KAPALI Golf 7 Satılıp Mazda 3 Benzinli Alınır Mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mazdam

Profesör
19 Mar 2017
138
263
1,035
Selam panpalar,
Soru gayet açık.

Golf 7 1.2 tsi satılıp Mazda 3 benzinli Power sense alınır mı 109 bin liraya?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ek olarak DSG'mi Manuel'mi ona göre fikir belirtelim.Çünkü DSG ise büyük ihtimal bozulacaktır.:confused:
Şimdi bozulup bozulmama ihtimali üzerinden bir yorum yapmak zor. Burada asıl mevzu golf'ün kaça gideceğidir. Golf'ün üzerine mazda için fazla para eklemek gerekirse pek mantıklı olmayabilir. Ama dediğim gibi golf'ün yaşını, donanımını, km'sini falan detaylarını bilmemiz gerek.

Mazdam

Profesör
19 Mar 2017
138
263
1,035
Şimdi bozulup bozulmama ihtimali üzerinden bir yorum yapmak zor. Burada asıl mevzu golf'ün kaça gideceğidir. Golf'ün üzerine mazda için fazla para eklemek gerekirse pek mantıklı olmayabilir. Ama dediğim gibi golf'ün yaşını, donanımını, km'sini falan detaylarını bilmemiz gerek.
Panpa;
Golf 1.2 tsi manual comfortline 2016 model.
Mazda 3'ün liste fiyatı 109 bin lira. Yani para eklemem gerekecek.
Düzeltme: 9000 km'de.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Evet hocam kredi çekeceğim. 1 yılda kapatırım kredi borcunu da inşallah.
34-35 bin liranın hepsini kredi çekersen geri ödemesi 40 bin lirayı bulur, belki geçebilir de güncel faizler ne durumda bilemiyorum. Zor bir karar, çok yüksek bir meblağ bu. Mazda 3'e çok tutkunsan, sürekli hayalini kuruyorsan ve maddi durumun bu farkı zorlanmadan ödemeye yeterse ancak alınabilir. Çünkü altındaki araç da güzel bir makine.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hocam beni asıl düşündüren 1.2 tsi manual'den 1.5 skyactive otomatik vitese geçince motor beni üzer mi?
Şehir içinde alt devirlerde turbonun eksikliğini bir miktar hissedersin ve yakıt tüketimi de bir miktar yüksek olur. Ama onun haricinde genel performansa bakarsa 1.5 atmo. motor ile 1.2 tsi hemen hemen aynı performansı sergiliyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,211
45,803
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
aradaki fark çok fazla, golf 1.4 olsaydı kesinlikle olmaz derdim ama 1.2 tsi. Yine de yok ya arada ödeyeceğiniz para çok çok fazla. o farkı verip golf 7,5'a bile çıkabilirsiniz ama ona bile çok derim
Segment yükseltiyor olsa bir nebze eyvallah diyebilirdim ama aynı segment arabalar için bu kadar fark vermek ne bileyim biraz mantıksız kaçıyor. Tabii bu işin bir de gönül faktörü de var.

Mazdam

Profesör
19 Mar 2017
138
263
1,035
aradaki fark çok fazla, golf 1.4 olsaydı kesinlikle olmaz derdim ama 1.2 tsi. Yine de yok ya arada ödeyeceğiniz para çok çok fazla. o farkı verip golf 7,5'a bile çıkabilirsiniz ama ona bile çok derim
Peki Mazda 3'ün biraz düşük bi donanımını alsam değer mi?
Bahsettiğim power sense donanımı en üst donanım.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Segment yükseltiyor olsa bir nebze eyvallah diyebilirdim ama aynı segment arabalar için bu kadar fark vermek ne bileyim biraz mantıksız kaçıyor. Tabii bu işin bir de gönül faktörü de var.

Aynen abi kesinlikle katılıyorum.

Peki Mazda 3'ün biraz düşük bi donanımını alsam değer mi?
Bahsettiğim power sense donanımı en üst donanım.

Valla beklentileriniz ne ona göre yorum yapabilirim 2011 mazda kullanıcısı @pulusoglu yakıt hariç arabasından gayet memnun olduğunu söylüyor. Zira çoğu mazda kullanıcısı da aracından memnun. Fakat sizin altınızdaki golf oldukça yeni, ödeyeceğiniz tutar az buz değil. Bi alt donanımı da alsanız yine 20 bin civarı fark ödeyeceksiniz yine fazla geliyor bana

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Aynen abi kesinlikle katılıyorum.

Valla beklentileriniz ne ona göre yorum yapabilirim 2011 mazda kullanıcısı @pulusoglu yakıt hariç arabasından gayet memnun olduğunu söylüyor. Zira çoğu mazda kullanıcısı da aracından memnun. Fakat sizin altınızdaki golf oldukça yeni, ödeyeceğiniz tutar az buz değil. Bi alt donanımı da alsanız yine 20 bin civarı fark ödeyeceksiniz yine fazla geliyor bana
Bana degmez gibi geliyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım