Geyik Başlığı 3

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,027
7
51,358
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
3 öğün et yiyorum aşırı keyifli ya bu güneydoğu anadolu.Ayrıca arap kızları da fena değil kıvırcık.Tek sıkıntım kaliteli mazot bulamıyorum biraz kalın mazot satılıyor o da yakıtı ve performansımı etkiledi hoş değil.Ha bir de yanıyuk ya ne sıcak böyle
Hepsine eyvallah da, sıcak dedin beni kaybettin dr. :D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,027
7
51,358
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Başlığınız birden bire Opel başlığına kaymasın diye buradan cevaplayayım dedim.
Jazz'a ben de baktım 123 torku var,bence ablanıza kötülük yapmışsınız :)
4 yaşında yeğenim var, beni en çok o ilgilendirir valla. Hepsinin hayatını kurtardım diyeyim. Katil araba Christine gibi bir Meriva'ları vardı. Bizi öldürmek için çok uğraşırdı. Oradan ağzımız yandı Opel'den. Bu arada Opel'lerin bütün arızaları kullanıcı hatasıdır aklınızda bulunsun. :) Halihazırda 70k km'ye gelmiş Leon'ları var ve gayet memnunlar. 2. araç olarak alınacak. Gerek sorunsuz kullanım (ki benim vag grubu bir arabaya sorunsuz demem fazla görülen bir şey değil), gerekse satış sonrası memnuniyeti olarak Leon'u mumla arayacaklarını sadece yaşanmışlıkları hatırlatarak kısa bir konuşma yapmam yetti. Showroom'da, hatta çoğu zaman test sürüşlerinde beğenilecek arabalar. Ama biz kullandık, resmen firma tarafından kazıklandık. Kazıklanan başkalarına da gözümle şahit oldum. Servisler ayrı rezalet, kendi arabamda 1 kere kazıklandım yetmedi, 2 kez kazıklanıp akıllandım. Ha, bu arada test aracında orta konsolun satış görevlisinin kucağında kalmasını da forumda bazı arkadaşlar hatırlayabilir :D Beni %100 haklı yapamayan tek şey, forumda yeni nesil Opel'lerden alıp kullanıp memnun olan arkadaşların da olması. Ben son 3 yılda 0 km alıp arabasından memnun olan canlı gözle 1 Opel kullanıcısını gördüm. Geri kalanları hep forumda tanıdıklarım :D

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,915
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota

4 yaşında yeğenim var, beni en çok o ilgilendirir valla. Hepsinin hayatını kurtardım diyeyim. Katil araba Christine gibi bir Meriva'ları vardı. Bizi öldürmek için çok uğraşırdı. Oradan ağzımız yandı Opel'den. Bu arada Opel'lerin bütün arızaları kullanıcı hatasıdır aklınızda bulunsun. :) Halihazırda 70k km'ye gelmiş Leon'ları var ve gayet memnunlar. 2. araç olarak alınacak. Gerek sorunsuz kullanım (ki benim vag grubu bir arabaya sorunsuz demem fazla görülen bir şey değil), gerekse satış sonrası memnuniyeti olarak Leon'u mumla arayacaklarını sadece yaşanmışlıkları hatırlatarak kısa bir konuşma yapmam yetti. Showroom'da, hatta çoğu zaman test sürüşlerinde beğenilecek arabalar. Ama biz kullandık, resmen firma tarafından kazıklandık. Kazıklanan başkalarına da gözümle şahit oldum. Servisler ayrı rezalet, kendi arabamda 1 kere kazıklandım yetmedi, 2 kez kazıklanıp akıllandım. Ha, bu arada test aracında orta konsolun satış görevlisinin kucağında kalmasını da forumda bazı arkadaşlar hatırlayabilir :D Beni %100 haklı yapamayan tek şey, forumda yeni nesil Opel'lerden alıp kullanıp memnun olan arkadaşların da olması. Ben son 3 yılda 0 km alıp arabasından memnun olan canlı gözle 1 Opel kullanıcısını gördüm. Geri kalanları hep forumda tanıdıklarım :D
+Test araçlarında trim sesi geliyor alt takımdan gergin metal sesi geliyor.Kullandığım insigninın bagajını vurduktan sonra yaptırmışlar o da yağlı boya gibi duruyor akmış vs.Servisi de burdan gözümde kaldı

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat

Ben de 2012 astra vardı çok memnundum hiç bir sorun yaşamadım 2 yıl boyunca.Amcam da Meriva var o ara sıra arabasını değişmek istiyor ama parası yok belki memnun değildir çok detaylı bilmiyorum.Ama meriva'ya göre opeli tümden gömmek yanlış olur.Bence çok sağlam,güvenlikli ve iyi yol tutan araçlar üreten bir marka.Leon'u çok merak ediyorum,hala f/p arabasıymış bugün ki araştırmalarıma göre diyorum.Ayrıca yeni makyajlandı.Alsam mı diye düşünüyorum Xcellence donanımlısını.

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
an itibari ile 12 günlük focusla ucundan Akdeniz dahil ege turumu bitirdim 2.5k km yaptım 3.5 depo yakmışım genel ortalamam 5.2 arabada 4 tane oversize insan ve 5 büyük bavul vardı, araba ile son izlenimim çok ama çok dar klostrofobik resmen, malzeme kalitesi ise gayet yeterli yol tutuş konforu da, fakat gelelim yol sesi ve süspansiyon sesine araba bariz yalıtım zayıf ve süspansiyon aşırı sesli çalışıyordu, hele ki şehir içinde sert darbelerde pata küte ses geliyordu. motor 95 bg lik 6 ileri oranlı şanzumanlı 1.6 tdci ünite vardı ve birçok kez yetersiz geldi fakat bunda motorun değil şanzımanın kusuru var resmen motor gücünü yola aktaramadı defalarca 6 dan direkt olarak 4-3 şeklinde vites değiştirdim benim boyumdan kaynaklı olabilir (193 cm 165kg ) hiç bir zaman net sürüş pozisyonumu bulamadım eğer hız sabitleme olmasaydı bu kadar yol yapamazdım 10 dk gaz pedalını kullandıktan sonra dehşet bacağım ve bileğim ağrımaya başlıyordu sürüş pozisyonu nedeniyle, iç mekanda ise her şey yerli yerinde ve akıllıca tasarlanmıştı ilk ford'um olmasına rağmen hiç yadırgamadım kol dayama da yükseklik ayarı olmasını isterdim. son olarak focusu sw olarak almayı babam ciddi anlamda düşünüyor fakat benim kendi kanaatim yeni arabalar bana göre kesinlikle değil yarın sabah olunca kendi 2001 model arabamı kullanmak için can atıyorum resmen. Focusu almayı düşünen varsa düşünmesin hemen bir bayiye gitsin bence gayet yeterli ve makul bir araç, soru sormak isteyen varsa seve seve cevaplarım :D (not: yarında sıfır km bir egea 1.3 teslim alıyoruz inşallah fotoları akşama burada olur :D)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,027
7
51,358
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
an itibari ile 12 günlük focusla ucundan Akdeniz dahil ege turumu bitirdim 2.5k km yaptım 3.5 depo yakmışım genel ortalamam 5.2 arabada 4 tane oversize insan ve 5 büyük bavul vardı, araba ile son izlenimim çok ama çok dar klostrofobik resmen, malzeme kalitesi ise gayet yeterli yol tutuş konforu da, fakat gelelim yol sesi ve süspansiyon sesine araba bariz yalıtım zayıf ve süspansiyon aşırı sesli çalışıyordu, hele ki şehir içinde sert darbelerde pata küte ses geliyordu. motor 95 bg lik 6 ileri oranlı şanzumanlı 1.6 tdci ünite vardı ve birçok kez yetersiz geldi fakat bunda motorun değil şanzımanın kusuru var resmen motor gücünü yola aktaramadı defalarca 6 dan direkt olarak 4-3 şeklinde vites değiştirdim benim boyumdan kaynaklı olabilir (193 cm 165kg ) hiç bir zaman net sürüş pozisyonumu bulamadım eğer hız sabitleme olmasaydı bu kadar yol yapamazdım 10 dk gaz pedalını kullandıktan sonra dehşet bacağım ve bileğim ağrımaya başlıyordu sürüş pozisyonu nedeniyle, iç mekanda ise her şey yerli yerinde ve akıllıca tasarlanmıştı ilk ford'um olmasına rağmen hiç yadırgamadım kol dayama da yükseklik ayarı olmasını isterdim. son olarak focusu sw olarak almayı babam ciddi anlamda düşünüyor fakat benim kendi kanaatim yeni arabalar bana göre kesinlikle değil yarın sabah olunca kendi 2001 model arabamı kullanmak için can atıyorum resmen. Focusu almayı düşünen varsa düşünmesin hemen bir bayiye gitsin bence gayet yeterli ve makul bir araç, soru sormak isteyen varsa seve seve cevaplarım :D (not: yarında sıfır km bir egea 1.3 teslim alıyoruz inşallah fotoları akşama burada olur :D)
Bu çocuğun boyu uzun boyu, ondan olmamış. Ben aynı kalıbın 1.79 boyuyla rahat sürüş pozisyonu bulabiliyorum focus'ta :)
Ben de 2012 astra vardı çok memnundum hiç bir sorun yaşamadım 2 yıl boyunca.Amcam da Meriva var o ara sıra arabasını değişmek istiyor ama parası yok belki memnun değildir çok detaylı bilmiyorum.Ama meriva'ya göre opeli tümden gömmek yanlış olur.Bence çok sağlam,güvenlikli ve iyi yol tutan araçlar üreten bir marka.Leon'u çok merak ediyorum,hala f/p arabasıymış bugün ki araştırmalarıma göre diyorum.Ayrıca yeni makyajlandı.Alsam mı diye düşünüyorum Xcellence donanımlısını.
Üretim kalitesine, kalite kontroldeki standardizasyonuna, satış sonrasında markanın sattığı ürünün arkasında duracağına, servislerin işlerini layığıyla yapacağına güvenmiyorum.
Yoksa dediğiniz gibi sağlam yol tutan, içinde iyi hissettiren arabalar yapıyor. LPG takılmadıça motor ve otm. şanzıman kombinasyonları da piyasadaki en iyilerden. Zaten bahsettiğim telefon konuşmasında "opel yol tutmaz, çok yakar, o şanzıman elinde kalır" gibi söylemlerim olmadı. Direk arabanın ellerinde kalması ihtimalini hatırlattım.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
2.5k km'de 3.5 depo hiç fena değil bizde 1.500 2000km gibi yol yapacaz helalinden bi 4 depo yakarız diye düşünüyoruz :D:D.

emreozukan

Panpa
22 Kas 2016
1,905
4,561
3,720
2.5k km'de 3.5 depo hiç fena değil bizde 1.500 2000km gibi yol yapacaz helalinden bi 4 depo yakarız diye düşünüyoruz :D:D.
ahfashah lan artık en son ilk kez babama verdim bugun susurluktan sonra o ana kadar 4.7 idi babam bir aldı arabayı 5.2 oldu adam yardırıyor :D ben kullansam sizde 3 depo :D

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
4-5 aydır yeni superb kullanıyorum. (1.4 tsi dsg, prestige) . Bagajı, arka diz mesafesi ve heybetli görüntüsü haricinde tam bir cacık. Sürüş hiç zevkli değil. Süspansiyon ilk bir kaç santim çok yumuşak ama çalışma mesafesi çok kısa. Hemen bam güm ediyor. Tümseklerden geçerken ön takımdan sesler geliyor. Araba sıkı değil. Şase burkulması çok net hissediliyor. Trimleri gıcırdatıyor. Uzun yolda düz giderken iyi ama hızlı virajlarda yaylanıyor ve hiç güven vermiyor. 1.4 150hp lik motor güzel canlı. Araba heybetine göre çok da ağır değil o yüzden yürüyor. Ama dönmüyor malesef. Başka merak ettiğin varsa cevaplayabilirim.
Valla hocam çok teşekkür ederim. Ben bunların aynısını değince antici oluyorum çok şükür bir sahibi yorum yapabildi. Bende 1.6 tdi kullandım ve uzun yolculuk yaptım prestige ve active paket bir de o arabanın gitmediğini ama 7.2 yaktığını düşünün :) Hocam bir de ben sorayım arabanın yalıtımı hakkında ne düşünüyorsun.

Son düzenleme:

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
Valla hocam çok teşekkür ederim. Ben bunların aynısını değince antici oluyorum çok şükür bir sahibi yorum yapabildi. Bende 1.6 tdi kullandım uzun yolculuk yaptım prestige ve active paket bir de o arabanın gitmediğini ama 7.2 yaktığını düşünün :) Hocam bir de ben sorayım arabanın yalıtımı hakkında ne düşünüyorsun.
Mesaj yanlış konuya uçmuş ama neyse :)
Yalıtım bence fena değil. Özellikle motor sesini çok iyi yalıtmışlar. Ya da motor çok sessiz. Vitesi kendim değiştireyim diyorum ama duymakta zorlanıyorum :) Bu arada bendeki 2016 sonunda gelen güncel (ufak makyajlı) model.

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Mesaj yanlış konuya uçmuş ama neyse :)
Yalıtım bence fena değil. Özellikle motor sesini çok iyi yalıtmışlar. Ya da motor çok sessiz. Vitesi kendim değiştireyim diyorum ama duymakta zorlanıyorum :) Bu arada bendeki 2016 sonunda gelen güncel (ufak makyajlı) model.
Motor cidden sessiz ben dizeli kullandım devir çeviriyorum tık yok araba da :) ben özellikle arkadan süspansiyon sesi alıyordu onu beni şehir içinde rahatsız etmişti mondeo ve insignia göre size göre durum nasıl :)

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
İyi geceler

IMG_20170827_234523.jpg

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
Motor cidden sessiz ben dizeli kullandım devir çeviriyorum tık yok araba da :) ben özellikle arkadan süspansiyon sesi alıyordu onu beni şehir içinde rahatsız etmişti mondeo ve insignia göre size göre durum nasıl :)
Ön süspansiyondan gelen sesi duyuyorum ama arkadan duymadım yada dikkat etmedim. Belki arkada oturanlar duyuyordur. Öndeki bariz duyuluyor çünkü.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım