Focus 2.5 adam etme çalışmaları

Tokatlı60

Hamza
Elit Apaçi
10 Haz 2021
129
57
785
22
İstanbul
Marka
Yok
Herkese merhaba, sonda söyleyeceğimi ilk de söyleyeyim. Arabaya bu yaptıklarımın boş iş olduğunun farkına vardım. Bir gençlik hevesi ile yapılan, araca yakışmayan ve orjinalliğini bozan işlemler bunlar.

Özellikle genç kardeşlerim arabanıza orjinal halinde binin. Para harcamayın demiyorum ama arabanıza değer katacak ve orjinalini bozmayacak şekilde para harcayın. Benim hevesim geçti ama pişman oldum tabi harcadığım zamana ve paraya.

Body kit, angel far, farklı renk jant boyama, şahşalı koltuk döşemeleri, yazı vb. Yapıştırma yapmayın çünkü bunlar yakışmayan apaçi tipi eklemeler. Bunlar yerine paranızı pasta cila, cam filmi, led far ampulu, paspas takımı, vb şeyler ile aracınızın motor mekaniğine harcayın. Ben bundan sonra paramı bunlara harcayacağım.

Body kiti söktüm slikonlarını temizlemeye para harcadım. Far kaşını söktüm farları tekrar temizlettim. Jantları tekrar orjinal rengine boyuyorum. Koltuk kılıfını çıkarttım. Söyleyeceklerim bunlar.

Son düzenleme:

mete25

Panpa
4 Mar 2019
522
1,281
2,520
Ankara
Marka
BMW
snic.jpg

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
Herkese merhaba, sonda söyleyeceğimi ilk de söyleyeyim. Arabaya bu yaptıklarımın boş iş olduğunun farkına vardım. Bir gençlik hevesi ile yapılan, araca yakışmayan ve orjinalliğini bozan işlemler bunlar.

Özellikle genç kardeşlerim arabanıza orjinal halinde binin. Para harcamayın demiyorum ama arabanıza değer katacak ve orjinalini bozmayacak şekilde para harcayın. Benim hevesim geçti ama pişman oldum tabi harcadığım zamana ve paraya.

Body kit, angel far, farklı renk jant boyama, şahşalı koltuk döşemeleri, yazı vb. Yapıştırma yapmayın çünkü bunlar yakışmayan apaçi tipi eklemeler. Bunlar yerine paranızı pasta cila, cam filmi, led far ampulu, paspas takımı, vb şeyler ile aracınızın motor mekaniğine harcayın. Ben bundan sonra paramı bunlara harcayacağım.

Body kiti söktüm slikonlarını temizlemeye para harcadım. Far kaşını söktüm farları tekrar temizlettim. Jantları tekrar orjinal rengine boyuyorum. Koltuk kılıfını çıkarttım. Söyleyeceklerim bunlar.
doğru karar

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,037
3
4,934
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai

Onur Kmnt

Kerem Onur Kement
Profesör
18 Mar 2023
271
607
1,445
19
İstanbul
Marka
Ford
farlarına bi led projektör uygulaması uygulatmanı tavsiye ederim,hem tasarım hem de aydınlatma çağ atlayacaktır.
Alabilme imkanı varsa orijinal mercekli X paket farları da iş görür,
abimin aracı X paket olduğu için bizden önceki sahipleri LED ampul takmışlar, şuanki hâli ile mondeodan daha iyi aydınlatıyor

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,704
2
9,633
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Bu araç bende olsa önce güzel bir boya koruma, pasta cila ile rengini canladiririm. İyi bir oem ürünle farları mercekli hale getiririm. 3.5'luk kaliteli bir spor yay ve daha güzel bir jant takımıyla mevzuyu kapatırım.
Bu adama kulak verin diyorum , bu arada güncel haliyle clean bir focus olmuş ellerine sağlık , benimde naçizane tavsiyem olacak size bunu diğerlerden lütfen çok ve çok önce yapın o aracın üzerindeki (syron) lastikleri premium segment bir lastik ile acilen değiştirin hankook vp4 / kinergyeco2 / gibi bir lastiğe lütfen geçin , bu araç zaten çok oturaklı ve güzel yol tutan araçlardan birisi çok daha güvenli , keyifli ve konforlu bir hale geçecektir :)

Önerdiklerim ;

Continental PremiumContact 7 / Hankook Ventus Prime 4 / Continental AllSeasonContact 2

Bridgestone Turanza 6 / Bridgestone Turanza All Season 6 / Falken ZIEX ZE310 EcoRun

Tokatlı60

Hamza
Elit Apaçi
10 Haz 2021
129
57
785
22
İstanbul
Marka
Yok
Değerli yorumlarınız için teşekkürler.

Sizinde önerilerinize göre bir liste yaptım. İlk etapta şunları yapmayı planlıyorum.

Psta cila ve boya koruma

Cam filmi

Led far ampulu veya mercek

Paspas takımı

Soyulan direksiyon kromu vb. Kozmetik Yenilemeler

4 lastik

Plaka değişimi.

Dün jant göbeklerini, yan ayna sinyallerini değiştirdim.

Bir de bir şey soracağım ben jantları tekrar kendim boyadım. Kalıcı parlaklık için jantlara nasıl bir uygulama yapabilirim?

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,704
2
9,633
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Değerli yorumlarınız için teşekkürler.

Sizinde önerilerinize göre bir liste yaptım. İlk etapta şunları yapmayı planlıyorum.

Psta cila ve boya koruma

Cam filmi

Paspas takımı

4 lastik

Plaka değişimi.

Dün jant göbeklerini, yan ayna sinyallerini değiştirdim.

Bir de bir şey soracağım ben jantları tekrar kendim boyadım. Kalıcı parlaklık için jantlara nasıl bir uygulama yapabilirim?

Listeyi şöyle bir sıraya koyalım bence ;

4 lastik
Paspas takımı
Pasta cila ve boya koruma
Cam filmi
Plaka değişimi

Jantlarda kalıcı parlaklık elde etmek zor bir iş çünkü sürekli yoldaki toz ve kire + balata tozuna maruz kalıyor , ama şöyle bir önlem olabilir , güzelce jantları temizleyip demir tozu sökücü işlem falan filan yapıldıktan sonra jant için olan seramik koruma var uygulanabilir :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım