Geyik Başlığı 4

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cussler

Panpa
5 Eki 2016
3,477
8,934
4,970
Marka
Toyota
Screenshot_2018-03-21-02-38-43-1.png

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,027
1,998
2,770
Marka
Subaru
Mental olarak yorulduktan sonra şekerli serin birşeyin içmenin verdiği keyif tartışılmaz; ama bunu sabah yapıyorsanız hayat size pek tatlı davranmamıştır. :(

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Günaydın
Burası dağ taş üstünde plakası olmayan Peugeot 3008 - 5008 ve Skoda SuperB kaynıyor. Ama şöyleki 5008 baya heybetli.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,079
4,359
4,220
varsova
Marka
Porsche
Diploma konusunda bir konu dolasiyor, kimden alinti yapsam bilemedim, alintilamadan konuya dalayim en iyisi..
Universite egitimi meslek yetistirme kursu degildir, diploma sahibi olmak demek o konuda uzman oldugunuz anlamina gelmez. Bir konuda beyaz yaka olacaksaniz, diplomasiz bu durum kimi sektorde imkansizdir kimi sektorde mumkundur ama mumkun olsa dahi ya cok zordur ya da sinirlidir(limitli yani ingilizce klavye)

Universite egitimi size vizyon kazandirir, makine muhendisi olarak 20 yillik ustanin yaptigi isi yapmanizi sizden beklememeli kimse, 20 yillik ustanin ben yaptim oldu zihniyetiyle ezberduzen yaptigi seylerle , bak ustacim sen boyle yapiyosun ama ben bunu hesapladim analizini yaptim bu yarin buradan kirilir catlar diyebilen adamdir muhendis, ongoru yetenegi fizibilite vs..

Kariyer anlaminda da diplomanin gerekliligi ile ilgili soyle bir ornek paylasayim. IT sektorunde calisiyorum, bu sektore girmek icin lise mezunu olmaniza bile gerek yok. ama yapacaginiz is sabah aksam uyumadan kod yazmak ve ekibin junioru olarak kimsenin dokunmak istemedigi angarya isleri yapmak olacak. bulundugunuz ekibe alinan ekip lideri sef yada yonetici sizin kadar is tecrubesi olan ama o konuda master yada doktora yapmis biri olacak, yani diplomasiz yukselmeniz pek olasi degil, gozlemledigim yukselmek isteyen diplomasiz calisanlar haftasonu universitelerine gidip kendilerine bir diploma edinme pesinde..

Ozetle diploma tek basina yeterli degil, tecrube sart, ama sadece tecrube diploma yerine gecmiyor. En azindan calistigim 3 kurumsal firmada da durum boyleydi.

boris-M5

Profesör
30 Eki 2016
803
1,219
2,270
istanbul
Marka
Peugeot
Beyler,abiler,ablalar yardımm!!
Ben istanbulda özel bi üni de gastronomi ve mutfak sanatları okuyorum.Bu yıl ilk sene olduğu için dersler yoğun değil.3 gün gidiş 4 gün yatış.(Okula arabamla gidiyorum.Diğer arkadaşlarıma nazaran benimki baya bi düz araba yani)(not:ezikleme durumu yok,boş bi bilgi)
ama bu okulda kendimi geliştiremiyorum.Arkadaşlarım varlıklı olduğu için kimse geleceğini takmıyor ve arkadaşlarımla şunu yapayım burayı gezeyim durumu yok.Bu dönem ingiltereye gidiyolardı bizim bölüm.İnanırmısınız 1 tane gidecek adam bulamadım beraber.
Sorum şu:yatay geçiş yapıp sakarya veya yakın ilden bi bölüme gidip (sevdiğim bölümlerden) yerleşip,bereber bi şeylere atılabileceğim insanlar var mı* Devlet okulunda olay farklı mı
Not:Orda da o insanlar vardır demeyin çünkü yok,girişimci biriyim ama beni bile köreltiyolar.
Yeni nesili de göze alarak yardm!
inşallah anlatabilmişimdir

Cagdas Cag

Panpa
Destekçi
10 Şub 2017
2,840
6,727
4,520
Marka
Audi
E o zaman misal benim hesapta deneyelim, size zahmet bir yüklenin benim mesajlara da görelim. Şimdi baktım stage4 diye bir ödül varmış, msj başına 4 beğeni vurdu mu ödül puanı ateşliyormuş. Bir bakalım hele nasıl oluyormuş :D
@alfhonso daha kolay olabilir :D O daha yakın sanki panpa üstü olmaya. Ona yüklenelim bence

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Ben istanbulda özel bi üni de gastronomi ve mutfak sanatları okuyorum.Bu yıl ilk sene olduğu için dersler yoğun değil.3 gün gidiş 4 gün yatış.(Okula arabamla gidiyorum.Diğer arkadaşlarıma nazaran benimki baya bi düz araba yani)(not:ezikleme durumu yok,boş bi bilgi)
ama bu okulda kendimi geliştiremiyorum.Arkadaşlarım varlıklı olduğu için kimse geleceğini takmıyor ve arkadaşlarımla şunu yapayım burayı gezeyim durumu yok.Bu dönem ingiltereye gidiyolardı bizim bölüm.İnanırmısınız 1 tane gidecek adam bulamadım beraber.
Sorum şu:yatay geçiş yapıp sakarya veya yakın ilden bi bölüme gidip (sevdiğim bölümlerden) yerleşip,bereber bi şeylere atılabileceğim insanlar var mı* Devlet okulunda olay farklı mı
Not:Orda da o insanlar vardır demeyin çünkü yok,girişimci biriyim ama beni bile köreltiyolar.
İngiltereye gidecek kişi zor bulursun

boris-M5

Profesör
30 Eki 2016
803
1,219
2,270
istanbul
Marka
Peugeot
İngiltereye gidecek kişi zor bulursun
İngiltere olayi soyle 1 bucuk hafta kalmaya gidicektik mutfaklari felan gezicektik.sinifin yarisi felan gitti bizim arkadaslarin hepsi mirin kirin etti.(diger gidenler hic kafam uymayan tiplerdi.garip muhabbetleri vardi.buraya yazmayayim.)
İngiltere fiyati orta halli olmama ragmen fazla gelmedi bana,onlara hic koymaz sen dusun

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
İngiltere olayi soyle 1 bucuk hafta kalmaya gidicektik mutfaklari felan gezicektik.sinifin yarisi felan gitti bizim arkadaslarin hepsi mirin kirin etti.(diger gidenler hic kafam uymayan tiplerdi.garip muhabbetleri vardi.buraya yazmayayim.)
İngiltere fiyati orta halli olmama ragmen fazla gelmedi bana,onlara hic koymaz sen dusun
Bu işte özel universitenin nimeti devlet okulunda kimse demez hadi çocuklar bu hafta avrupa turuna çıkalım 3 gün asya turu yapalım vs diye. Kendi imkanlarinla devletteyken gitmeye kalksan yanına birilerini zor bulursun. Benim tavsiyem istanbulda kal diğer üniversitelerin gastronomi kulüpleri oluyor onlarla irtibata geç onların etkinliklerine katıl vaktin var daha çok insanla tanış küçük sehirlerde istanbuldaki gibi multikültürel ortamı bulman daha zor olur

boris-M5

Profesör
30 Eki 2016
803
1,219
2,270
istanbul
Marka
Peugeot
Bu işte özel universitenin nimeti devlet okulunda kimse demez hadi çocuklar bu hafta avrupa turuna çıkalım 3 gün asya turu yapalım vs diye. Kendi imkanlarinla devletteyken gitmeye kalksan yanına birilerini zor bulursun. Benim tavsiyem istanbulda kal diğer üniversitelerin gastronomi kulüpleri oluyor onlarla irtibata geç onların etkinliklerine katıl vaktin var daha çok insanla tanış küçük sehirlerde istanbuldaki gibi multikültürel ortamı bulman daha zor olur
Açıkcasi bizim okulun gast. Kulubu zaten diger okullardan daha iyi ve bende uyeyim(wp grubunda bile).Sınifimda ki bi eleman da kulüp baskani.onun sayesinde konferanslara,tadimlara falan takiliyoruz da,da iste

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
870
2,038
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
hangi üniversite? eğer söylemende sakınca yoksa... bende okan üniversitesinde gastronomi okuyorum.
tavsiye olarak, kendini geliştirmen için staj yapabilirsin ama gelecek senelerinde zorunlu olacağı için sana kalmış.

Son düzenleme:

boris-M5

Profesör
30 Eki 2016
803
1,219
2,270
istanbul
Marka
Peugeot
hangi üniversite? eğer söylemende sakınca yoksa... bende okan üniversitesinde gastronomi okuyorum.
tavsiye olarak, kendini geliştirmen için staj yapabilirsin ama gelecek senelerinde zorunlu olacağı için sana kalmış.
şimdilik söylemiyim üni'yi gerek yok.tavsiyen için sağol ama staj işin zorunlu kısmı dediğin gibi ayrıca hali hazırda bi yerde çalışıyorum kısa vadeli,benim derdim gezip görüp birazda insan ilişkileri.Biliyosun bizim bölümde gözü açık oluncak,çevren çok geniş olucak,çok şey biliceksin ki alaylılardan ya da aşcılardan farkın olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım