Geyik Başlığı 3

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TheAMG56

Panpa
7 Kas 2016
506
2,940
4,220
33
İstanbul
Marka
Renault
Beyler, Black Mesa isminde bir oyun var. Daha doğrusu efsane oyun Half - Life'ın birebir aynısı, konusu v.s ama görselleştirme falan daha kaliteli. Steam'de indirimde ve bu oyunu oynayan, hakkında bilgisi olan var mı ?
Oynadım ve bitirdim hocam, kendimce eskisi kadar keyifli olmasa da; fizik motorunun değişmesi ve cesetlerin daha parça pinçik olması :p hoşuma gitti. İyi de bir nostalji olmuştu. Bir takım problemleri yok değil tabi. Mesela; depar atmak çok garip olmuş yeni fizik motoruyla. Şöyle tezahür edeyim; yüksek hızlarda daha araba limitlerine ulaşmamış ama lastikler ben bittim abi :confused: diyip yüzmeye başlar ya, aynı o hissi uyandırdı bende. Yağ üzerinde kayıyormuş gibi depar atıyor karakter. Ben oyunu ilk olarak orta zorlukta bitirdim ve baya keyif aldım. Aylar sonra tekrar bitirmek için başlamak istedim ve en zor seviyede açtım. Zombiler ve yaratıklar tamam yine ölüyorlar eyvallah ama o paralı askerler... Tek atıyorlar resmen. İmkanı yok en zorda onları elimine edemedim, en sonunda pes edip zorluğu düşürdüm. :D Tavsiye ederim hocam alın oynayın. :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,322
46,005
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Oynadım ve bitirdim hocam, kendimce eskisi kadar keyifli olmasa da; fizik motorunun değişmesi ve cesetlerin daha parça pinçik olması :p hoşuma gitti. İyi de bir nostalji olmuştu. Bir takım problemleri yok değil tabi. Mesela; depar atmak çok garip olmuş yeni fizik motoruyla. Şöyle tezahür edeyim; yüksek hızlarda daha araba limitlerine ulaşmamış ama lastikler ben bittim abi :confused: diyip yüzmeye başlar ya, aynı o hissi uyandırdı bende. Yağ üzerinde kayıyormuş gibi depar atıyor karakter. Ben oyunu ilk olarak orta zorlukta bitirdim ve baya keyif aldım. Aylar sonra tekrar bitirmek için başlamak istedim ve en zor seviyede açtım. Zombiler ve yaratıklar tamam yine ölüyorlar eyvallah ama o paralı askerler... Tek atıyorlar resmen. İmkanı yok en zorda onları elimine edemedim, en sonunda pes edip zorluğu düşürdüm. :D Tavsiye ederim hocam alın oynayın. :)
Ben de 98'den kalma orijinal kutusunda üzerinde cd key ile beraber oyun var. Ama cd key başkası tarafından kullanılıyor diyor. Muhtemelen yıllar içinde başkasına vermişler. Steam'de Half life source ve Black mesa var. Half life source'da xen bölümleri de var ve orijinal oyuna çok yakın. Black mesa ise görselleştirmeleri falan çok güzel olmuş ama xen bölümü yok. Aralık'ta gelecek diyorlar. Hangisini alsam bilemedim o sebeple sordum birazda :)

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Ben de 98'den kalma orijinal kutusunda üzerinde cd key ile beraber oyun var. Ama cd key başkası tarafından kullanılıyor diyor. Muhtemelen yıllar içinde başkasına vermişler. Steam'de Half life source ve Black mesa var. Half life source'da xen bölümleri de var ve orijinal oyuna çok yakın. Black mesa ise görselleştirmeleri falan çok güzel olmuş ama xen bölümü yok. Aralık'ta gelecek diyorlar. Hangisini alsam bilemedim o sebeple sordum birazda :)
Direkt Black Mesa'yı al abi. Zamanında milyon kere orijinal oyunu bitirdim, geçenlerde de Black Mesa'yı. Detaylar olsun, espriler olsun, diyaloglar olsun o kadar aslına sadık, o kadar güzel göndermeler yapmışlar ki zevk ala ala oynadım. Ekledikleri şeyler de gerçekten çok başarılı. Hem yeni müzikler, hem source motorunun imkanlarıyla sağlanan bulmacalar oyuna ayrı bir zevk katmış. Xen bölümlerinin olmamasına takılma, zaten Aralık'ta gelecek onlar. Diğer yandan HL: Source asıl oyunun meyvesini yemek amacıyla Valve tarafından ortaya atılmış ne idüğü belirsiz bir şey.

Umarım ileride Black Mesa'yı yapan elemanlar Half-Life'ın ek paketlerine de el atar, onları da oynayabiliriz güncel motorla.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,322
46,005
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Direkt Black Mesa'yı al abi. Zamanında milyon kere orijinal oyunu bitirdim, geçenlerde de Black Mesa'yı. Detaylar olsun, espriler olsun, diyaloglar olsun o kadar aslına sadık, o kadar güzel göndermeler yapmışlar ki zevk ala ala oynadım. Ekledikleri şeyler de gerçekten çok başarılı. Hem yeni müzikler, hem source motorunun imkanlarıyla sağlanan bulmacalar oyuna ayrı bir zevk katmış. Xen bölümlerinin olmamasına takılma, zaten Aralık'ta gelecek onlar. Diğer yandan HL: Source asıl oyunun meyvesini yemek amacıyla Valve tarafından ortaya atılmış ne idüğü belirsiz bir şey.

Umarım ileride Black Mesa'yı yapan elemanlar Half-Life'ın ek paketlerine de el atar, onları da oynayabiliriz güncel motorla.
Eyvallah hocam. Hemen hemen çoğu yoruma da baktım ve neredeyse kimse olumsuz bir şey dememiş. Aydınlattığın için teşekkür ederim, hazır indirimdeyken alayım Black Mesa'yı :)

BatuhanSks

Profesör
9 Kas 2016
179
186
1,185
Dün yağmur yağdı bende bizim tankerin tadına bakayım dedim biraz :) ama esp yani tcyi kapatınca en ufak dokunuşda sarıyor mübarek, geniş taban lastikten ötürü sanırım , neyse tatlı bi göbek vardı yarım gazla, etraf boşmu diğe bakarım , hep boşken yaparım, abi bu yine patinaja düştü gelmez gelmez dedim arkası bi geldi spin attım :) bozuntuya vermeden devam ettim dayı şok oldu onada slm bu arada, sonuç olarak no otomatik yes manuel ...:D

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Bugün köprü açılışı vardır kutlanamaz, ohal vardır kutlanamaz , hava şartları el vermez kutlanamaz vb komik bahanelerle bugünü kutlamayacaklarını biliyorum ama olurda tv de görürsek Gazi Mustafa Kemal değil Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Anafartalar Komutanı Gazi Mareşal Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk demek zorunda.Çekemeyen ve protokolde eksik söyleyenlere duyurulur.

emert20

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,451
6,788
4,270
27
Denizli
Marka
Fiat
CUMHUR%c4%b0YET-BAYRAMI-29-ek%c4%b0M.jpg

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Millet bir şey soracam yav sizce bu zamlar böyle patır patır devam ederse halk ayaklanır mı? Ayaklanırsa zamlar çekilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım