KAPALI Golf 7 kasislerden geçerken ve düşük devirlerde gelen sesler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

maayyildiz

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
47
58
635
Merhaba Arkadaşlar,

Araç Golf 7 110hp manuel 15 000KM de
Sabahları kasislerden geçerken garip bir ses gelmeye başladı.
sese ait video :

Ayrıca 1 ve 2. viteslerde tahmini 2000 devire kadar gırr gırr kırık dişli sesi benzeri bir ses geliyor. Durur vaziyette, rölantide ve diğer viteslerde ses yok.

Bilgisi olan var mı ?

Servis hepsine normal diyor.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
4.vites 2k devirde kaç km hız yapıyor.Hep 4 ileriler için merak etmişimdir.Bora'da genelde 3k devirde filan atıyodu vitesi.
bılmıyorum desem ınanırmısın . merak edıyorsan tuzlada oluyorum genelde bır mazda ıncelersın hıc yoktan .sunu soyleyebılırım dohc motor oldugundan tahmın gerceklestırebılırım anca

maayyildiz

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
47
58
635
Salıncak burçlarından geliyormuş bu ses ve kronik miş. A3, Golf 7 ve yeni leon da bu sorun varmış. Servis yağlayıp yolluyormuş , bir süre sonra tekrar başlıyormuş. Kısacası kalıcı bir çözümü yokmuş.

Benim anlamadığım, madem böyle bir sorundan haberiniz var 15 000 bakımında söylediğim halde neden yağlanmadı. Sözde bakım için 600TL aldılar. Bakımda bunların yağlanması gerekmez mi. Motor yağı iki filitre yapıştır 600 gönder. Adi hırsızlar.

Ekli dosyalar

• 000.jpg
    000.jpg
    226.8 KB · Görüntüleme: 356

maayyildiz

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
47
58
635
Sabah aracı bıraktım. Müşteri temsilcisindeki surat "yine mi sen geldin, bozuksa bozuk kullan " şeklinde.
Bakımda size bunu söylemiştim bana "havalar soğudu bu sesler normal demiştiniz" on sefer gelmek zorunda mıyım dediğimde aldığım cevap " o zaman bu kadar ses yoktu şimdi artmışsa biz ne yapalım" gibi oldu. Halbuki bakımı yaptıralı daha 1 ay oldu.

Kısacası Doğuş hep haklı arkadaşlar, onlarda hata olması mümkün değil. Kıllık yapıp aracı akşama vereceklerini söylediler. bir iki saat bekleyeyim alayım değimde olmaz git akşama gel şeklinde bir muamele gördük.

Bakalım umarım halledebilirler. Salıncak burcu diye adres gösterdik artık bunu da yapamazlarsa diyecek bir şey yok.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Sabah aracı bıraktım. Müşteri temsilcisindeki surat "yine mi sen geldin, bozuksa bozuk kullan " şeklinde.
Bakımda size bunu söylemiştim bana "havalar soğudu bu sesler normal demiştiniz" on sefer gelmek zorunda mıyım dediğimde aldığım cevap " o zaman bu kadar ses yoktu şimdi artmışsa biz ne yapalım" gibi oldu. Halbuki bakımı yaptıralı daha 1 ay oldu.

Kısacası Doğuş hep haklı arkadaşlar, onlarda hata olması mümkün değil. Kıllık yapıp aracı akşama vereceklerini söylediler. bir iki saat bekleyeyim alayım değimde olmaz git akşama gel şeklinde bir muamele gördük.

Bakalım umarım halledebilirler. Salıncak burcu diye adres gösterdik artık bunu da yapamazlarsa diyecek bir şey yok.
Klasik bir dogus felsefesi hocam. Allah yardimciniz olsun.

maayyildiz

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
47
58
635
Ön takım braket lerde sorun varmış. Parça ellerinde yok muş Almanya'dan sipariş vermişler (nasıl stokta yoksa anlamadım. Kartal oto sanayi ye didip alırdım bi koşu ben).
Kısacası arabayı akşama teslim edecekler, parçalar gelince tekrar geri çağıracaklar falan filan.

Bu arada braket nedir ki :)))

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,024
7
51,357
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ön takım braket lerde sorun varmış. Parça ellerinde yok muş Almanya'dan sipariş vermişler (nasıl stokta yoksa anlamadım. Kartal oto sanayi ye didip alırdım bi koşu ben).
Kısacası arabayı akşama teslim edecekler, parçalar gelince tekrar geri çağıracaklar falan filan.

Bu arada braket nedir ki :)))
Valla mimaride konsol çıkmanın altındaki L destek mantığıyla çalışan genelde süslü işlemeli bindirmelik diye biliyorum ama Golf'ün ön takımlarında bilemedim :)

maayyildiz

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
47
58
635
Aracı teslim aldım. Salıncaklar garantiden değişecek. Fakat ellerinde yokmuş.Almanyadan gelecek tahmini 20 gün. Milyon dolarlık tesiste depoda salıncak yok. En çok kullanılan malzeme. İlgnç.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,215
45,807
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aracı teslim aldım. Salıncaklar garantiden değişecek. Fakat ellerinde yokmuş.Almanyadan gelecek tahmini 20 gün. Milyon dolarlık tesiste depoda salıncak yok. En çok kullanılan malzeme. İlgnç.
Haklısınız hocam ama şu sıralar ülkenin ekonomik durumu çok kötü. Dolayısıyla yetkili servisler fazla yedek parça satın alıp stokta bekletmek istemiyor çünkü sıcak parayı stoklara gömmek istemiyorlar. Bunun yerine maalesef müşteriyi bekletmeyi, mağdur etmeyi daha uygun buluyorlar.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
hocam kusura bakmayında sinirim bozuldu. bahsettıgınız sey gercekten bunca yeri olan sekerpınarda tesıslerı olan bunca yerde hızmet veren fırma.sonra dogus neden kötü. saka gibi ya

maayyildiz

Asfalt Kurutucu
10 Kas 2016
47
58
635
Yeni bir sesim daha oldu arkadaşlar. Araba resmen dökülüyor. Servise götürsek buna da normal diyecek eminim. En iyisi bir bidon benzin alıp arabayı kartal doğuşun önünse yakmak sanırım.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,215
45,807
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yeni bir sesim daha oldu arkadaşlar. Araba resmen dökülüyor. Servise götürsek buna da normal diyecek eminim. En iyisi bir bidon benzin alıp arabayı kartal doğuşun önünse yakmak sanırım.
Hocam vallahi hem üzülüyorum hem de sizin adınıza şaşırıyorum. Ama belli ki sizin aracınızın seri üretiminde sorun olmuş. Tahminimce bu aracın debriyaj setinin komple değişmesi gerekiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım