Ford-Opet Anlaşması Doğru mu?

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Gençler selam,

Geçen hafta 2. el(sözde) henüz 17 kmde olan Ford Puma 1.0 ecoboost aldık. Memnunuz falan sıkıntı yok da 1-2 kişi bana Shell den alma Opet’ten al yoksa aracında sıkıntı olursa garanti kapsamına girmez gibi şeyler söyledi, bu bilginin doğruluğu var mıdır? Teşekkürler

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,300
16,240
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Ben çok yanlış buluyorum. Bizde ecosport aldık. Shellden alıyorum benzini gerekirse sonuna kadar da davalık olurum . Opeti kalitesiz buluyorum. Çevremde benzin mazotla ilgili 50 şikayet duyduysam 50 side opettir. Ayak oyunları yapıp diretiyorlar. Fordların asıl sıkıntısı kapılar kitlendiği zaman bile benzin depo kapaklarının kapanmamasıdır. Her zaman erişime müsait durması ford a göre!!!! Güvenlik amaçlıymış.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,880
26,261
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Hiçbir firma yakıt kaynaklı arızaları garanti kapsamına sokmaz, sizin yakıt aldığınız fişlerle yakıtı aldığınız yeri ispatlayıp istasyon firmasından karşılamasını talep etmeniz gerekir. Koç grubundaki araçlarda size verilen opet karta km işleterek yakıt alırsanız uğraşmamış olursunuz bir sıkıntı olduğunda. Biz Fiat'a sürekli opetten alıyoruz depo başı 30-40 km kadar Shell Fuel save e göre kısa menzil dezavantajı var, onu da opet kart puanı dengeliyor bi zararını görmedik

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,070
7
51,462
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
2003'te aldığımız Ford'da 2 kez yakıttan kaynaklı arıza yaşadık. O zamanlar bu tarz bir garanti yoktu. O arabadan sonra babamın 2009'da ve 2010'da Ford'u tercih etmesinin temel sebebi bu yakıt güvence sistemiydi. Arabaları satana kadar sadece opet'ten opet kartla ve km kaydı girilerek benzin alındı. Daha sonra bu garanti işi Fiat'a da geldi. Fakat son iki sene içerisinde durumda bir değişiklik var mı onu bilemem. Bir servise sorup teyidini almak gerek.

aaygen

Profesör
Beta Programı
7 Eyl 2016
332
758
1,895
İstanbul
Marka
Ford
Hiçbir firma yakıt kaynaklı arızaları garanti kapsamına sokmaz, sizin yakıt aldığınız fişlerle yakıtı aldığınız yeri ispatlayıp istasyon firmasından karşılamasını talep etmeniz gerekir. Koç grubundaki araçlarda size verilen opet karta km işleterek yakıt alırsanız uğraşmamış olursunuz bir sıkıntı olduğunda. Biz Fiat'a sürekli opetten alıyoruz depo başı 30-40 km kadar Shell Fuel save e göre kısa menzil dezavantajı var, onu da opet kart puanı dengeliyor bi zararını görmedik

O olay garanti kapsamında olmaz Opet'ten almazsan gibi değil de, arkadaşın söylediği gibi Opet olarak Ford'una benden yakıt koyduysan birşey olursa yokuş yapmam mantığıyla işliyor.
Aşağıdaki linkte de cümle biraz karışık olsa da anlatıyor.

E.C.Uyar

Emre Uyar
Taklacı Güvercin
20 Kas 2020
8
12
295
Antalya
Aynısını Jeep için de yapıyorlar, sözde bütün yakıtlar Opet'ten alınırsa garanti sonrasında oluşan yakıt kaynaklı arızaları da Jeep karşılayacakmış. Buradan iki sonuca varılıyor;
1) Opet pazardaki yerini korumak için fırsat oluşturuyor.
2) Opet kalitesiz yakıt kullanıyor ki böyle bir garanti söz konusu, nitekim aktif kullandığımız Renault'umuz Opet tercih ettiğimiz dönemde her sene bütün kış boyunca DPF'le ilgili arıza nedeniyle çalışmamazlık yapardı. Shell, Petrol Ofisi ve BP gibi firmalara geçince sorun çözüldü. Şu an aile büyüklerinin ısrarı nedeniyle Koç grubu araçlara Opet'ten yakıt alıyoruz, devirsiz kullanımda hemen DPF temizliği için uyarı veriyorlar. Şansımıza Jeep o konuda biraz daha nazik :)

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
909
1
1,765
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
2009 da 0 kilometre Mondeo 2.0 tdci titaniumx manuel araç almıştık. İlk 165.000 kilometresi 3 yıl içinde olmak şartıyla 5 yıl içinde 185.000 km yaptık. Yakıt alırken kilometreyi söyleyip o şekilde alıyorduk. Herhangi bir sıkıntı yaşamadık.

NeR0N

Profesör
22 Kas 2017
230
266
1,335
Anlaşma var tabii ki, ikisi de Koç grubu. Ancak, başka yerden aldığınızda bir problem yaşarsanız da, “Opet’ten almamışsınız, bizi ilgilendirmez” diyemez kimse. Zaten, bu da Ford’u ilgilendiren bir durum olmaz. Sonuçta yakıt ve yakıt firmasıyla alakalı bir durum. Yanlış veya hatalı yakıt alırsanız, araç garantili de olsa, Ford, “gel de, ben garanti kapsamında hallederim” demez. İspatlandığını takdirde, yakıt firması bütün masraflarınızı karşılamakla yükümlüdür. Size tavsiyem, nereden alırsanız alın, yakıt bitene kadar, o yakıt fişini atmayın. Anlaşmalara falan da kulak asmayın. Ford, nasıl Castrol dışı yağı tavsiye etmiyorsa, bu da öyle bir şey. Yarın, öbür gün Motul ile anlaşma yapar, onun yağını tavsiye eder. Değişkenlik gösterebilir bu tarz şeyler.
Ford Puma incelemesini de sizden okumak, izlemek isteriz.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım