KAPALI Ford Focus titanyum mu Toyota Coralla Advance mi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ozgur44

Profesör
22 Eyl 2016
288
371
1,445
Bugün itibari ile araç bayilerinde araçlara baktıktan sonra seçeneklerimi ikiye düşürdüm. Bunlardan birincisi Ford Focus 1.6 titanyum otamatik benzinli ikincisi ise Toyota Coralla 1.6 advance otomatik benzinli siz bunlardan birini seçmek zorunda kalsanız hangisini alır yada önerirdiniz..Bu arada ikisininde fiyatı aşağı yukarı aynı

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Yol tutuş konusunda Focus C segmentinin en başarılı modeli sayılır. Corolla'da iyidir ama şanzıman bildiğim kadarıyla Powershift kadar iyi değil. Yalnız bilmenizi isterim iki motor da yakıtta epeyce savurgan. İç mekan olarak yine Focus önde.

Ozgur44

Profesör
22 Eyl 2016
288
371
1,445
Yol tutuş konusunda Focus C segmentinin en başarılı modeli sayılır. Corolla'da iyidir ama şanzıman bildiğim kadarıyla Powershift kadar iyi değil. Yalnız bilmenizi isterim iki motor da yakıtta epeyce savurgan. İç mekan olarak yine Focus önde.
İlginiz için tşkler. Aracı garanti süresince benzinle sonrasında ise tüp taktırıp kullanmak istiyorum

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,272
45,905
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aynen 5 yetişkin 4 çocuk var
Bu kadar kalabalık aileye corolla da yetmez ki focus hiç yetmez. Bunların hepsinin aynı anda binemeyeceği aşikar ama toplam 5 kişi binseniz, focus'un içinde sıkış tıkış gitmek zorunda kalırsınız. Focus aile kullanımı için pek uygun değil maalesef. İlla otomobil olacak diyorsanız ben sizin yerinizde olsam sw kasa tipine bakarım.

Son düzenleme:

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Toyota corolla da 1.6 132 bg
Ford focus 1.6 125 bg

Corollada valvematic var.vw deki act nin atası.uzun yolda 4 silindirden 2 sini kapatiyor.yakitta fark eder.ford ta bu özellik yok.

Focus kullanicisi genellikle dizel tercih eder.ama toyota da benzinli daha cok tercih edilir.yani 2.el olarak corolla daha iyi olur.

Bazi arkadaslar toyota nin otomatigi iyi degil demisler.1.6 benzinlilerde multidrives var yani cvt sanziman.robotize sadece dizellerde var.focusta kuru cift kavrama sanziman var.corolla sanziman konusunda cok daha sorunsuz olur.

Corolla nin bence en kotu yani su an işcilik.turkiyede uretiliyor.ozellikle arka kapida cam acma dugme cevresinin gelisiguzel konumu,dösemelerin dikis hatalari cok fazla.iscilik focus ta daha iyi.

Atmosferik motor tercih edecek olsam 1.6 motor hacminde en iyi 2 marka honda ve toyota.ayrica toyota lpg yede cok daha uyumlu.

Corolla diyorum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,272
45,905
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hocam siz bu iki araç arasında kalmışsınız. Tabii tercihlerinize saygı duyuyorum. Fakat daha mantıklı bir öneri olduğunu düşündüğüm octavia'yı size tavsiye ederim. Corolla ve focus için 77 bin lira fiyat almışsınız. Şuan 79'a style paket bi xenon farlı, dolu bir 1.2 tsi 110 hp dsg octavia'yı pazarlıkla 77'ye çok rahat alırsınız. İki araçtan da daha geniş iç hacim, aile kullanımına daha yatkın, güzel bir motor şanzıman uyumu, atmosferik motorlardan daha canlı alt devirler v.s çok mantıklı bir seçenek olarak öne çıkıyor bence. Dolu style paket 1.2 tsi 110 hp dsg octavia.. Bir düşünün derim.

Ozgur44

Profesör
22 Eyl 2016
288
371
1,445
Lpg bakımından Corolla bir tık önde. Focusunda donanım olarak fazlası var o yüzden ince eleyip sık dokumam lazım. Artılarını eksilerini iyi etüt edip ona göre karar vericem. Skoda Oktavia'ya gelince evdeki erkek breyler pek sıcak bakmıyorlar o yüzden ona hiç bakmadım

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,056
7
51,431
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
o kadar kalabalık olunca bagaj ve iç mekan hacmi ihtiyacı duyulacaktır. ayrıca lpg uyumu demişsiniz. kendim için ikisinden birini alacak olsam tereddütsüz focus derdim ama belirttiğiniz kriterleri ortaya koyunca açık ara Corolla öne çıkıyor.
Not: corolla'nın benzinli versiyonlarındaki şanzımanı dizellerdekinden farklı diye biliyorum ve hiç kullanmadım. o yüzden şanzıman kriterini göz önünde bulundurmadım.

Ozgur44

Profesör
22 Eyl 2016
288
371
1,445
Anlaşılan iki araçtan birini seçerken bayagı bir zorluk çekeceğiz özelliklede Skoda'nın bayağı bir tavsiye edeni varken birde o acaba dedirtecek gibi geliyor. Önümüzde 2-3 ay var bu süre zarfında gerek test sürüş videoları iZleyerek gereksede forumdaki arkadaşların bilgilerinden faydalanarak en doğrusunu seçeceğimizi umuyor değer verip bilgilerini aktaran arkadaşlarada çok teşekkür ediyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım