Ford mondeo

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

umitberk

Asfalt Kurutucu
2 Eki 2016
35
15
595
Arkadaslar abiler hic mk4 2010 2014 arasi 2.0 ford mondeosu olan yokmu şu forumdada versin test etsinler turkiyede adam akıllı testi yok sifirini alamiyoruz verinde incelesinler gercekleri ogrenelim mademki 2.el isine otopark ailesi olarak girdik olmayanlari inceleyelim merak edilenleri :)

HenLeys

Profesör
9 Eyl 2016
85
63
1,010
2011 2.0 Tdci 140hp powershift mondeomuz var 250 bini geçti babam aktif olarak kullanıyor ve de ankaradayız test edebilceklerini sanmıyorum. Ama isterseniz kısaca bilgi verebilirim

umitberk

Asfalt Kurutucu
2 Eki 2016
35
15
595
Cok iyi olur sessizligi konforu performansi birde usb girisi varmi aciklarsaniz sevinirim he birde genislik birkac tanede foto atarsaniz tadindan yenmez

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Sinan Koç, son kasa Mondeo'yu kullanırken, önceki Mondeolar D sınıfı gibi değildi ama bu kasa D sınıfı gibi demişti. Artık ne kadar haklıdır bilemem.

HenLeys

Profesör
9 Eyl 2016
85
63
1,010
Arabayı ben pek göremiyorum okula kendim gidiyorum vs. görünce fotoğraf çeker atarım aklımda kalanları bahsedeyim. Bizim araç selective donanım güya full ama ilk aldığımızda gelen sanırsam pioneer marka bir ekran vardı rezaletti resmen basmatikti sonrasında biz bi ekran aldık taktık eskisine göre idare ediyor. Usb girişi var yanılmıyorsam torpidoda usb ve telefon bağlantıları sorunsuz çalışıyor. Performans gayet iyi 140 bg 320nm tork 100e kadar baya atik hissettiriyor 100-200 arası da yürüyor ama öyle yeni nesil 2.0 dizeller gibi değil. Topspeed olarak ise 245 görmüştük ibrede ama gpste kaçtır bilmiyorum.

Konfor: Araçta normalde 18 jantlar vardı babam daha az yaksın ve daha konforlu olsun diye 16 jantlarla kullanıyor haliyle biraz daha yumusak. Şehiriçinde genelde geçtiğiniz şeyleri hissediyosunuz ama öyle kırdık arabayı ya da zıpladık, bam güm vs. olmuyor. Şehiriçinde powershift bazen konforu zedeleyebiliyor. O da şöyle oluyor bazen yokusta veya güç talep ettiğinizde vites değiştirmeden de yürüyebilcekken vites küçültüp koltuğa yapıştırma efekti(çok abartmıyım ama) oluşturuyor. Ufak bi örnek vereyim. Sokaktan caddeye çıkıcaksınız sağınıza solunuza bakarken çok yavaşsınız ama vites 2de sonra araba gelmeden hemen çıkıyım derken 1e alıyor ve birden fırlıyor. Uzun yolda da 120kmye kadar rüzgar sesi yok sayılır. Sonrasında yavaş yavaş baslıyor. Lastik sesi rüzgar sesine göre biraz daha fazla.

Ben daha 18 yaşında ehliyeti bile henüz olmayan bir kardeşinizim çok fazla sürme şansım olmadı ama abimin i30 u var ve sürüş keyfi arasındaki farkı ben bile anlayabiliyorum.

estoril

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
14
8
595
Birde sizden duyalım mondeo nasil ic genislik sessizlik motor vb.
İç genişliğe diyecek bişey yok çok iyi
Bizdeki 18 jant olmasına rağmen konforu iyi
Arabanın tek sıkıntısı çok ağır . 1650 kg
Bu yüzden motor hiç 163 hp gibi hissettirmiyor
Bide şanzımanın yavaşlığı eklenince araba sanki 130 beygir gibi felan gidiyo . Şanzıman bizde bi kez değişti bu arada .

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Kardesim merak ettiğim konu madem bu araba bu kadar kötü neden biniyorsunuz satın iyi olan başka arabaya binin.
Ayrıca o araç tank sevenlerin aracı spor sevenlerin degil

estoril

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2016
14
8
595
Kardesim merak ettiğim konu madem bu araba bu kadar kötü neden biniyorsunuz satın iyi olan başka arabaya binin.
Ayrıca o araç tank sevenlerin aracı spor sevenlerin degil
O ne biçim mantıktır . Eksilerini söylüyoruz diye sevmiyomu olduk
Adam sordu bende gerçekleri yazdım

umitberk

Asfalt Kurutucu
2 Eki 2016
35
15
595
Ben oldukca fazla kisiye sorup bilgi almak istiyorum her arabanin eksiği oldugunh biliyorum ve estoril gibi arkadaslarda sagolsun eksiklerini soyluyorlar sadece anlasamadigimiz nokta motor sesinin kimini rahatsiz edip kimini rahatsiz etmemesi ve aracin koltuk sertligi

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Yok hayır bende kötu niyetle söylemedim benim aracımda o kadar eksiklik görsem binmezdim diye söyledim tabiki sevdigi özellikleri vardırki biniyordur mesela ben 2014 mondeoyu arada kısa süreli kullanıyorum sahibi halam.bana göre bagaj kapağı cok yukarda park ederken zorlanıyorsun kasası oldukça ağır şanzımanı konfor odaklı ve işini güzel yapıyor direksiyon ağırlığı çok iyi hissi çok iyi şasisi işini konfor odaklı olarak başarıyor rüzgar sesinden geçer not alabilir fakat kasa ağırlığı yüzünden performans kapatisesi yeterli değil ama eylendirmiyorda değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım