Fiesta St 2020

Levent Bursalioglu

Levent Bursalıoğlu
Profesör
22 Eyl 2016
86
324
1,260
26
Alanya
Marka
Ford
Herkese merhabalar.

0 km aldığım Mx5 aracımı 1 yıl kadar kullandıktan sonra, 3 ay önce Hothatch almak için satmıştım.
Araç arama serüvenim 3 ay boyunca i20N üzerinde yoğunlaştı. Liste fiyatının 100, 150, 200 bin tl daha üzerinde satmaya çalışan bayiler, malum sitedeki fiyatlar arasında kalmışken, ilanlara bu araç girdi ve girer girmez sahibini aradım. Yaklaşık 1 hafta süren pazarlıklar sonucu aracı satın aldım :) .
IMG-20230102-WA0014.jpg
IMG-20230102-WA0019.jpg

Araç; özellikleri:
Henüz 8500 km'de (1 haftada 1000km yol yaptım).
2020 model olup 2021 Ekim ayı trafiğe çıkışlı (sahibinin dediğine göre Türkiye'de satılan son St'lerden biri).
Teknik özellikleri hakkında pek bahsetmeme gerek yok sanırım forumda @aaygen oldukça detaylı şekilde anlatmış aracını.
Aracın ilk bakımı gelmişti alır almaz onu da yaptırdım .

Yakın bir arkadaşımda İ20N var onu da kullanma fırsatım olmuştu o da gerçekten çok güzel bir araç, ama Fiesta'yı kullanınca benim sürüş karakterime daha uygun olduğunu fark ettim ve iyi ki tercihimi Fiesta'dan yana kullanmışım diyorum.
Şimdilik kendisinden çok memnunum gerçekten çok keyifli bir araç, muhtemelen uzun yıllar benimle beraber olacaktır.

WhatsApp Image 2023-01-08 at 23.10.36.jpeg
WhatsApp Image 2023-01-08 at 23.10.36 (1).jpeg

Arabayı alalı henüz 1 hafta olmadı, kendisi ile biraz daha zaman geçirdikten sonra tecrübelerimi daha detaylı bir şekilde size anlatmak isterim.

Son düzenleme:

mete25

Panpa
4 Mar 2019
522
1,281
2,520
Ankara
Marka
BMW
Tekerinize taş değmesin güzel günlerde kullanın yeni aracınızı. mx5 - i20n - fiesta st karşılaştırması tarzında deneyimlerinizi okumak keyifli olacaktır.

Levent Bursalioglu

Levent Bursalıoğlu
Profesör
22 Eyl 2016
86
324
1,260
26
Alanya
Marka
Ford
Maşallah, kazasız belasız kullanın :)
Maşallah gerçekten çok beğendiğim bir araç. Güle güle kullanın kazasız belasız. 🧿
Tekerinize taş değmesin güzel günlerde kullanın yeni aracınızı. mx5 - i20n - fiesta st karşılaştırması tarzında deneyimlerinizi okumak keyifli olacaktır.
Biraz daha kullandıktan sonra tecrübelerimi aktarırım tabiki.
Hayirli olsun hocam. Cok guzel makine. Allah kaza bela gostermesin. Deneyimlerinizi zamanla bekliyoruz.
Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için :) .

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Maşallah hayırlı olsun. Eğer sahibi ben olsaydım muhtemelen aracı alamazdınız. Ben 1 bilemediniz 2 kez aynı kişiyle konuşur sonrasında direk engellerdim. Secmiyorum pazarlık işlerini 😂
Test videosunu izlemiştim. Gerçekten kullanmak isteyeceğim bir araç.

Levent Bursalioglu

Levent Bursalıoğlu
Profesör
22 Eyl 2016
86
324
1,260
26
Alanya
Marka
Ford
Maşallah hayırlı olsun. Eğer sahibi ben olsaydım muhtemelen aracı alamazdınız. Ben 1 bilemediniz 2 kez aynı kişiyle konuşur sonrasında direk engellerdim. Secmiyorum pazarlık işlerini 😂
Test videosunu izlemiştim. Gerçekten kullanmak isteyeceğim bir araç.
Bende beceremiyorum aslında bakarsanız😅, aracın sahibi ile 3. konuşmamızda anlaştık . Kendisi Puma St alacağı için Fiesta'yı satıyordu, Puma St'nin teslim zamanı gelince araç sahibi bana ulaştı almak istiyor musun hala diye, yoksa pazarlık konusunda bende yetenekli değilimdir :) .

Tepkiler: bt ve Gökhan61

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Hayırlı olsun, çok güzel ve Türkiye için iddialı bir seçim, İ20N Hyundai Türkiye başarısı ile çok iyi satışlar yakaladı ama maalesef Ford Turkiye bunu beceremedi.

Levent Bursalioglu

Levent Bursalıoğlu
Profesör
22 Eyl 2016
86
324
1,260
26
Alanya
Marka
Ford
Hayırlı olsun, çok güzel ve Türkiye için iddialı bir seçim, İ20N Hyundai Türkiye başarısı ile çok iyi satışlar yakaladı ama maalesef Ford Turkiye bunu beceremedi.

Evet size katılıyorum Ford Türkiye pazarlama konusunda yeteriz kaldı, ancak İ20N' nin Türkiye'de üretilmesi bence büyük bir etken bu başarıda.

Levent Bursalioglu

Levent Bursalıoğlu
Profesör
22 Eyl 2016
86
324
1,260
26
Alanya
Marka
Ford
Herkese merhaba aracı alalı yaklaşık 2500 km oldu.
WhatsApp Image 2023-04-11 at 10.29.25.jpg

Araçta ki en büyük sıkıntım frenlerdi, çok çabuk yoruluyorlardı, pedal hissi kötüydü ve durma gücü oldukça zayıftı. Benden önce ki sahibi İzmir Ülkü pistinde frenleri oldukça zorlamış ve diskler çizik içerisindeydi.
Bende Feredo marka ön fren disk, balata ve Ate Type 200 fren hidrolik yağı satın aldım ve ustama gidip değişimini sağladım.
WhatsApp Image 2023-04-11 at 10.11.17.jpg

Yapılan işlemlerden sonra özellikle pedal hissiyatında iyileşme oldu. Frenleme gücü de kendine geldi ama hala İ20N veya Mazda Mx5'de bulunan frenlerin yanına yaklaşamaz :'), bu kurlarla gözü karartıp fren kiti getirtmeyi gözüm yemiyor, dolayısıyla böyle kabulleneceğiz :) .

Kendisi ile şuana kadar çok eğlendim ve kısa zamanda da sıkılacak gibi değilim, aracın koltuğuna oturunca iyi ki satın almışım diyorum kendi kendime :) .

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
Ekli dosyayı görüntüle 41862
Araçta ki en büyük sıkıntım frenlerdi, çok çabuk yoruluyorlardı, pedal hissi kötüydü ve durma gücü oldukça zayıftı. Benden önce ki sahibi İzmir Ülkü pistinde frenleri oldukça zorlamış ve diskler çizik içerisindeydi.
Bende Feredo marka ön fren disk, balata ve Ate Type 200 fren hidrolik yağı satın aldım ve ustama gidip değişimini sağladım.
Ekli dosyayı görüntüle 41861

Yapılan işlemlerden sonra özellikle pedal hissiyatında iyileşme oldu. Frenleme gücü de kendine geldi ama hala İ20N veya Mazda Mx5'de bulunan frenlerin yanına yaklaşamaz :'), bu kurlarla gözü karartıp fren kiti getirtmeyi gözüm yemiyor, dolayısıyla böyle kabulleneceğiz :) .

Kendisi ile şuana kadar çok eğlendim ve kısa zamanda da sıkılacak gibi değilim, aracın koltuğuna oturunca iyi ki satın almışım diyorum kendi kendime :) .
Davlumbaza foam lance ile köpürtüp fırçalarla ger detayına girişesim geldi :D Hayırlı olsun yeni frenler gayet yerinde bi upgrade olmuş bence

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,037
3
4,934
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Ekli dosyayı görüntüle 41862
Ekli dosyayı görüntüle 41861

Yakın zamanda bambaşka bir amaca hizmet eden aracımızda da ben de Ferodo disk tercih etmiştim TRW balatalarla beraber,zaten bu iki marka fren sektöründe tap nokta kabul edilebilir.Daha fazla performans için delikli ya da kanallı disk edilip disk ebatı büyütülebilir.Ben hatırlıyorum otopark.com'un testinde de Fiesta ST'nin frenleri belli bir noktadan sonra tütüyordu.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım