AÇIK Golf R, Audi S3 ve fiyat/tarz olarak bazı alternatifler

hebehebe

Emre
Düz Yol Gazcısı
24 Mar 2023
46
14
195
39
İstanbul
Marka
Volkswagen
Soru açık arkadaşlar. Önceliklerim yatırım değeri, sürüş özellikleri: sürüş zevki yüksek araba diyelim, elbette bir ölçüde iç/dış tasarım. Biraz uzak da olsa Golf GTI ve Alfa Guilia Competitione de ilgi konusu. Bence Golf R sınırlı renk seçenekleriyle ve başka tasarım özellikleriyle lan buna da bu para verilir mi dedirtiyor, bana en azından. Yoksa güç ve çekiş sistemi olarak direk para koyabilirim. Sıfır ya da çok düşük kilometre bakıyorum. Sizin aklınıza tecrübemize güveniyorum beyler, hadi hayırlısı.

flare

Eren Duygun
Düz Yol Gazcısı
19 Mar 2023
17
28
145
Tekirdağ
Marka
BMW
FocusRS olabilir belki çok alıcısı yok ama,A45 amg olabilir,yatırım değeri olarak i20n olabilir artık üretilmeyecek çünkü elektriliye döndü,tarz ve sürüş zevki olarak zirve bence mx5,şu an düşük km bi mitsubishi 3000gt var az bulunuyor değerlenebilir belki ama tarzı olduğu kesin,cliosport v6 arkadan motorlu uzun zamandan sonra satışa konulmuş en güzel yatırım o olur bence,yine de ben alfa gulia'dan yanayım o donanımda arkada kilit de var miss gibi bir de ezberlerin dışında olacak ama düşük km porsche 911'ler de var o fiyatlara ve porsche'nin değer kaybedebileceğini düşünmüyorum

barankaratas

Baran
Profesör
11 Mar 2020
377
765
1,895
ANKARA
Marka
Ford
Yatırım değer kaybetmeme korkunuz var ise bence Türkiye'de Alman otomobilleri bir tık daha iyi gibi. Satmanız da keza kolay olacaktır. Golf 8'i beğenmediğim için arkadaşların dediği gibi Mercedes tarafı veya Audi S3 olabilir.

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,069
4,358
4,220
varsova
Marka
Porsche
servisi, satisi vs dusunulunce hem gunluk hem keyfe keder kullanim icin bence siralama su sekilde

Golf R > audi rs3 > 135i-140i > a45 > focus RS > audi s3 > golf GTI > digerleri

lakin piyasada ne bulursan onu aliyorsun zaten, bu tarz araclar cok fazla adette satilmiyor. bulunabilirlik ciddi sorun. sahsen ilk is olarak bayilerin hepsini tek tek arar sorardim, siparis versek kac ay bekleriz ve fiyatlari nedir. sonrasinda secenekler baya azalacaktir.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,223
45,813
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Açıkçası Türkiye gibi bir piyasada hiç kimse bu araçların yatırım değerini, 2.el değerini tahmin edebilecek potansiyelde değildir diye düşünüyorum. Bunlar ikonik otomobiller. Bu araçları tercih edecek olanların çoğunun ileride 2.el değeri ne olur şeklinde bir kriteri birinci sıraya koyarak tercih ettiklerini pek düşünmüyorum.

Fiyattan bağımsız olarak günlük kullanırım ama piste de çok sık girerim derseniz benim tercihim burada A45 S olur. Ama pistle pek işim olmaz hem günlük kullanayım hem sürüşü çok zevkli, konforu iyi olsun derseniz ben kişisel olarak D segment hastası olduğum için Giulia Competizione veya C 43 seçerdim.

Son düzenleme:

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,066
6,944
5,020
github.com
Marka
BMW
Bahsettiğiniz parametreleri düşününce aklıma BMW M serisinden iç dış renk kombinasyonuyla ve genel kondisyonuyla MINT bi araba bulabilirseniz o geldi. Malum çok hırpalanan araçlar olduğu için elinizdeki arabanın kondiisyonu iyiyse ve genel kombinasyonuyla nadir bi otomobilse piyasanın üstü bi fiyata alıcı bulabilirsiniz

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,069
4,358
4,220
varsova
Marka
Porsche
c segment hothatch tavsiye ettim ama diger kasalar düşünülurse temiz bir c63 yada m3 hangi model olursa olsun yatirim degeri var, bunlarin gunluk kullanımı pahali olur.

hebehebe

Emre
Düz Yol Gazcısı
24 Mar 2023
46
14
195
39
İstanbul
Marka
Volkswagen
Herkese teşekkürler... alım projem belki bir ay kadar ertelendi ama sonuç değişmeyecek - herhalde yani, Cenk beyin ifade ettiği belirsizlik durumu malum. Mercedes tavsiyelerini takdir ediyorum ama imaj olarak bana uygun gelmiyor. Adını andığım araçların yenisi hemen bulunmasa da, düşük km ikinci elleri bolca mevcut aslında. Ford Focus RS direk bana hitap edebilirdi - Golf R'dan daha fazla muhtemelen- ama nasıl tedarik edilir bilemiyorum, kullanılmışlar oldukça eski model.
Bu arada trafikte ilk kez Guiliayı gördüm, tarz olarak baktığim diğer arabaları çiğ çiğ yer, ama işte, çekinceleri var, bana direk uymayan tarafları da var... Şehir için kullanım ağırlıklı ve Guilia biraz büyücek geliyor. Tabi değerini koruması alman arabaları gibi olmayabilir. Saygılar, tekrar teşekkürler.

Son düzenleme:

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,069
4,358
4,220
varsova
Marka
Porsche
Bu arada arkadaşlar S3 ve güncel Golf R kullanım tecrübeleriniz varsa duymaktan memnun olurum.

sahip olmadim ama sirket araci olarak golf R variant kullandim (evet bunu sirket araci yapanlar var)
arkadasin RS3 de uzun yola gittim. audi s3 ise hem uzun yol hem sehir ici deneyimim oldu. daha ozel bir sorunuz varsa onu anlatayim, yoksa genel olarak goruslerim su sekilde:

bir onceki kasa RS3 , guncel sportback s3 ve guncel golf R variant kullandim. bence RS3 alinamiyorsa Golf R alinir , audi sahipleri kizmasin ama Golf R varken S3 manasiz geliyor.

yol surusu, tutusu vs golf R = audi s3 diyemem, golf R variant (stationwagon) daha oturakliydi, bunun aracin uzatilmis olmasina yoruyorum.

gidis olarak, surus keyfi olarak RS3 digerlerinin icinden geciyor. motor sesi bile basli basina guzel.

hebehebe

Emre
Düz Yol Gazcısı
24 Mar 2023
46
14
195
39
İstanbul
Marka
Volkswagen
sahip olmadim ama sirket araci olarak golf R variant kullandim (evet bunu sirket araci yapanlar var)
arkadasin RS3 de uzun yola gittim. audi s3 ise hem uzun yol hem sehir ici deneyimim oldu. daha ozel bir sorunuz varsa onu anlatayim, yoksa genel olarak goruslerim su sekilde:

bir onceki kasa RS3 , guncel sportback s3 ve guncel golf R variant kullandim. bence RS3 alinamiyorsa Golf R alinir , audi sahipleri kizmasin ama Golf R varken S3 manasiz geliyor.

yol surusu, tutusu vs golf R = audi s3 diyemem, golf R variant (stationwagon) daha oturakliydi, bunun aracin uzatilmis olmasina yoruyorum.

gidis olarak, surus keyfi olarak RS3 digerlerinin icinden geciyor. motor sesi bile basli basina guzel.
Teşekkürler. RS3 bütçemi aşar. Gold R yerine S3'e eğilim iç dış tasarımdan kaynaklanıyor.

hebehebe

Emre
Düz Yol Gazcısı
24 Mar 2023
46
14
195
39
İstanbul
Marka
Volkswagen
Arkadaşlar 0 km ve 6000 km iki beyaz Golf R, 2023. 0 km olan 400000 lira kadar daha pahalı ve hiçbir extrası yok. 6000 km olanın, Akropoviç egzos - ki umurumda değil, anlamam da konudan, ve açılır tavan - umurumda çünkü aracı biraz daha zengin gösteriyor.
Şimdi siz şasi - motor - aktarma organları bakılımdan bir ekspertiz firmasına güvenip ikinci el'e yönelir miydiniz? Teşekkürler.
Daha da basiti ekspertiz firmaları ne seviyede güvenilir?

inzfatih

Fatih
Panpa
16 Eyl 2016
2,069
4,358
4,220
varsova
Marka
Porsche
Arkadaşlar 0 km ve 6000 km iki beyaz Golf R, 2023. 0 km olan 400000 lira kadar daha pahalı ve hiçbir extrası yok. 6000 km olanın, Akropoviç egzos - ki umurumda değil, anlamam da konudan, ve açılır tavan - umurumda çünkü aracı biraz daha zengin gösteriyor.
Şimdi siz şasi - motor - aktarma organları bakılımdan bir ekspertiz firmasına güvenip ikinci el'e yönelir miydiniz? Teşekkürler.

arabanin sahibini arastirirdim, golf club tarzi topluluk facebook grubu yada instagram twitter biyerde mutlaka bulursun. nasil kullanmis az cok belli eder. hothatch kullanan bir insan sonucta. expertize zerre guvenmiyorum. arabanin plakasini bulundugu sehirde baska hothatch kullanan kisilere sorarsaniz tanirlar mutlaka. bu tarz araclarin cemaati birbirini tanir bilir, adam yarin yokmus gibi mi gazliyor, arabasini nisanlisindan mi kiskaniyor hersey belli olur.

eger boyle bir istihbarat yoksa ben sahsen ikinci el hothatch almazdim.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Umrunuzda olmayan egzoz sisteminin guncel kurlarla 150 bin tl oldugunu hesaba katmayi unutmayin. 6000 kmdeki arac temizse onu tercih ederdim.

hebehebe

Emre
Düz Yol Gazcısı
24 Mar 2023
46
14
195
39
İstanbul
Marka
Volkswagen
arabanin sahibini arastirirdim, golf club tarzi topluluk facebook grubu yada instagram twitter biyerde mutlaka bulursun. nasil kullanmis az cok belli eder. hothatch kullanan bir insan sonucta. expertize zerre guvenmiyorum. arabanin plakasini bulundugu sehirde baska hothatch kullanan kisilere sorarsaniz tanirlar mutlaka. bu tarz araclarin cemaati birbirini tanir bilir, adam yarin yokmus gibi mi gazliyor, arabasini nisanlisindan mi kiskaniyor hersey belli olur.

eger boyle bir istihbarat yoksa ben sahsen ikinci el hothatch almazdim.
Çok sağolun, başka özellikle ekspertiz konulu yorumlar beklerim.

hebehebe

Emre
Düz Yol Gazcısı
24 Mar 2023
46
14
195
39
İstanbul
Marka
Volkswagen
Umrunuzda olmayan egzoz sisteminin guncel kurlarla 150 bin tl oldugunu hesaba katmayi unutmayin. 6000 kmdeki arac temizse onu tercih ederdim.
Evet pahalı birşey olduğunun farkındayım teşekkürler. Burada zaten araç gerçekten temiz mi onu bilebilir miyiz diye soruyorum. Sizin ekspertiz üzerine görüşünüz herhalde farklı.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,607
18,394
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Evet pahalı birşey olduğunun farkındayım teşekkürler. Burada zaten araç gerçekten temiz mi onu bilebilir miyiz diye soruyorum. Sizin ekspertiz üzerine görüşünüz herhalde farklı.
Yani ilk bakımına bile girmemiştir o araç çünkü 2023 model, @inzfatih in yorumu üstüne diyecek çok bir şeyim yok ama 6000 km deki bir aracın ben hothatch dahi olsa çok yorulacağını düşünmüyorum. Sahibi de az çok kendini belli eder.

hebehebe

Emre
Düz Yol Gazcısı
24 Mar 2023
46
14
195
39
İstanbul
Marka
Volkswagen
Yani ilk bakımına bile girmemiştir o araç çünkü 2023 model, @inzfatih in yorumu üstüne diyecek çok bir şeyim yok ama 6000 km deki bir aracın ben hothatch dahi olsa çok yorulacağını düşünmüyorum. Sahibi de az çok kendini belli eder.
Evet, ama sahibini bilemem bir galeri satıyor. Aslında 0 fiyatına göre - extralarla birlikte - iskonto miktarı da bende biraz şuphe uyandırıyor, tahminim 500000'e kadar gidebilir.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım