşıyım ama taktırırsanda sana bişey diyemem dediğin gibi benzin 5tl yi geçti :D

cemtokhay

Profesör
8 Eyl 2016
90
75
1,010
Ankara
çok tezat konuşuyorsun,
1- yakıt önemli
2- LPG istiyorsun
3- devir kesicem diyorsun... bilemedim
Gazlarken benzine alıp performansını artırma şansın var lpg'li otomobilde. 4 yıl boyunca lpg'li araç vardı evde. Daha önce deneyimledim lpg'de gezerken ölü gaz tepkileriyle kuruş bazında az yakıp, gazlayacağın zaman bi tuşla benzine atıp devir kese kese gitmeyi :D

cemtokhay

Profesör
8 Eyl 2016
90
75
1,010
Ankara
Hocam,şu an sahip olduğumuz ve satmayı düşündüğümüz 1.3cdti Astra H'yi sizin için önerebilirim.İstanbul içi 5.5 ort. ile gezer,90 hp ve 200 nm ile şehir içinde yeterli performansa ulaşırsınız.Motor Fiat grubuyla ortak olduğu için bakımları kolay ve uygundur.Ona sahip olduğum için kendi malımı övmek durumuna düşmek istemem,her hangi temiz bakılmış bir dizel Astra H öğrenci için biçilmiş kaftandır.Bütçenize denktir.
https://www.otopark.com/forum/threads/satilik-2011-1-3-cdti-opel-astra-manual.2630/
Hocam c sınıfı bi araca ihtiyacım yok, sonuçta %99 tek başıma kullanacağım otomobili. Bir de 2015-2016 yerine 2011-2012 araç almak istemem. Sonuçta aracın üzerindeki yaşanmışlık arttıkça bi şekilde herhangi bir yerinde mutlaka yaşlanmışlık belirtisi oluyor ister istemez. Daha zamanım var, teşekkür ederim değerli tavsiyeleriniz için. Düşünürsem aklımın köşesinde aracınız

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
ya fiesta yı çok severim ama tek kişi için bile çok dar bir araç babamın fiestasına babam ve ben bindikmi saf tutmuş gibi oluyoruz, benim tek kapı corsaya bindiğimizde aramızda birkaç cm mesafe bile kalıyor. hele boyun 185 cm üstü ise ciddi anlamda sorun yaşayabilirsin fiestada

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,047
7
51,407
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
1.25 motoru idareten yürür. Hantal değildir, ama lpg hiç önermem.
Dizeline bakacaksanız 1.5tdci olanlara bakın, 1.4tdci ın bazı kronik sorunlarını duydum. Youtube'da bile var çalışmama sorunu diye. Bir de performans aracı olamaz, hiç heyecanlandırmaz.
İç mekan sınıfına göre artık dar kalıyor ama zamanında iyiydi. Ön koltuklar uzun yolda bile yorucu değil. Ama arka koltuklar tam tersine genişlik olarak da, rahatlık olarak da berbattır.
Araba 5-6 yıl ve 120.000km sonra satılmalıdır. Motoru ve yürüyeni sağlam kalıyor ama iç mekandaki bazı butonlarda veya saçma sapan sistemlerde gereksiz masraflar çıkarmaya başlayabiliyor. Bu konuda 2009 öncesi bir önceki kasa açık ara daha kalitelidir.
Müzik sistemi trimlerinin kaldırabileceğinden daha güçlüdür. Dönüş çapı çok iyidir. Yan rüzgarlardan etkilenme çok azdır. Yol tutuş zaten malum. Ama çoğu kişinin aksine direksiyonunu his bakımından ben hiç beğenmiyorum. EPAS, eski kasalardaki hidrolik direksiyonun yanına yaklaşamıyor his konusunda.
Boyası kalın ve dayanıklıdır, küçük sürtmeler yaşarsanız karşı tarafın markasına bağlı olarak büyük küfür yiyebilirsiniz :)
TrendX donanımda mercekli far yok diye hatırlıyorum. Farları zayıf kalacaktır. Parqya kıyıp ekstra aydınlatma gücüne sahip iyi bir halojen ampul setine ihtiyacınız olabilir.

cemtokhay

Profesör
8 Eyl 2016
90
75
1,010
Ankara
1.25 motoru idareten yürür. Hantal değildir, ama lpg hiç önermem.
Dizeline bakacaksanız 1.5tdci olanlara bakın, 1.4tdci ın bazı kronik sorunlarını duydum. Youtube'da bile var çalışmama sorunu diye. Bir de performans aracı olamaz, hiç heyecanlandırmaz.
İç mekan sınıfına göre artık dar kalıyor ama zamanında iyiydi. Ön koltuklar uzun yolda bile yorucu değil. Ama arka koltuklar tam tersine genişlik olarak da, rahatlık olarak da berbattır.
Araba 5-6 yıl ve 120.000km sonra satılmalıdır. Motoru ve yürüyeni sağlam kalıyor ama iç mekandaki bazı butonlarda veya saçma sapan sistemlerde gereksiz masraflar çıkarmaya başlayabiliyor. Bu konuda 2009 öncesi bir önceki kasa açık ara daha kalitelidir.
Müzik sistemi trimlerinin kaldırabileceğinden daha güçlüdür. Dönüş çapı çok iyidir. Yan rüzgarlardan etkilenme çok azdır. Yol tutuş zaten malum. Ama çoğu kişinin aksine direksiyonunu his bakımından ben hiç beğenmiyorum. EPAS, eski kasalardaki hidrolik direksiyonun yanına yaklaşamıyor his konusunda.
Boyası kalın ve dayanıklıdır, küçük sürtmeler yaşarsanız karşı tarafın markasına bağlı olarak büyük küfür yiyebilirsiniz :)
TrendX donanımda mercekli far yok diye hatırlıyorum. Farları zayıf kalacaktır. Parqya kıyıp ekstra aydınlatma gücüne sahip iyi bir halojen ampul setine ihtiyacınız olabilir.
Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için :D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,047
7
51,407
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
14841457750771470090987.jpg

2010. İlk sahibiyiz, anlık çektim :) Merak ettiğiniz konularda yardımım dokunabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım